Około godziny 19.30 zatrzymano pociąg kilkaset metrów za przejazdem na ulicy Koszalińskiej. Chodzi o linię biegnącą w stronę Białogardu. Maszynista zatrzymał pociąg, ponieważ w gęstej mgle doszło do uderzenia.
W siedzibie  Regionalnego Centrum Kultury odbyła się pierwsza w tym roku  debata społeczna "Bezpieczny senior". Spotkanie ze starszymi mieszkańcami Kołobrzegu zostało zorganizowane z inicjatywy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.
Posiadanie własnego domu jest marzeniem wielu osób. Biuro nieruchomości Metrohouse w swojej ofercie sprzedaży posiada dużo ciekawych ofert.
Echa ustawy dekomunizacyjnej kolejny raz docierają do Kołobrzegu. Tym razem wojewoda zachodniopomorski zwrócił się do władz miasta o wskazanie pomników i tablic upamiętniających poprzedni system. - Takich u nas nie ma - zapewnia wiceprezydent Woźniak i podkreśla, że bezpieczny jest Pomnik Zaślubin, który "chyba" jest na liście rezerwowej do usunięcia.
Budynek przy ul. Łopuskiego gdzie mieści się Klub Garnizonowy i kino „Piast" jest remontowany. Na prace remontowe zdecydowało się wojsko, do którego należy historyczny obiekt. Modernizacja budynku podzielona została na dwa etapy. Pierwszy obejmuje izolację obiektu, wymianę okien oraz jego konserwację. Drugi odnowienie wnętrza budynku kina „Piast". Zalecenia w sprawie przeprowadzenia prac wydał Miejski Konserwator Zabytków. W budynku mieści się Klub Garnizonowy i Biblioteka Garnizonowa. Obiekt znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków.
Nowy rok dla tancerzy Klubu Tańca Sportowego AMBER zaczął się bardzo pomyślnie. W ostatni weekend 13 stycznia Marcin Kleist i Julia Bień wzięli udział w turnieju Dancesport Cup 2018. Zawody organizowane przez  Światową organizację WDSF odbyły się w hiszpańskim w Benidorm.
Hospicjum Stacjonarne w Kołobrzegu apeluje do wszystkich kołobrzeżan o przekazywanie 1% podatku na rzecz tej organizacji. Placówkę można wspomóc, przy składaniu rocznego zeznania podatkowego, zaznaczając jednoprocentowy odpis na rzecz Stowarzyszenie Victoria.
Prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa przez samochód ciężarowy włączający się do ruchu było przyczyną poważnie wyglądającej kolizji, do jakiej doszło na drodze wojewódzkiej nr 163 w okolicy Niekanina. Ciężarówka miała uderzyć w bok Opla Corsy, który wypadł z drogi.
Na sesję Rady Miasta ma trafić wniosek z podpisami 150 mieszkańców Kołobrzegu, którzy nie chcą przeniesienia Urzędu Miasta poza centrum. Urzędnicy „kują żelazo..." i chcą przegłosowania projektu, dzięki któremu będzie można starać się o unijne środki na rozbudowę i modernizację istniejącego budynku.
W Kołobrzegu do końca czerwca tego roku ma powstać nowoczesne, warte ponad 3,2 miliona złotych centrum przesiadkowe. Zlokalizowane zostanie u zbiegu ulic Solnej i Bałtyckiej.
Dwie kobiety jadące Fordem zostały zabrane do szpitala po tym jak auto wypadło z drogi i dachowało. Wszystko działo się na zakręcie drogi w miejscowości Kukinka, niedaleko Ustronia Morskiego.
Organizator VII Muzycznej Zimy w Kołobrzegu zaprasza wszystkich kołobrzeżan oraz wypoczywających w mieście turystów na koncerty w czasie trwania ferii zimowych. W dniach 17,81,19 i 20 stycznia br. o godz.19.00 w Sali Ratusza Miejskiego zaprezentują się młodzi instrumentaliści i śpiewacy. Wstęp wolny.
Jak nas informujecie za pomocą facebookowej grupy Forum e- KG.pl, od początku roku, w podajnikach brakowało tzw. psich pakietów. Chodzi o woreczki na odchody wyprowadzanych zwierząt. Sytuacja się powtarza, znów z początkiem roku – dlaczego? Tłumaczy nam to Michał Kujaczyński z kołobrzeskiego magistratu.
W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do pożaru w miejscowości Dargocice, w gminie Gościno. Po godzinie 1.00 w nocy zgłoszono straży pożarnej, że pali się drewniana altana. Na miejsce wysłano OSP z Gościna i Wartkowa oraz strażaków z Kołobrzegu. Po dojeździe pierwszych zastępów gaśniczych, obiekt był już cały w ogniu.
Prawdopodobnie przez noc zacumowana przy pomoście w kołobrzeskim porcie rybackim łódź nabierała wody. W efekcie niewielka jednostka w dużej części znalazła się pod woda. Sprawą zajęły się służby portowe. Co ważne, przy okazji zdarzenia nikomu nic się nie stało. Nie doszło też do żadnego poważnego wycieku substancji mogących zagrozić środowisku. Kadłub łodzi rybackiej zabezpieczono wokół rękawami pochłaniającymi ewentualne nieczystości.
To będzie kolejna książka absolwenta 2LO im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu. Po ostatnim bestsellerze - wywiadzie-rzece z polskim rajdowcem Kajetanem Kajetanowiczem, tym razem światło dzienne ujrzała książka „Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce". Publikacja jest kontynuacją tomu „Jerzy Dziewulski o polskiej policji".
W minioną niedzielę w Czerninie kolejny rok z rzędu zorganizowano Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Szkole Podstawowej im. Orła Białego przygotowano wiele atrakcji, a blisko 40 wolontariuszy dzielnie zbierało pieniądze na rzecz fundacji.
W województwie zachodniopomorskim ferie zimowe rozpoczęły się 15 stycznia i trwać będą do 28 stycznia. Tradycyjnie policja czuwać będzie nad bezpiecznym wypoczynkiem dzieci i młodzieży w naszym województwie.
Super Promocja !!!! Od  16  stycznia do odwołania jest przedłużona  w  Serwisie Telkom przy ul. Ratuszowej 3 (vis a vis Straży Miejskiej) promocja na szkła hartowane. Szkło hartowane najlepszej jakości 9H wraz z wymiana do każdego modelu telefonu tylko 20 zł . Pokrowce od 20 zł . Zapraszamy !!! Ilość szkieł do danych modeli ograniczona.
Tym razem kołobrzeska spółka przeprowadzi prace związane z przełączeniami do nowo budowanej sieci wodociągowej przy ul. Sikorskiego. W związku z tym 16 stycznia od godz. 10.00 do godz. 14.00 zostanie wstrzymany dopływ wody na odcinku ul. Sikorskiego od skrzyżowania z ulicą Krakusa i Wandy do skrzyżowania z ulicą Kołłątaja. W wyniku prowadzonych działań wystąpią chwilowe spadki ciśnienia oraz lokalne zmętnienia wody. MWiK przeprasza za utrudnienia Odbiorców wody na tej ulicy.
Dwudziesty szósty raz w Polsce, a siedemnasty w gminie Ustronie Morskie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na terenie całej gminy udało się zebrać 31.637,47 zł. Wszystkie imprezy odbywały się w miejscowym Ośrodku Kultury.
Jako kolejni przysłowiowe sto dni do matury świętowali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich. Tym razem popularny "Ekonom" studniówkę zorganizował w gościnnych progach pięciogwiazdkowego Hotelu Diune. Imprezę tradycyjnie rozpoczęto polonezem, którego zatańczono aż w 5 grupach. Wszystkie wykonania narodowego tańca były gromko oklaskiwane przez zgromadzonych na widowni rodziców. Były również sesje zdjęciowe, podziękowania i kwiaty. Po części oficjalnej przystąpiono do zabawy, która trwała do białego rana. We wspólnej zabawie wzięło udział łącznie około 400 osób.
Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowali również na terenie Gminy Kołobrzeg. Do kwestowania w gminnym sztabie przystąpiło 36 wolontariuszy. Łącznie do ich puszek trafiło 20 379 zł. Jednak nie jest to jeszcze ostateczna kwota, wciąż trwają internetowe aukcje. Wszystkie przedmioty licytować można tutaj a ostatnie aukcje trwają do środy do godz. 22:00.
- Byłem, jestem i będę lekarzem – mówił podczas konferencji poseł Marek Hok. Polityk podkreślił, że jest zadowolony z faktu, że sprawą jego zatrudnienia w kołobrzeskim szpitalu zajmie się Komisja Rewizyjna Urzędu Marszałkowskiego. Tłumaczył, że do tej pory milczał, ponieważ nikt z opozycji, nie zadał mu pytań i nie poprosił o udostępnienie dokumentacji związanej z pracą w szpitalu.
Jak już informowaliśmy, w centrum Rymania, na drodze krajowej nr 6 doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny. Kierowany przez 66-latka Ford potrącił w obrębie przejścia dla pieszych 65-letniego mężczyznę. Na miejscu pojawiły się szybko służby ratunkowe pogotowie, strażacy z Rymania i z Kołobrzegu oraz policja. Niestety pieszego nie udało się uratować. Zmarł na miejscu.

 

×
Reklama