Aktualności

Średniowieczne tradycje warzelnicze, historia Reduty Morast czy znaleziska archeologiczne będą elementami całorocznej ścieżki edukacyjnej na Wyspie Solnej w Kołobrzegu. Ekspozycja powstanie dzięki wsparciu z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Umowę z prezesem Zarządu Morskiego Portu Kołobrzeg podpisano w miniony czwartek.
36 tonowy statek z inicjatywy starosty Tomasza Tamborskiego ma pojawić się już wkrótce na terenie zielonym przy ul. Myśliwskiej. Docelowo witać będzie wszystkich wjeżdżających do miasta turystów.
Od 21 sierpnia Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczyna kolejny projekt. "Nowe horyzonty ekonomicznego myślenia +55" tym razem będą skierowane do osób po 55 roku życia. W trakcie jego trwania tzw. "Seniorzy" z terenu miasta Kołobrzeg będą mogli wziąć udział wszelkiego rodzaju warsztatach interaktywnych, wykładach oraz wycieczkach związanych z edukacją finansową.
Jerzy Wolski dotychczasowy zastępca prezydenta Kołobrzegu do spraw gospodarczych poinformował o rezygnacji z pełnionej funkcji. Przyczyną takiej decyzji, jak wyjaśniał Wolski, są rozbieżności jego i prezydenta miasta dotyczące spaw ważnych dla Kołobrzegu. Jak mówił w trakcie ogłaszania swojej decyzji, nie chciałby aby błędne decyzje były wiązane z jego osobą. Jak zaznaczył dotychczasowy zastępca prezydenta, od 2014 nie jest członkiem Platformy Obywatelskiej.
Akcja nie była zorganizowana na taką skalę jak ta poniedziałkowa w Podczelu. Tym razem niewybuch odkryto na powojskowych terenach przy ulicy Mazowieckiej.
Na szczęście nic groźnego nie się nie stało rowerzystce potrąconej około godziny 13.30 w czwartek, w podkolobrzeskim Zieleniewie. Na ulicy Szczecińskiej kierujący samochodem 26-latek, wyjeżdżając spod sklepu nie upewnił się czy ma pustą drogę i włączając się do ruchu potrącił jadącą z jego lewej strony rowerzystkę. Po uderzeniu kobieta upadła na ziemię. Z potłuczeniami trafiła do kołobrzeskiego szpitala. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Komunikacja Miejska informuje, że w związku ”Biegiem Solidarności” i zamknięciu ulic w centrum miasta, w dniu 19.08.2018r.
w godzinach 11:00 – 14:00 będą miały miejsce zmiany w trasach kursowania poszczególnych linii.
To będzie kolejna edycja tej wyjątkowej imprezy. 18 sierpnia w Przećminie odbędzie się IV odsłona Festiwalu Kultury Polsko-Ukraińskiej. Jak zapowiadają jej organizatorzy będzie ludowo, smacznie, kolorowo, radośnie, sportowo i przede wszystkim międzynarodowo.
Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Janusza Gromka w sprawie rezygnacji Jerzego Wolskiego z funkcji zastępcy prezydenta Kołobrzegu do spraw gospodarczych. Prawdopodobnie obowiązki prezydenta do końca kadencji przejmie dotychczasowa sekretarz - Ewa Pełechata.
Takie akcje zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem i w tym przypadku przeszkodą nie był nawet pojawiający się deszcz. Chodzi o akcję promującą bezpieczeństwo. Tą na kołobrzeskiej plaży zorganizowali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz z firmą kurierską.
W najbliższą niedzielę odbędzie się coroczny Uliczny Bieg Solidarności. W związku z organizacją tej imprezy z całkowitego ruchu w godziny 11.00 do godz. 14 zostaną wyłączone ulice wzdłuż trasy biegu: Armii Krajowej, Łopuskiego, Walki Młodych, Plac 18 Marca, Źródlana oraz Wojska Polskiego.
Fundacja Równe Szanse oraz Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagoiczna Równe Szanse zapraszają wszystkich kołobrzeżan oraz turystów na festyn integracyjny. Impreza odbędzie się 18 sierpnia na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury. W programie: Pirackie Disco,bezpłatne dmuchańce i malowanie twarzy, nauka zumby, gry i zabawy, loteria fantowa, kiermasz, sensoplastyka na trawie, grill oraz wiele innych atrakcji. Gościem specjalnym będzie Chase z Psiego Patrolu, z którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zorganizowanie bezpłatnych zajęć terapeutycznych dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności w wieku szkolnym. Początek zabawy o godz.12.00.
Rozbudowa poszczególnych odcinków drogi ekspresowej S6 na terenie powiatu kołobrzeskiego widoczna jest gołym okiem a GDDKiA przekonuje, że prace nabierają tempa. Obecnie, jak czytamy na stronie wykonawcy wszystkie roboty ziemne na całym odcinku drogi zostały już wykonane w 74 procentach.
To jedyne określenia opisujące to co się wydarzyło przy Morskim Oku. Jakiś czas temu stanęły tam dwa rowery - ładowarki.
W nocy z wtorku na środę doszło do groźnie wyglądającego zderzenia na drodze pomiędzy Kołobrzegiem a Koszalinem. W okolicy miejscowości Tymień kierowca ciężarowego Mercedesa wjechał w tył ciągnika koszącego trawę na poboczu. Żadnemu z kierowców nic poważnego się nie stało. Obaj byli trzeźwi. Szkody były jednak dość znaczne. Ostatecznie kierujący ciężarówką został ukarany mandatem karnym.