W wyniku ustawy dekomunizacyjnej, w Kołobrzegu zmieniono nazwy trzech ulic; Kniewskiego, Walki Młodych i Zbowidowców. Jak się jednak okazuje, choć od dwóch miesięcy takich nazw w mieście nie ma, nadal funkcjonują one na tabliczkach i elewacjach budynków i bloków mieszkalnych. Dlatego Urząd Miasta postanowił pomóc wspólnotom i wymienić stare tablice. Akcja ma potrwać do końca roku. Warunek – zarządcy budynków muszą napisać wniosek do magistratu. Więcej w naszym materiale video.
Komentarze  
+3 #1 Redakcja 2017-10-13 01:19
A co z Waryńskiego?
Cytować
+6 #2 kobieta 2017-10-13 09:26
Cytuję Redakcja:
A co z Waryńskiego?

Waryński zmarł długo przed rewolucją bolszewicką, więc nie może być łączony z Sowiecką dominacją Polski. To że był na stówie, jeszcze go nie przekreśla. :)
Cytować
+6 #3 tubylec 2017-10-13 09:54
a czy ten IPN dał kasę na zmianę nazw miastom i ludziom za te swoje fanaberie? 90% tych IPN-owskich pracowników urodziła się po 1989 r. i nie ma zielonego pojęcia jak było wcześniej a teraz to są najmądrzejsi. Zmienią się czasy obecne i ich też rozliczą za to marnotrawstwo pieniędzy państwowych, społecznych i naszych obywatelskich.
Cytować
+5 #4 nero 2017-10-13 12:55
Po prostu, znamienita większość mieszkańców nie chce tych zmian narzuconych siłą!!!
Cytować
-9 #5 Ciaglosc POkolen mordercow 2017-10-13 16:06
Komunistyczni zbrodniarze bedacy u koryta we feSStung Kolobrzeg.
Bronia wszelkimi podlymi sposobami swyh symboli i nazewnictwa .riezuna karpanieuka , kryminala szymanskiego , .SKOTA , narzedzia zbrodni KOPALNI WOJEK I STOCZNIOWCOW WYBRZEZA stanu wojennego z RONDA SOLIDARNOSCI
Nawet tzw radnemu komPOta od dymeckiej ciezko przez zacisniete zeby zolnierza mordercy Jaruzelskiego .
Komunisty przechodzi nazwa ulica Swietego Jana Pawla II
W czwartkowym programie tkk przed kamera uzywa nieistniejacej juz nazwy walki mlodych zbrodniarzy legatow Kremlinu !!!
Trudno sie dziwic bezkregowemu sprzedawczykowi ktory park w Kolobrzegu chcial nazwac niedawno im pieszczoch Adolfa Hitlera .
Zdrajca powinien wisiec miast lisci na drzewie za ...narzady moczoplciowe a wor mosznowy publicznie na placu przed Ratuszem fe SStung Kolobrzeg. :oops: :oops: :oops:
Cytować
-7 #6 Ciaglosc POkolen mordercow 2017-10-13 17:42
Jakom kargul jezdem
Zadymionyny dymem
Znad Birkenau
Zrobic wszystko zeby
Zmienic wszystko
Zeby bylo jak bylo .

Zeby u koryta
Czerwone tegoryje chrumczylo
A lykendowy samobojca
Pieszczoch tftfuSSka
Nade wszystkiem panowal
A nieprawidlowosci wszelakie
Natentychmiast kolejnem
Zejsciem tajemniczem
Z tego swiata POwodowal

Tak mnie doPOmoz
Wnuken dziaden z SS" OSKAR "
TfuSSek ni to agent FSB ni STASI - BND
Ni faszySSta ni ruSSek
Ruda menda hitruSSek
Slonce Pyru
z POsmakiem
Smolenskiego trotylu :zzz
Cytować
+2 #7 olol 2017-10-13 19:39
hmm, ten u góry to jakiś pomyleniec :P
Cytować
+3 #8 maik 2017-10-13 19:48
Nie byłoby problemu, gdyby nie zmieniono Walki Młodych (nie Związku Walki Młodych!!!). Gdyby istniał komunistyczny Związek Wolności to wszystkie ulice Wolności w kraju też by zamieniali... Butem radni przepchali zmiany to but ich spotka na wyborach!!!
Cytować
+6 #9 obserwator-kg 2017-10-13 20:31
A autobusach też nie są zmienione.
Cytować
+3 #10 ichty 2017-10-14 22:33
Cytuję maik:
Nie byłoby problemu, gdyby nie zmieniono Walki Młodych (nie Związku Walki Młodych!!!). Gdyby istniał komunistyczny Związek Wolności to wszystkie ulice Wolności w kraju też by zamieniali... Butem radni przepchali zmiany to but ich spotka na wyborach!!!

ich ulice a nasze kamienice. Zmieniacze historii tego narodu to debile super gildy. Kto ma prawo zmian historii naszego kraju -historycy? czy histerycy?
Cytować
+1 #11 Właściciel chlopa 2017-10-16 08:43
[ quote name="tubylec"]a czy ten IPN dał kasę na zmianę nazw miastom i ludziom za te swoje fanaberie? 90% tych IPN-owskich pracowników urodziła się po 1989 r. i nie ma zielonego pojęcia jak było wcześniej a teraz to są najmądrzejsi. Zmienią się czasy obecne i ich też rozliczą za to marnotrawstwo pieniędzy państwowych, społecznych i naszych obywatelskich.
Tubylec ty śmierdzący komuchu
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl