oło południa w sobotę służby ratunkowe odebrały alarm o samochodzie w rowie na drodze wojewódzkiej nr 163. Pomiędzy Kołobrzegiem a Dygowem, na wysokości Stramnicy Audi zjechało z drogi i dachowało. Kierowała nim kobieta, przewożąca dwójkę dzieci.
Około godziny 3.00 w nocy z piątku na sobotę zauważono pożar przy jednym z lokali na ulicy Głównej w Dygowie. Do akcji ruszyli strażacy z Kołobrzegu oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Dygowa.
Az 6 zarzutów usłyszał 35-letni mieszkaniec Kołobrzegu, który w nocy z środy na czwartek został zatrzymany w rejonie centrum. Podejrzany wpadł dość przypadkowo gdyż na widok patrolu zmienił swój kierunek spaceru. Patrol tym momencie postanowili go sprawdzić. Okazało się, że mężczyzna figuruje jako poszukiwany a dodatkowo posiadał przy sobie woreczki z amfetaminą. 35-latek natychmiast został zatrzymany.
Nikomu nie musimy przypominać, że do świąt pozostała już tylko chwila, więc jeśli nadal nie masz jeszcze świątecznych upominków to Voucher podarunkowy będzie idealnym prezentem.
17 najmłodszych podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu otrzymało w piątek wyjątkowe świąteczne paczki. Ich fundatorem był zawiązany właśnie przy III ligowym klubie piłkarskim znad Parsęty - Kotwica Biznes Club.Na chwilę obecną skupia on około 20 przedsiębiorców, którzy chcą pomagać nie tylko "Biało-niebieskim" ale również lokalnej społeczności.
VII edycja Światowego Festiwalu Morsowania odbędzie się w dniach 4-6 stycznia przyszłego roku. Na razie organizatorzy nie podali wszystkich szczegółów imprezy wiadomo jednak, że po raz kolejny odbywać się ona będzie na plaży centralnej w okolicach molo.
Zobacz ciekawą i bogatej ekspozycję Muzeum Bursztynu. Wybierz się w podróż od prehistorycznej przeszłości do współczesności, malowaną złocistą barwą bursztynowych odkryć, legend, właściwości.
Kołobrzeski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął zbiórkę przedmiotów przeznaczonych na licytację. - Zbiórka potrwa do końca grudnia, a wszystkie przedmioty będą licytowane podobnie jak w ubiegłych latach przez portal charytatywni.allegro.pl [1] – informuje Kamil Barwinek, Szef Sztabu WOŚP w Kołobrzegu.
W piątek  wieczorem policja została zaalarmowana o kolizji 4 samochodów. Na osiedlu Podczele  nieznany  sprawca kierujący osobową Kią uszkodził trzy inne zaparkowane pojazdy. Kia została dość poważnie rozbita. Uderzenia były na tyle mocne, że wystrzeliły w niej poduszki powietrzne. W zaparkowanych samochodach nikt nie ucierpiał. Kiedy na miejscu zjawili się mundurowi nie zastali nikogo w pojeździe,  który spowodował zderzenie. Policjanci wyjaśniają kto prowadził pojazd, czy był trzeźwy i dlaczego oddalił się z miejsca zdarzenia.

50-latek z Karlina, który rok temu postrzelił swoją żonę, a następnie odwiózł ją do szpitala, spędzi w więzieniu nie 10, a 4 lata. Tak zdecydował Sąd Apelacyjny w Szczecinie.
Ta sytuacja nikogo chyba szczególnie nie dziwi – od dłuższego czasu samorządom coraz trudniej o znalezienie firm budowlanych do wykonania niezbędnych miejskich, gminnych i powiatowych inwestycji. Większość przetargów jest po prostu unieważniana z powodu braku chętnych.
Wokół nas żyją różne dzieci – niektóre są bardziej szczęśliwe, inne mniej. Niektóre mają wspaniałe, kochające rodziny – niektóre nie. Ale wszystkim należy się troska i miłość. Dlatego zaproś dzieci do programu "Gwiazdkowa Niespodzianka"
W gminie jak w rodzinie” – to hasło corocznych spotkań wigilijnych w gminie Kołobrzeg. Pod szyldem tej imprezy kryje się wyjątkowy kiermasz świąteczny połączony z częścią artystyczną dla wszystkich gości, wspólne kolędowanie, loteria choinkowa i masa przedświątecznych atrakcji, które przygotowali organizatorzy. Tradycyjnie odbędą się również konkursy na świąteczną szopkę stroik, ciasto oraz stoisko a dzieci będą mogły liczyć na wizytę Świętego Mikołaja z workiem prezentów.
Broń, pojazdy i mundury z epoki - to wszystko mogli oglądać z bliska uczniowie kołobrzeskich szkół w Muzeum Oręża Polskiego. Okazją do żywej lekcji historii była rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Więcej w materiale wideo.
Około 60-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po krótkim pościgu na skrzyżowaniu al. św. Jana Pawła II i Koszalińskiej ujęto kierowcę.
Dokładnie 100 tysięcy złotych może trafić na badanie profilaktyczne dla mieszkanek (cytologia) i mieszkańców (badanie gruczołu krokowego) Kołobrzegu. Za takim wykorzystaniem planowanej wcześniej dotacji dla koszalińskiego szpitala, optuje większość radnych.
W miejscu dawnego sklepu „Roźek" ma powstać pierwszy punkt Informacji Turystycznej na osiedlu Radzikowo.
Dzika zwierzyna na terenie miasta to spory problem. Obecnie największym są lisy. Jak wspomina starosta kołobrzeski, są nawet mioty urodzone już na terenach miejskich. Rozwiązaniem tego problemu zajęło się właśnie odpowiedzialne za dzikie zwierzęta starostwo powiatowe. Więcej w materiale ideo.
Radni nie chcą WOPR-ówki ani rozbudowy Urzędu Miasta w następnym roku. Pieniądze m.in. z tych inwestycji mają znaleźć inne przeznaczenie. Jakie? Na to pomysłów nie brakuje.
Po blisko pięciu latach 8 Batalion Remontowy, który był dotychczas częścią 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej. ponownie zmienia podporządkowanie. Tym razem żołnierze z ul. Koszalińskiej trafili po kilkuletniej przerwie pod dowództwo swojej dawnej macierzystej jednostki - 12 dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie.
Prezes Zarządu Koła Miejskiego Związku Sybiraków w Kołobrzegu od teraz będzie pełnić funkcję Przewodniczącej Rady Współpracy Organizacji Kombatanckich i Związku Żołnierzy WP Ziemi Kołobrzeskiej. Tak zdecydowali jednogłośnie członkowie rady podczas zebrania sprawozdawczo wyborczego, które odbyło się w miniony wtorek w Hotelu Centrum.
Noworoczne koncerty w kołobrzeskiej Bazylice to już niemal tradycja. Jak co roku Regionalne Centrum Kultury wspólnie z Urzędem Miasta organizuje noworoczny kolęd i pastorałek dla wszystkich chętnych mieszkańców naszego miasta
Osoby, które wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu nie odstraszają ani grożące im kary pozbawienia wolności ani wysokie kary pieniężne. Miniony weekend pokazał, że kontrole policji pod kątem badania trzeźwości kierowców są jak najbardziej wskazane. W tym czasie kołobrzescy policjanci zatrzymali trzy osoby prowadzące pojazdy pod wpływem alkoholu.
Restauracja Grill House Wichłacz przy ul. Perłowej 2 zachęca do świątecznych zamówień swoich wyśmienitych potraw, które od lat cieszą podniebienia wielu klientów. Zamówienia można składać pod nr. tel  94 352 84 74. Szczegóły poniżej
Około godziny 20.00 na ulicy Zwycięzców pojawiła się karetka pogotowia i dwa policyjne radiowozy. W jednym z mieszkań mogło dojść do ugodzenia ostrym narzędziem.

 

×
Reklama