Parada świętojańska przeszła w Rościęcinie nad rzekę Parsętę gdzie zgodnie z tradycją puszczono wianki. Imprezę uświetniły dwa koncerty i pokaz ognia. Folkową muzykę irlandzką i szkocką w rockowym stylu zagrał Zespół Boreash, który w ubiegłym roku po 10 latach wznowił działalność. Do tańca zebranych poderwał również kołobrzeski zespół Mayol. Wśród atrakcji był obóz Słowian gdzie pleciono wianki czy strzelano z łuku. Najmłodsi mogli korzystać z dmuchanych zjeżdżalni i budować z dużych klocków. Świętojańską noc zakończył pokaz światła i ognia. (stm)
Odbudowa zasobów dorsza, ochrona środowiska i wypłata rekompensat dla rybaków – to główne tematy, o których mówili; Marek Gróbarczyk, minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz europoseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc.
Martwą fokę znaleziono na plaży w okolicy Hotelu Marine. Leżące na brzegu zwierzę zauważyli w niedzielny poranek spacerowicze, którzy zawiadomili odpowiednie służby. Na razie nie wiadomo co było przyczyną śmierci zwierzęcia. Wyjaśni to sekcja, którą przeprowadzą lekarze weterynarii.
Do zdarzenia, do którego doszło w Unieradzu zostały wezwane zastępy OSP oraz PSP z Kołobrzegu.
- Dogadujemy się i rozumiemy(...), Maciej Bejnarowicz jest najbliższym nam osobowościowo kandydatem spośród dotychczas zgłoszonych – mówił Bogusław Ulan z Kukiz 15, na piątkowej konferencji. Jednocześnie zaznaczył, że, na chwilę obecną, ugrupowanie występuje z własnym komitetem wyborczym i niewykluczone, że z własnym kandydatem na prezydenta.
Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało po kolizji do jakiej doszło w sobotę około południa w centrum Grzybowa. Starszy mężczyzna prowadzący Renault prawdopodobnie chciał wyprzedzić lub ominąć rowerzystę.
Jak już mogliście się dowiedzieć z naszego portalu, od lipca odpady z miasta zabierać będzie nie jak dotąd Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska, a firma ATF Sp. z o.o.
Koncerty muzyczne, znane kabarety, spektakle dla dzieci – w tym sezonie letnim mieszkańcy Ustronia Morskiego i turyści nie będą mogli narzekać na nudę. Nie zabraknie też imprez cyklicznych, spotkań ze znanymi satyrykami i karykaturzystami, pokazów kulinarnych, turniejów sportowych oraz  kina letniego. Imprezowe lato na terenie gminy  rozpocznie się  22 czerwca. Szczegóły dostępne na plakacie.
Spotkanie z Dominikiem Dobrowolskim było jednym z ważniejszych wydarzeń Festynu Ekologicznego organizowanego w ramach Bałtyckiego Forum Ekologicznego. Ekolog a zarazem podróżnik spotkał się z przedstawicielami mediów na plaży tuż obok hotelu Marine aby promować walkę z zaśmieceniem środowiska wodnego.
Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości realizuje zadanie „Udzielanie pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, świadkom oraz osobom im najbliższym w województwie zachodniopomorskim".
Trzecie miejsce, ale od końca – taką notę za aktywność w europarlamencie otrzymał kołobrzeski polityk Czesław Hoc. Wszystko za sprawą rankingu MEP, który podsumowuje pracę europarlamentarzystów. Sam zainteresowany wyjaśnia, że w klasyfikacji uwzględniono tylko część zadań wykonywanych przez europosłów.
Zawodnicy Gimnazjum nr 2 w Kołobrzegu na co dzień reprezentują zespół Juniorów Młodszych oraz rezerwy Kotwicy Kołobrzeg zanotowali ogromny piłkarski sukces w skali kraju.
We wtorek nad ranem dyżurny kołobrzeskiej policji otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnym włamaniu do altany działkowej przy ulicy Przesmyk. Na miejsce ruszyły wszystkie patrole z miasta, gdyż po krótkiej szarpaninie ze zgłaszającym podejrzewany o włamanie zaczął uciekać.
Wiele szczęścia miał kierowca samochodu marki Volkswagen Golf, które zapaliło mu się podczas jazdy ulicą Żurawią.
Odzyskane torebki i aż pięciu zatrzymanych sprawców ich kradzieży - to efekt policyjnych działań kołobrzeskich kryminalnych.
Drugi dzień Bałtyckiego Forum Ekologicznego otworzyła Kołobrzeska Parada Rowerowa. Punktualnie o godz.11.30 spod Hotelu Marine mieszkańcy oraz uczestnicy forum prowadzeni przez prezydenta Kołobrzeg- Janusza Gromka wyruszyli w rowerowy objazd miasta.
Już wkrótce kołobrzeski port będzie można podziwiać z trochę innej perspektywy. W okolicach Mariny Solnej powstaje koło widokowe, z którego wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć panoramę miasta oraz nabrzeża portowego.
To kolejny tego typu sportowy event przygotowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na zbliżające się wakacje. Od 23 czerwca co dwa tygodnie odbywać się będą dla wszystkich młodych kołobrzeżan tematyczne imprezy sportowe.
- Nie chciałbym mówić, że to są warunki. To wynegocjowane punkty współpracy między SLD, a związkami zawodowymi, które po wygranych wyborach będą realizowane (...), mamy nadzieję, przez Annę Mieczkowską – mówił Jacek Kuś, szef lokalnych struktur tej partii, podczas środowej konferencji. W ten sposób działacze lewicy tłumaczyli, że działając pod swoim szyldem, pracują na rzecz koalicji Kołobrzescy Razem.
Miasto podpisało umowę na wywóz odpadów z firmą z Mirosławca. Po tym jak Zieleń Miejska odwołała się od wyniku przetargu nie było pewne kto odbierze nasze odpady. W środę podpisano umowę z konsorcjum firm ATF sp. z o.o. sp.k. oraz Lotof System sp. z o.o, które przedstawiło najkorzystniejszą ofertę.
Miejska Spółka pozyskała ze środków programu regionalnego dotację w wysokości ponad 1,2 mln zł na budowę instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy ok. 340 kWh. Wszystko za sprawą umowy, którą we wtorek podpisali członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska oraz prezes zarządu spółki Paweł Hryciów.
Ponad 200 uczniów kołobrzeskich szkół podstawowych, otrzymało we wtorek nagrody za wybitne wyniki w nauce. Wręczył im je podczas spotkania w kołobrzeskim RCK-U sam prezydent miasta, Janusz Gromek. Jednorazowe stypendia zostały przyznane za osiągnięcia wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Ich wysokość wahała się od 200 do 700 złotych. Uroczystość zorganizowana w Regionalnym Centrum Kultury zgromadziła uczniów, ich dumnych rodziców i nauczycieli.
Takie akcje to zawsze żmudna praca. W środę przed południem kołobrzeska straż pożarna została powiadomiona o pożarze w miejscowości Stramnica. Chodziło o około 20 balotów siana, które płonęły na polu tuż przy miejscowości. Dym widoczny był z daleka.
Jedną z imprez towarzyszących tegorocznego Forum Ekologicznego będzie Kołobrzeska Parada Rowerowa. V edycję tej imprezy zaplanowano 21 czerwca przy Hotelu Marine.
Po raz kolejny do miasta nad Parsętą zawita Festiwal Indii. 6 lipca na plaży centralnej w okolicach molo będzie można poznać indyjską kuchnię, zwyczaje oraz kulturę.

 

×
Reklama