Aktualności

oło południa w sobotę służby ratunkowe odebrały alarm o samochodzie w rowie na drodze wojewódzkiej nr 163. Pomiędzy Kołobrzegiem a Dygowem, na wysokości Stramnicy Audi zjechało z drogi i dachowało. Kierowała nim kobieta, przewożąca dwójkę dzieci.
Około godziny 3.00 w nocy z piątku na sobotę zauważono pożar przy jednym z lokali na ulicy Głównej w Dygowie. Do akcji ruszyli strażacy z Kołobrzegu oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Dygowa.
Zobacz ciekawą i bogatej ekspozycję Muzeum Bursztynu. Wybierz się w podróż od prehistorycznej przeszłości do współczesności, malowaną złocistą barwą bursztynowych odkryć, legend, właściwości.
Wokół nas żyją różne dzieci – niektóre są bardziej szczęśliwe, inne mniej. Niektóre mają wspaniałe, kochające rodziny – niektóre nie. Ale wszystkim należy się troska i miłość. Dlatego zaproś dzieci do programu "Gwiazdkowa Niespodzianka"
Az 6 zarzutów usłyszał 35-letni mieszkaniec Kołobrzegu, który w nocy z środy na czwartek został zatrzymany w rejonie centrum. Podejrzany wpadł dość przypadkowo gdyż na widok patrolu zmienił swój kierunek spaceru. Patrol tym momencie postanowili go sprawdzić. Okazało się, że mężczyzna figuruje jako poszukiwany a dodatkowo posiadał przy sobie woreczki z amfetaminą. 35-latek natychmiast został zatrzymany.
Kołobrzeski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął zbiórkę przedmiotów przeznaczonych na licytację. - Zbiórka potrwa do końca grudnia, a wszystkie przedmioty będą licytowane podobnie jak w ubiegłych latach przez portal charytatywni.allegro.pl [1] – informuje Kamil Barwinek, Szef Sztabu WOŚP w Kołobrzegu.
W gminie jak w rodzinie” – to hasło corocznych spotkań wigilijnych w gminie Kołobrzeg. Pod szyldem tej imprezy kryje się wyjątkowy kiermasz świąteczny połączony z częścią artystyczną dla wszystkich gości, wspólne kolędowanie, loteria choinkowa i masa przedświątecznych atrakcji, które przygotowali organizatorzy. Tradycyjnie odbędą się również konkursy na świąteczną szopkę stroik, ciasto oraz stoisko a dzieci będą mogły liczyć na wizytę Świętego Mikołaja z workiem prezentów.
Nikomu nie musimy przypominać, że do świąt pozostała już tylko chwila, więc jeśli nadal nie masz jeszcze świątecznych upominków to Voucher podarunkowy będzie idealnym prezentem.
W piątek  wieczorem policja została zaalarmowana o kolizji 4 samochodów. Na osiedlu Podczele  nieznany  sprawca kierujący osobową Kią uszkodził trzy inne zaparkowane pojazdy. Kia została dość poważnie rozbita. Uderzenia były na tyle mocne, że wystrzeliły w niej poduszki powietrzne. W zaparkowanych samochodach nikt nie ucierpiał. Kiedy na miejscu zjawili się mundurowi nie zastali nikogo w pojeździe,  który spowodował zderzenie. Policjanci wyjaśniają kto prowadził pojazd, czy był trzeźwy i dlaczego oddalił się z miejsca zdarzenia.

Broń, pojazdy i mundury z epoki - to wszystko mogli oglądać z bliska uczniowie kołobrzeskich szkół w Muzeum Oręża Polskiego. Okazją do żywej lekcji historii była rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Więcej w materiale wideo.
17 najmłodszych podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu otrzymało w piątek wyjątkowe świąteczne paczki. Ich fundatorem był zawiązany właśnie przy III ligowym klubie piłkarskim znad Parsęty - Kotwica Biznes Club.Na chwilę obecną skupia on około 20 przedsiębiorców, którzy chcą pomagać nie tylko "Biało-niebieskim" ale również lokalnej społeczności.
50-latek z Karlina, który rok temu postrzelił swoją żonę, a następnie odwiózł ją do szpitala, spędzi w więzieniu nie 10, a 4 lata. Tak zdecydował Sąd Apelacyjny w Szczecinie.
Około 60-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po krótkim pościgu na skrzyżowaniu al. św. Jana Pawła II i Koszalińskiej ujęto kierowcę.
VII edycja Światowego Festiwalu Morsowania odbędzie się w dniach 4-6 stycznia przyszłego roku. Na razie organizatorzy nie podali wszystkich szczegółów imprezy wiadomo jednak, że po raz kolejny odbywać się ona będzie na plaży centralnej w okolicach molo.
Ta sytuacja nikogo chyba szczególnie nie dziwi – od dłuższego czasu samorządom coraz trudniej o znalezienie firm budowlanych do wykonania niezbędnych miejskich, gminnych i powiatowych inwestycji. Większość przetargów jest po prostu unieważniana z powodu braku chętnych.
Dokładnie 100 tysięcy złotych może trafić na badanie profilaktyczne dla mieszkanek (cytologia) i mieszkańców (badanie gruczołu krokowego) Kołobrzegu. Za takim wykorzystaniem planowanej wcześniej dotacji dla koszalińskiego szpitala, optuje większość radnych.