Średniowieczne tradycje warzelnicze, historia Reduty Morast czy znaleziska archeologiczne będą elementami całorocznej ścieżki edukacyjnej na Wyspie Solnej w Kołobrzegu. Ekspozycja powstanie dzięki wsparciu z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Umowę z prezesem Zarządu Morskiego Portu Kołobrzeg podpisano w miniony czwartek.
36 tonowy statek z inicjatywy starosty Tomasza Tamborskiego ma pojawić się już wkrótce na terenie zielonym przy ul. Myśliwskiej. Docelowo witać będzie wszystkich wjeżdżających do miasta turystów.
Akcja nie była zorganizowana na taką skalę jak ta poniedziałkowa w Podczelu. Tym razem niewybuch odkryto na powojskowych terenach przy ulicy Mazowieckiej.
To będzie kolejna edycja tej wyjątkowej imprezy. 18 sierpnia w Przećminie odbędzie się IV odsłona Festiwalu Kultury Polsko-Ukraińskiej. Jak zapowiadają jej organizatorzy będzie ludowo, smacznie, kolorowo, radośnie, sportowo i przede wszystkim międzynarodowo.
W najbliższą niedzielę odbędzie się coroczny Uliczny Bieg Solidarności. W związku z organizacją tej imprezy z całkowitego ruchu w godziny 11.00 do godz. 14 zostaną wyłączone ulice wzdłuż trasy biegu: Armii Krajowej, Łopuskiego, Walki Młodych, Plac 18 Marca, Źródlana oraz Wojska Polskiego.
Rozbudowa poszczególnych odcinków drogi ekspresowej S6 na terenie powiatu kołobrzeskiego widoczna jest gołym okiem a GDDKiA przekonuje, że prace nabierają tempa. Obecnie, jak czytamy na stronie wykonawcy wszystkie roboty ziemne na całym odcinku drogi zostały już wykonane w 74 procentach.
Od 21 sierpnia Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczyna kolejny projekt. "Nowe horyzonty ekonomicznego myślenia +55" tym razem będą skierowane do osób po 55 roku życia. W trakcie jego trwania tzw. "Seniorzy" z terenu miasta Kołobrzeg będą mogli wziąć udział wszelkiego rodzaju warsztatach interaktywnych, wykładach oraz wycieczkach związanych z edukacją finansową.
Na szczęście nic groźnego nie się nie stało rowerzystce potrąconej około godziny 13.30 w czwartek, w podkolobrzeskim Zieleniewie. Na ulicy Szczecińskiej kierujący samochodem 26-latek, wyjeżdżając spod sklepu nie upewnił się czy ma pustą drogę i włączając się do ruchu potrącił jadącą z jego lewej strony rowerzystkę. Po uderzeniu kobieta upadła na ziemię. Z potłuczeniami trafiła do kołobrzeskiego szpitala. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Janusza Gromka w sprawie rezygnacji Jerzego Wolskiego z funkcji zastępcy prezydenta Kołobrzegu do spraw gospodarczych. Prawdopodobnie obowiązki prezydenta do końca kadencji przejmie dotychczasowa sekretarz - Ewa Pełechata.
Trwa akcja poszukiwawcza WOPRu na kołobrzeskiej plaży.
To jedyne określenia opisujące to co się wydarzyło przy Morskim Oku. Jakiś czas temu stanęły tam dwa rowery - ładowarki.
Jerzy Wolski dotychczasowy zastępca prezydenta Kołobrzegu do spraw gospodarczych poinformował o rezygnacji z pełnionej funkcji. Przyczyną takiej decyzji, jak wyjaśniał Wolski, są rozbieżności jego i prezydenta miasta dotyczące spaw ważnych dla Kołobrzegu. Jak mówił w trakcie ogłaszania swojej decyzji, nie chciałby aby błędne decyzje były wiązane z jego osobą. Jak zaznaczył dotychczasowy zastępca prezydenta, od 2014 nie jest członkiem Platformy Obywatelskiej.
Komunikacja Miejska informuje, że w związku ”Biegiem Solidarności” i zamknięciu ulic w centrum miasta, w dniu 19.08.2018r.
w godzinach 11:00 – 14:00 będą miały miejsce zmiany w trasach kursowania poszczególnych linii.
Takie akcje zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem i w tym przypadku przeszkodą nie był nawet pojawiający się deszcz. Chodzi o akcję promującą bezpieczeństwo. Tą na kołobrzeskiej plaży zorganizowali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz z firmą kurierską.
Fundacja Równe Szanse oraz Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagoiczna Równe Szanse zapraszają wszystkich kołobrzeżan oraz turystów na festyn integracyjny. Impreza odbędzie się 18 sierpnia na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury. W programie: Pirackie Disco,bezpłatne dmuchańce i malowanie twarzy, nauka zumby, gry i zabawy, loteria fantowa, kiermasz, sensoplastyka na trawie, grill oraz wiele innych atrakcji. Gościem specjalnym będzie Chase z Psiego Patrolu, z którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zorganizowanie bezpłatnych zajęć terapeutycznych dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności w wieku szkolnym. Początek zabawy o godz.12.00.
W nocy z wtorku na środę doszło do groźnie wyglądającego zderzenia na drodze pomiędzy Kołobrzegiem a Koszalinem. W okolicy miejscowości Tymień kierowca ciężarowego Mercedesa wjechał w tył ciągnika koszącego trawę na poboczu. Żadnemu z kierowców nic poważnego się nie stało. Obaj byli trzeźwi. Szkody były jednak dość znaczne. Ostatecznie kierujący ciężarówką został ukarany mandatem karnym.
Około godziny 14.30 dyżurny kołobrzeskiej straży pożarnej został powiadomiony o pożarze w warsztacie samochodowym przy ulicy Św. Wojciecha.
Wielki gar pysznej zupy grzybowej, ponad 2 tysiące wydanych porcji, koncert zespołu Lemon oraz widowiskowy pokaz fajerwerków. Już po raz ósmy Grzybowo rozsmakowało turystów oraz mieszkańców Gminy Kołobrzeg podczas Festiwalu zupy Grzybowej.
Niedzielny finał rozgrywek Mistrzostw Polski w piłce plażowej przyciągnął na kołobrzeską plażę wielu kibiców. Przed finałową rozgrywką swój czas miała dziennikarska Fundacja “Zwyczajnie żyć”, która rozegrała spotkanie przeciwko Gwiazdom Polskiego Związku Piłki Nożnej. Cel był jak najbardziej słuszny: pomoc trzyletniemu Antosiowi, u którego zdiagnozowano bardzo rzadką chorobę genetyczną.
Mszą św. w intencji Ojczyzny, która odbędzie się o godz.10.00 w Bazylice mniejszej rozpoczną się obchody Dnia Wojska Polskiego. W programie uroczystości zaplanowanych na 15 sierpnia jest także uroczysty apel pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po jego zakończeniu przedstawiciele służb mundurowych, władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich złożą kwiaty.
Wszystko za sprawą XXVII edycji Międzynarodowych Spotkań z Folklorem. W związku z organizacją imprezy oraz zaplanowaną paradą uczestników Interfolku 14-go sierpnia mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym w centrum miasta.
Zakończyła się zorganizowana na wielką skalę akcja wydobycia bomb lotniczych, które niedawno Bałtyk odkrył blisko brzegu w Podczelu. Ewakuowane zostało całe osiedle oraz miejscowość Bagicz i pobliskie ośrodki wypoczynkowe. Akcja ewakuacji trwała od godziny 7.00 w poniedziałkowy poranek. Wiemy, że kilka osób pozostało w swoich mieszkaniach na własne ryzyko.
ostał on wprowadzony 9 sierpnia z powodu zanieczyszczenia wody bakteriami e. coli. Wtedy w pobranych próbkach wody stwierdzono przekroczenia norm obecności tej bakterii.
Od rana w poniedziałek trwała ewakuacja osiedla Podczele. Wszystko związane było z akcją wojskowych saperów, którzy wydobywali z morza zalegające niedaleko brzegu bomby lotnicze. To pozostałości po II wojnie światowej. Ewakuacja mieszkańców i turystów trwała od godziny 7.00 rano.
Chwilę przed godziną 7 zgodnie z zapowiedzią władz miasta rozpoczęła sie ewakuacja mieszkańców Podczela. Niezmotoryzowani mieszkańcy osiedla zostali zabierani autobusami Komunikacji miejskiej na Halę Milenium oraz kołobrzeski stadion. Tam miasto zapewni im wodę oraz ciepły posiłek. O godzinę 9.00 rozpocznie się próba wydobycia bomb z dna Bałtyku. wtedy też nikt na specjalnie zabezpieczonym terenie nie beędzie mógł przebywać.

 

×
Reklama