Zbliżają się wakacje ! Zabezpiecz swój telefon w naszej promocyjnej ofercie. Przygotowaliśmy zestawy dla każdego modelu telefonu indywidualnie. Do każdego etui dodajemy szkło hartowane wraz z montażem w cenie 20 zł !!! Serdecznie zapraszamy !!!
To coraz częstszy widok w okolicach Kołobrzegu, jednak zawsze budzi zachwyt i zaciekawienie świadków. Kolejny raz, niedaleko gościna spacerowały żubry. Para zwierząt była widziana na polach w rejonie miejscowości Wartkowo.
Osoby z niepełnosprawnością intelektualną ze sprzężonym upośledzeniem aparatu ruchu, które do tej pory z różnych przyczyn nie mogły startować w zawodach Olimpiad Specjalnych uczestniczyły w Dniu Treningowym Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.
Jak już wiecie z naszego portalu, w okolicy Rzesznikowa na krajowej szóstce doszło w czwartkowe popołudnie do zderzenia 3 samochodów, w tym jednego ciężarowego. Policja bada okoliczności tego zdarzenia.
O zawieszeniu dyrektorki zdecydował prezydent miasta. Nie miał jednak innego wyjścia – wobec Paśki-Koszel wszczęto postępowanie dyscyplinarne.
Zderzenie na krajowej szóstce to nie jedyne kłopoty drogowe z udziałem samochodu ciężarowego, w czwartkowe popołudnie. Na wąskiej drodze pomiędzy Dygowem a Stojkowem, z jezdni wypadł ciągnik siodłowy z naczepą. Nikomu nic poważnego się nie stało, jednak przez grząski grunt pojazd nie mógł sam wrócić na asfalt. Na miejscu pojawiła się policja. Pojazd musiał wyciągać ciężki holownik specjalistycznej pomocy drogowej. Do czasu wyciągnięcia ciężarówki pracującej przy robotach drogowych, ruch na tym odcinku był utrudniony.
Około 15.30 w czwartkowe popołudnie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i jednego ciężarowego. Wszystko działo się na krajowej szóstce, na wysokości miejscowości Rzesznikowo (gmina Rymań). Nie mamy informacji o ewentualnych osobach poszkodowanych. Na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna i policja. Droga była zablokowana. Wkrótce u nas więcej szczegółów.
Ponad 165 kg krajanki tytoniowej o wartości prawie 114 tys. zł przechwycili 18 kwietnia w Koszalinie funkcjonariusze kołobrzeskiej Straży Granicznej. Jej właścicielem był 48-letni mieszkaniec powiatu sławieńskiego.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu pragnie poinformować zarówno mieszkańców jak i turystów iż w związku z odbywającymi się w dniach 21-22 kwietnia br. X Otwartymi Mistrzostwami Kołobrzegu w Pływaniu, Basen Milenium będzie nieczynny w tych dniach w następujących godzinach:
Jak już wiecie z naszego portalu, na ulicy VI Dywizji Piechoty około godziny 15.00 doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Oba spowodował 55-letni mężczyzna kierujący Mitsubishi.
Około godziny 15.00 w środę, jadąc od strony Zieleniewa na ulicy VI Dywizji Piechoty Mitsubishi uszkodziło jeden pojazd niedaleko cmentarza. Kierowca nie odjechał daleko. Tuż za nowo budowanym rondem u zbiegu VI Dywizji Piechoty i obwodnicy Kołobrzegu, wjechał w tył Opla Astry.
Przeszło miesiąc temu w wieku niespełna 86 lat zmarł ks. prałat Józef Słomski, od lat 70-tych związany z kołobrzeską bazyliką. To jemu przypisuje się odbudowę tej właśnie świątyni. Był dobrze znany kołobrzeżanom.
Najpóźniej do końca czerwca powinien zakończyć się gruntowna wymiana nawierzchni na tej ulicy. O remoncie odcinka od skrzyżowania z ulicą Artyleryjską, aż do nowej nawierzchni przed skrzyżowaniem z ulicą Wesołą poinformowało Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu. W ramach remontu wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, ułożenie geosiatki oraz ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej.
Dwie firmy zgłosiły się do ogłoszonego przez Komunikację Miejską przetargu na zakup sześciu nowych autobusów. Najtańsza oferta wpłynęła od spółki SCANIA Polska S.A.
Ogłoszono przetarg na budowę ścieżki rowerowej, której trasa będzie przebiegała pod platanami. Wykonawcę ścieżki jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty w pierwszym terminie powinniśmy poznać na początku maja.
Prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miała wychowawczyni ze świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Jedności Narodowej. W takim stanie opiekunka zajmowała się trójką dzieci.
Według serwisu nocowanie.pl, który zajmuje się pośrednictwem w znalezieniu noclegu, nasze województwo w ubiegłym roku zajęło trzecie miejsce w kraju pod względem ilości wysłanych zapytań o nocleg.
To już półmetek prac związanych z przebudową reprezentacyjnego deptaka od kortów tenisowych do skrzyżowania ulicy Gen.Władysława Sikorskiego z ulicą Aleksandra Fredry. Inwestycja, której remont ma zakończyć sie jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego wkracza w decydujący etap. Na całym odcinku drogi zostały wykonane zostały już prace wodno-kanalizacyjne oraz roboty związane z drenażem terenu. Obecnie wykonawca wykonał już nawierzchnie z płyt granitowych aż do wysokości ośrodka Verano.
Głównie na drogach krajowych nr 11 i nr 6 prowadzone będą wzmożone kontrole prędkości – tzw. kaskadowe. Polega to na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach.
Ponad 4,5 mln zł będzie kosztować przebudowa zabytkowej Reduty Morast w kołobrzeskim porcie jachtowym. Zarząd Portu Morskiego w końcu wyłonił wykonawcę na tę inwestycji. Do drugiego z przetargów ogłoszonego przez kołobrzeską spółkę zgłosiło się dwóch chętnych. Korzystniejsza z ofert opiewała na kwotę 4 694 279,71 zł netto. Złożyła ją korporacja budowlana „Doraco” Sp. z o.o z Gdańska.
Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedgogiczna Równe Szanse jako jedyna w regionie ma do zaoferowania pierwszą aplikację wspierającą wykrywanie autyzmu u dzieci. Play.Care jest aplikacją na tablet, dzięki której można wykrywać wzorce ruchowe sugerujące, że dziecko cierpi na zaburzenie rozwojowe. Skuteczność technologii została zweryfikowana w serii badań naukowych z udziałem ponad 600 dzieci w wieku 3-6 lat. Test wykrywa wzorce ruchowe związane z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) ze skutecznością sięgającą nawet 93%.
Na razie nie wiadomo co było przyczyną nocnego pożaru samochodu marki audi A6, który spłonął przy drodze krajowej nr 6 na wysokości stacji paliw w Ramlewie. Na miejsc natychmiast zostali zadysponowani strażacy z Kołobrzegu oraz ochotnicy z Wartkowa i Gościna.
-Policjanci z Wydziału Kryminalnego kołobrzeskiej komendy oraz z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie prowadzili działania, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z narkotykami. W ten sposób dotarli do 26- latka – relacjonuje mł.asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji.
Stanisław Gawłowski, sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej, został aresztowany na 3 miesiące. Podobną decyzję szczeciński sąd podjął w sprawie znanego kołobrzeskiego biznesmana Bogdana K. Przedsiębiorcy grozi do 12 lat więzienia.
Kołobrzeski armator zdecydował się na uruchomienie sezonowego połączenia z duńską wyspą Bornholm. Jak informuje zarząd Polskiej Żeglugi Bałtyckiej SA prom Cracovia będzie pływał ze Świnoujścia do portu Rønne raz w tygodniu.

 

×
Reklama