Reklama

 

 



Miasto walczy z Barszczem Sosnowskiego

12/07/2017 11:29

Barszcz Sosnowskiego to problem wielu miast i gmin. Walka z tą groźną rośliną jest trudna i wymaga sporych nakładów finansowych. Nasze miasto w 2016 roku zebrało dokładną informację o występowaniu barszczu na terenach Kołobrzegu. W tym roku barszcz jest usuwany. Wymaga to wykonania trzykrotnych oprysków chemicznych, wykoszenia roślin i ich utylizacji. Pierwszy etap miał miejsce w połowie czerwca. Drugi etap rozpocznie się w najbliższy weekend, a trzeci około 20 sierpnia.



Na usuwanie barszczu miasto uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, w wysokości do 75% środków kwalifikowanych - maksymalnie 74 tysiące złotych. Faktyczna kwota, którą trzeba będzie zapłacić za walkę z barszczem zostanie rozliczona po wykonaniu usługi.
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości