http://www.villa-nieruchomosci.pl/
Zgodnie z zapowiedzią rozpoczyna się kolejny etap przebudowy dróg w strefie uzdrowiskowej. Są to pracę związane z remontem ulicy Towarowej. Jak poinformował kołobrzeski magistrat w pierwszej kolejności wykonawca rozpocznie demontaż torów kolejowych na odcinku od portu do ulicy Zdrojowej. Tym samym ulica Towarowa zostanie całkowicie zamknięta.
Mała świetlica w Czerninie ledwo pomieściła mieszkańców gminy Dygowo, którzy przyszli na zebranie protestacyjne przeciwko planowanej fermie bydła. „Stop fermie”, „Nie chcemy smrodu i much”, „Chcemy normalnie żyć” - to tylko niektóre z haseł, które mieli ze sobą protestujący.
-Chcielibyśmy, aby wybory samorządowe rozstrzygnęły się przy urnach, a nie w mediach – mówił podczas konferencji poseł Marek Hok. To odpowiedź na pojawiające się od pewnego czasu publikacje na temat władz Kołobrzegu w gazetach i portalach należących do braci Karnowskich.
5, 8 miliona złotych dał jeden z pięciu licytujących za działkę przy ulicy Mazowieckiej. Chodzi o niespełna 1,5 hektara zlokalizowane naprzeciw wjazdu na ulicę Wielkopolską.
Zapraszamy do odwiedzenia gabinetu Rehabilitacji i Akupunktury mieszczącego się przy ulicy Kupieckiej 5c.
Szymon Piekarski z Cigacic, okazał się najlepszym wędkarzem kolejnej edycji Ogólnopolskich Zawodów w Wędkarstwie Spinningowym "Salmo Parsęty". Impreza w ostatni weekend września odbyła się w Ząbrowie.
Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się festyn organizowany przez Akademię Piłkarską Kotwica. Impreza była połączona z turniejem piłkarskim Jantar Champion Cup w którym rywalizowało kilkanaście drużyn z całego województwa zachodniopomorskiego. Młodzi piłkarze walczyli o miano najlepszych w kilku kategoriach wiekowych.
Ponad 60 pojazdów przez dwa dni ścigało się ulicami Kołobrzegu. Wszystko za sprawą I edycji Rajdu Kołobrzeskiego. Na ziemi powiatu kołobrzeskiego rajdowcy rywalizowali po raz pierwszy.
W Kołobrzegu zorganizowało go już po raz kolejny Stowarzyszenie "Serce Sercu" i Regionalny Szpital. Podziękowania dla samorządowców i przedstawicieli firm, za wspieranie działań stowarzyszenia, wręczyli przedstawiciele „Serce Sercu".
Okazją do spotkania i wspólnego świętowania było 25 –lecie parafii pw. Św. Michała Archanioła w Podczelu. Parafianie spotkali się na mszy świętej, którą odprawił ks. Biskup Krzysztof Zadarko, później odbył się festyn parafialny zorganizowanym na terenie ogrodu.
To kolejny pomysł zarządu piłkarskiej Kotwicy na poprawienie sytuacji finansowej klubu. Tym razem władze "Biało-niebieskich" będą zbierać pieniądze na cele statutowe stowarzyszenia. Ma im w tym pomóc 15 stacjonarnych skarbon, które już w ten weekend pojawiły się w punktach handlowych na terenie miasta. Akcja pod hasłem „ Złotóweczka dla Kotwicy” potrwa kilka tygodni. Wtedy też władze MKP podliczając zbiórkę poznają odpowiedź na pytanie czy kołobrzeżanie akceptują działania nowego zarządu i chcą oglądać w Kołobrzegu piłkę nożną na dobrym poziomie.
Rodzice uczniów z kołobrzeskiej Szkoły Podstawowej nr 3 są zaniepokojeni kolejnym, nieudanym przetargiem na budowę sali przy tej placówce. Magistrat uspokaja – nie rezygnujemy, będziemy szukać dalej.
Lubisz się bawić, grać lub śpiewać? A może wolisz wcielać się w różne postacie i występować na scenie? Jeśli tak, to idealnie trafiłeś. Ognisko Pracy Pozaszkolnej zaprasza kołobrzeską młodzież na "Warsztaty Szantowe".
Na sprzedaż jest niesamowitych rozmiarów i urody palma feniks. To zadbana 45-letnia roślina. Ciągle się rozwija i w mieszkaniu nie ma już na nią miejsca. Wszystko przez 17 sporych i pięknych liści.
W ręce kołobrzeskich "pograniczników" wpadł 19-letni mieszkaniec powiatu koszalińskiego. Mężczyzna niszczył zaparkowane samochody, kopał w nie i wyrywał lusterka. Krewki młodzieniec został ujęty podczas rutynowego patrolu funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali 19-latka Na razie nie są znane motywy mężczyzny. Strażnicy wezwali na miejsce policjantów, którym przekazali zatrzymaną osobę do dalszego postępowania.
Już w najbliższy poniedziałek mieszkańcy gminy Dygowo chcą się spotkać i zaprotestować przeciwko planowanej w Czerninie fermie bydła. Obawy wzbudza nie tylko uciążliwość takiej inwestycji dla okolicznych zabudowań i miejscowości, ale również sam właściciel działki, który wg mieszkańców, jako Syryjczyk, może w przyszłości wprowadzić, na terenach dawnych PGR-ów, ubój rytualny.
To będzie nie lada gratka dla fanów Motoryzacji w regionie. Wszystko za sprawą rozgrywanego po raz pierwszy w ten weekend Rajdu Kołobrzeskiego, który będzie piątą rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Na ulicach miasta w spektakularnych wyścigach zobaczy ponad 60 rajdowych załóg z całej Polski.
W piątek rodzina zgłosiła zaginięcie 81-letniej mieszkanki Kołobrzegu. O godzinie 07:00 wyszła z domu i do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną. Zaginiona to Eleonora Hajnrych. Mogła być ubrana w ciemną spódnicę za kolana,ciemnozielony płaszcz, okulary korekcyjne. Kobieta ma siwe włosy. Jest wzrostu około 170 cm. Zaginiona ma zaniki pamięci.
Przed godziną 13 doszło na ulicy Kossaka, W przód jadącego od strony ulicy Starynowskiej autobusu uderzył samochód osobowy.
Komunikacja Miejska w Kołobrzegu informuje, że z uwagi na organizowany I Rajd Kołobrzeski w dniach 23-24.09.2017  dojdzie, zgodnie z poniższym zestawieniem, do wyłączenia przystanków Komunikacji Miejskiej.
To będzie pierwsze takie auto na prąd w regionie. W ręce Strażników Miejskich oficjalnie w piątek został przekazany samochód Nissan e-NV200. Pojazd o zerowej emisji spalin jest przyjazny dla środowiska i ze względu na swoje ekologiczne zalety, wykorzystywany będzie do patrolowania głównie strefy uzdrowiskowej.

SŁONECZNE WZGÓRZE to spełnienie Twojego marzenia o własnym, bezpiecznym, energooszczędnym i komfortowym domu w wyjątkowej lokalizacji oraz atrakcyjnej cenie. Osiedle znajduje się w dzielnicy Janiska, przy ul. Działkowej, w odległości zaledwie 5 minut od centrum miasta Kołobrzeg, który od wielu lat nazywany jest Letnią Stolicą Polski. Na wyjątkowość tego miejsca wpływają nie tylko malownicze widoki i bezpośrednie sąsiedztwo natury, ale jednocześnie doskonała komunikacja z samym miastem, jak również bliska odległość do urokliwych kołobrzeskich plaż.

Miasto ogłosiło nabór kandydatów na stanowisko Strażnika Straży Miejskiej. Strażnikiem może zostać osoba, która posiada obywatelstwo polskie i kończyła 21 lat. Korzysta z pełni praw publicznych i posiada co najmniej wykształcenie średnie. Przyszły strażnik musi cieszyć się nienaganną opinią oraz być sprawny pod względem fizycznym i psychicznym.
W kołobrzeskim magistracie otwarto koperty dotyczące przetargu związanego z budową sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3. Był to już to trzeci przetarg związany z budową obiektu. Do urzędu wpłynęły tylko dwie oferty. Niestety obie z nich są wyższe niż zaplanowało miasto. Konsorcjum firm z Białogardu i Koszalina wyceniło budowę na 7,2 mln złotych. Z kolei firma ze Świdwina zobowiązała się wybudować salę za 6,2 mln złotych.
Do startu wszystkich mieszkańców miasta w III Otwartych Mistrzostwach Kołobrzegu w Grze w Scrabble zapraszają Fundacja „Umysł” im. Alfreda Buttsa oraz Klub Scrabblowy Start Kołobrzeg

 

×
Reklama