Aktualności

Około godziny 19.30 zatrzymano pociąg kilkaset metrów za przejazdem na ulicy Koszalińskiej. Chodzi o linię biegnącą w stronę Białogardu. Maszynista zatrzymał pociąg, ponieważ w gęstej mgle doszło do uderzenia.
W siedzibie  Regionalnego Centrum Kultury odbyła się pierwsza w tym roku  debata społeczna "Bezpieczny senior". Spotkanie ze starszymi mieszkańcami Kołobrzegu zostało zorganizowane z inicjatywy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.
Hospicjum Stacjonarne w Kołobrzegu apeluje do wszystkich kołobrzeżan o przekazywanie 1% podatku na rzecz tej organizacji. Placówkę można wspomóc, przy składaniu rocznego zeznania podatkowego, zaznaczając jednoprocentowy odpis na rzecz Stowarzyszenie Victoria.
Organizator VII Muzycznej Zimy w Kołobrzegu zaprasza wszystkich kołobrzeżan oraz wypoczywających w mieście turystów na koncerty w czasie trwania ferii zimowych. W dniach 17,81,19 i 20 stycznia br. o godz.19.00 w Sali Ratusza Miejskiego zaprezentują się młodzi instrumentaliści i śpiewacy. Wstęp wolny.
Posiadanie własnego domu jest marzeniem wielu osób. Biuro nieruchomości Metrohouse w swojej ofercie sprzedaży posiada dużo ciekawych ofert.
Prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa przez samochód ciężarowy włączający się do ruchu było przyczyną poważnie wyglądającej kolizji, do jakiej doszło na drodze wojewódzkiej nr 163 w okolicy Niekanina. Ciężarówka miała uderzyć w bok Opla Corsy, który wypadł z drogi.
Jak nas informujecie za pomocą facebookowej grupy Forum e- KG.pl, od początku roku, w podajnikach brakowało tzw. psich pakietów. Chodzi o woreczki na odchody wyprowadzanych zwierząt. Sytuacja się powtarza, znów z początkiem roku – dlaczego? Tłumaczy nam to Michał Kujaczyński z kołobrzeskiego magistratu.
Echa ustawy dekomunizacyjnej kolejny raz docierają do Kołobrzegu. Tym razem wojewoda zachodniopomorski zwrócił się do władz miasta o wskazanie pomników i tablic upamiętniających poprzedni system. - Takich u nas nie ma - zapewnia wiceprezydent Woźniak i podkreśla, że bezpieczny jest Pomnik Zaślubin, który "chyba" jest na liście rezerwowej do usunięcia.
Na sesję Rady Miasta ma trafić wniosek z podpisami 150 mieszkańców Kołobrzegu, którzy nie chcą przeniesienia Urzędu Miasta poza centrum. Urzędnicy „kują żelazo..." i chcą przegłosowania projektu, dzięki któremu będzie można starać się o unijne środki na rozbudowę i modernizację istniejącego budynku.
W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do pożaru w miejscowości Dargocice, w gminie Gościno. Po godzinie 1.00 w nocy zgłoszono straży pożarnej, że pali się drewniana altana. Na miejsce wysłano OSP z Gościna i Wartkowa oraz strażaków z Kołobrzegu. Po dojeździe pierwszych zastępów gaśniczych, obiekt był już cały w ogniu.
Budynek przy ul. Łopuskiego gdzie mieści się Klub Garnizonowy i kino „Piast" jest remontowany. Na prace remontowe zdecydowało się wojsko, do którego należy historyczny obiekt. Modernizacja budynku podzielona została na dwa etapy. Pierwszy obejmuje izolację obiektu, wymianę okien oraz jego konserwację. Drugi odnowienie wnętrza budynku kina „Piast". Zalecenia w sprawie przeprowadzenia prac wydał Miejski Konserwator Zabytków. W budynku mieści się Klub Garnizonowy i Biblioteka Garnizonowa. Obiekt znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków.
W Kołobrzegu do końca czerwca tego roku ma powstać nowoczesne, warte ponad 3,2 miliona złotych centrum przesiadkowe. Zlokalizowane zostanie u zbiegu ulic Solnej i Bałtyckiej.
Prawdopodobnie przez noc zacumowana przy pomoście w kołobrzeskim porcie rybackim łódź nabierała wody. W efekcie niewielka jednostka w dużej części znalazła się pod woda. Sprawą zajęły się służby portowe. Co ważne, przy okazji zdarzenia nikomu nic się nie stało. Nie doszło też do żadnego poważnego wycieku substancji mogących zagrozić środowisku. Kadłub łodzi rybackiej zabezpieczono wokół rękawami pochłaniającymi ewentualne nieczystości.
Nowy rok dla tancerzy Klubu Tańca Sportowego AMBER zaczął się bardzo pomyślnie. W ostatni weekend 13 stycznia Marcin Kleist i Julia Bień wzięli udział w turnieju Dancesport Cup 2018. Zawody organizowane przez  Światową organizację WDSF odbyły się w hiszpańskim w Benidorm.
Dwie kobiety jadące Fordem zostały zabrane do szpitala po tym jak auto wypadło z drogi i dachowało. Wszystko działo się na zakręcie drogi w miejscowości Kukinka, niedaleko Ustronia Morskiego.
To będzie kolejna książka absolwenta 2LO im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu. Po ostatnim bestsellerze - wywiadzie-rzece z polskim rajdowcem Kajetanem Kajetanowiczem, tym razem światło dzienne ujrzała książka „Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce". Publikacja jest kontynuacją tomu „Jerzy Dziewulski o polskiej policji".