Sprawę tragicznego wypadku na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Bogucino i Pustary, śledzimy od soboty. Jak już wiecie z naszego portalu, kiedy uciekającego kierowcę Citroena zatrzymano na ulicy Krzywoustego w Kołobrzegu, był pod wpływem alkoholu.
Ruszyła kolejna edycja świątecznego konkursu organizowanego przez Sołectwo Gminy Ustronie Morskie. Do rywalizacji został zaproszony każdy właściciel lub zarządca nieruchomości zabudowanych budynkami jednorodzinnymi lub wielorodzinnymi. Konkurs ma na celu rozbudzenie i promowanie poczucia stałej troski o wygląd estetyczny posesji i najbliższego otoczenia, a także podtrzymywanie współczesnego zwyczaju odświętnego przystrajania posesji w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia.

Pojawił się już rozkład jazdy, który będzie obowiązywał od 10 grudnia 2017. Postanowiliśmy wybrać dla naszych Czytelników najważniejsze zmiany i nowe pociągi, które rozpoczną kursowanie w grudniu.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 32-latek, którego ujęli w niedzielę wieczorem kołobrzescy policjanci. W Ustroniu Morskim zatrzymali do kontroli Mercedesa. Jak się okazało kierował nim wspomniany mężczyzna. Za kółko wsiadł kompletnie pijany. Badanie policyjnym urządzeniem wykazało prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jakby tego było mało, 32-latek wiózł 3 pasażerów. Oczywiście zakazano mu dalszej jazdy i został odwieziony na komendę w celu przeprowadzenia stosownych czynności. Kiedy wytrzeźwieje odpowie za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu za co grozi nawet 2-letnia odsiadka.
O sprawdzenie tematu proszą nas zarówno rodzice jak i kadra pedagogiczna. Wszystko w kontekście informacji (często przesadzonych) pojawiających się w plotkach czy w mediach społecznościowych.
W sobotnie popołudnie doszło do potrącenia pary Niemców na przejściu dla pieszych przy ulicy Fredry. Nissanem Micra kierował 18-letni mężczyzna. Prawa jazdy nie miał nawet rok. Prawdopodobnie była to jego pierwsza jesień za kółkiem. To właśnie ta pora roku, ze względu na opady, śliską nawierzchnię i wczesny zmrok najczęściej przynosi ze sobą potrącenia pieszych. Podobnie mogło być i w tym przypadku.
Wracamy do dramatycznych wydarzeń z soboty. Po bocznym uderzeniu Citroena w drzewo na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Bogucino i Pustary zginął siedzący z tyłu 42-letni mężczyzna. Tuż po zderzeniu z miejsca oddalił się kierowca rozbitego pojazdu. 45-latek uciekł w stronę lasu. Zarządzono poszukiwania z wykorzystaniem sporych sił policji.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia 2018 r. Kołobrzeg również i w tym roku zagra z Jurkiem Owsiakiem. Udało się zawiązać sztab, a jego kierownictwo tworzą: Kamil Barwinek (szef sztabu), Milena Derlikiewicz, Jacek Woźniak, Basia Biela, Jarosław Bogusławski, Antoni Szarmach oraz Mateusz Stawicki.
Po godzinie 16.30 w sobotę doszło niestety do kolejnego wypadku. Tym razem na ulicy Fredry na oznakowany przejściu dla pieszych przechodziła para Niemców. Prawdopodobnie przez fatalne warunki atmosferyczne i brak doświadczenie za kierownicą, nie zauważył ich młody kierowca Nissana Micra.
Wysiłki mundurowych przyniosły efekt. Zatrzymano 45-letniego mężczyznę, który miał prowadzić Citroena na drodze pomiędzy Pustarami a Bogucinem.
Nie wiadomo dlaczego po tragicznym wypadku do jakiego doszło między Pustarami a Bogucinem z miejsca oddalił się kierowca. Trwają poszukiwania 45-letniego kołobrzeżanina. Nie wiadomo w jakim jest stanie. Prawdopodobnie towarzyszy mu silny stres. Mężczyzna z miejsca wypadku oddalił się w stronę pobliskiego lasu. Do jego poszukiwań ruszyła cała rzesza policjantów. Zaangażowani zostali przewodnicy z psami tropiącymi oraz funkcjonariusze przebywający w Kołobrzegu na adaptacji zawodowej. Z pomocą leśniczego przeczesywano pobliskie lasy i leśne drogi. Inni mundurowi sprawdzali pobliskie miejscowości. O rozwoju wypadków będziemy informowali na bieżąco.
Jak już wiecie z naszego portalu na drodze pomiędzy Bogucinem a Pustarami doszło do tragicznego wypadku. W Citroenie C4 jechało w stronę Bogucina 6 mężczyzn. Auto z nieustalonych przyczyn wypadło z drogi na zakręcie uderzając kolejno w drzewo po swojej prawej stronie, odbijając się u zatrzymując na drzewo po przeciwnej stronie jezdni. Na miejscu niestety zginął 42-letni kołobrzeżanin siedzący na tylnym siedzeniu. 4 inne osoby zostały zabrane do szpitali w Kołobrzegu i Koszalinie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Trwają poszukiwania 45-letniego kierowcy, mieszkańca powiatu kołobrzeskiego, który oddalił się z miejsca zdarzenia.
Przed południem doszło do tragicznego wypadku między Pustarami a Bogucinem.
Aż 3 promile wydmuchał 45-letni mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego, który wpadł wręce policji w centrum Kołobrzegu.
To szósta edycja akcji w której za pół ceny można będzie przenocować, zjeść, odpocząć i zrelaksować się. Jak co roku kampania promocyjna ma trwać cały weekend. Zaczyna się 17 listopada.
22-letni mężczyzna dokonał ich kradzieży z pojazdów zaparkowanych przy ul. Okopowej. Chwilę później zatrzymała go kołobrzeska policja. 22-latek wpadł dzięki czujności jednego z mieszkańców bloku. Wszystko działo się w nocy z środy na czwartek przy ul. Okopowej, kiedy to dyżurny otrzymał Komendy Powiatowej Policji otrzymał informację telefoniczną o mężczyźnie, który idzie ulicą i kopie w zaparkowane pojazdy. Na miejsce skierowano natychmiast funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo interwencyjnego, którzy zatrzymali w bezpośrednim pościgu 22-letniego mieszkańca Kołobrzegu. Złodziej miał przy sobie lusterka samochodowe o łącznej wartości 700 zł. Mienie w postaci lusterek zostało odzyskane w całości i zabezpieczone.
Na przełomie ostatnich kilkunastu lat kołobrzeski port zmieniał swoje oblicze. Nową odsłonę ZYSKAŁY głównie marina oraz port rybacki. Spory wkład miały w to unijne dofinansowania. Okazuje się, że to prawdopodobnie nie koniec transformacji. Zarząd Portu Morskiego ma plan na kolejną rozbudowę. Szuka także na nią środków. Szczegóły w materiale wideo.
O podniesieniu opłaty początkowej w taksówkach działających na terenie miasta, rozmawiano podczas czwartkowego posiedzenia komisji prawa. Z takim wnioskiem do Rady Miasta zwróciła się jedna z korporacji .
Decydując się na zakup mieszkania w Kołobrzegu zmagamy się z wieloma pytaniami, ale podstawowym jest gdzie? Czyli w jakiej lokalizacji chcielibyśmy zamieszkać ?
Kołobrzeg to nie tylko Starówka czy dzielnica nadmorska. Kołobrzeg to miasto, gdzie przy granicach aglomeracji powstają liczne, zróżnicowane osiedla mieszkalne, zaspokajające potrzeby mieszkaniowe mieszkańców.
W związku ze zmianą nazw ulic obowiązującą od 18 sierpnia 2017r. informujemy osoby prowadzące działalność gospodarczą o konieczności dokonania zmian z tego tytułu we wpisach do ewidencji działalności gospodarczej. System CEIDG nie weryfikuje ww. zmian samoistnie, gdyż aktualizacje wnoszone do wpisów odbywają się na wniosek przedsiębiorcy.
Cała sytuacja miała miejsce w Dygowie. Tam w trakcie kontroli w środę policjanci ujawnili pijanego kierowcę. Po wykonaniu wszystkich czynności przez mundurowych został zwolniony do domu. Jak wyjaśniają policjanci to standardowa procedura, jeśli nie ma zgłoszenia, że mógłby coś uszkodzić lub komuś zrobić krzywdę prowadząc po alkoholu.
Stowarzyszenie Victoria  podsumowało zbiórkę środków na utrzymanie nowo otwartej placówki przy ul. Radomskiej. Kwestę  przeprowadzono 1 listopada na kilku cmentarzach powiatu kołobrzeskiego.
Z końcem listopada powinien zakończyć się remont placu, parkingu oraz chodników w placówce oświatowej przy ul. Arciszewskiego. Popękany asfalt i wysłużone płyty zastąpi betonowa kostka. Inwestycja realizowana jest dzięki dofinansowaniu z kołobrzeskiego magistratu.
Z końcem listopada w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, odbędzie się Gala Gault&Millau. Ten prestiżowy gastronomiczny przewodnik został założony w 1965 roku we Francji przez krytyków kulinarnych Henriego Gaulta i Christiana Millau. Wpisywane do niego są najlepsze restauracje, oceniane w skali od 1 do 20. Maksymalna nota nie jest przyznawana niemal nigdy. W zależności od uzyskanych punktów restauracje otrzymują czapy kucharskie: od jednej do pięciu. Przewodnik jest obecny w dziewięciu krajach. Autorzy umieścili w nim 390 restauracji i 100 hoteli w Polsce.
Firma Gawex Media przygotowała kolejną nowość dla swoich abonentów i nie tylko. 15 listopada ruszyła gra pod tytułem G-Man. Rozgrywka pozwala nam wcielić się w tytułowego superbohatera, a dzięki zdobytym punktom możemy odebrać atrakcyjne nagrody.

 

×
Reklama