Władze miasta oraz służby ratunkowe i porządkowe przygotowują się do zimy. Najważniejszy cel, to pomoc osobom w ciężkiej sytuacji życiowej. W trakcie chłodniejszych miesięcy najbardziej cierpią pozbawieni dachu nad głową. Policjanci dzielnicowi już rozpoczęli akcję informacyjną, o której wspominaliśmy na łamach naszego portalu. Z pomocą przychodzą także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz ze strażą miejską. Oni również nieustannie monitorują sytuację zamieszkujących altany działkowe. Co ważne, od 1 października przy MOPS-ie na ulicy Wojska Polskiego, działa 24-godzinna ogrzewalnia mogąca przyjąć na raz nawet 20 bezdomnych osób.


Komentarze  
+3 #1 wdek 2017-12-07 22:17
co za bzdury piszecie. na zwycięzców...co za portal
Cytować
+5 #2 Imam Kołobrzeski 2017-12-08 01:50
Pytanie do tych pseudo służb? Ilu jest bezdomnych w mieście? Ilu pije? Jak chcecie pomóc tym alkoholikom oprócz monitorowania czy już umarli?
Cytować
+2 #3 Kolobrzeskie osmiorniczki 2017-12-08 09:15
Rozmawial o zimie :o
W kozuchu przy koniaku :-?
Ma Burak na imie. :-*
Cytować
+9 #4 snow 2017-12-08 09:19
Bezdomni najprawdopodobniej również się spotykają i rozmawiają o sytuacji władz miasta . Również tej materialnej . I co ... ?
I nic ! Ponieważ i jednym i drugim jest z tym najzwyczajniej w świecie - dobrze .
A te "nasiadówki" oczywiście , tylko na pokaz .
Cytować
0 #5 ONUFRY 2017-12-12 08:36
Cytuję snow:
Bezdomni najprawdopodobniej również się spotykają i rozmawiają o sytuacji władz miasta . Również tej materialnej . I co ... ?
I nic ! Ponieważ i jednym i drugim jest z tym najzwyczajniej w świecie - dobrze .
A te "nasiadówki" oczywiście , tylko na pokaz .

Zgoda w pełni. Zawsze można podebatowac o bezdomnych, a potem pojeździc na pokaz do kilku altanek, dzięki czemu uzasadnia się potrzebę swojego istnienia, np. Straż Miejska. Przecież tu nic się nie zmienia od stuleci, w tym mieście jak i w kraju. Ludzie ciężko pracujący w sektorze prywatnym utrzymują z podatków władze, służby i ogólnie budżetówkę, natomiast ta cała razem wzięta budżetówka już dba skrupulatnie o to, aby ich potomni również grzali dobre stołki budżetowe, a zwykli szarzy ludzie są tam niedopuszczani, ewentualnie nielicznym udaje się dostac na najniższe stanowiska typu referent. I kółko się kręci od stuleci. Wracając do pomocy bezdomnym i w ogóle pomocy osobom potrzebującym to prawda jest taka, że 90% zadań spoczywa na barkach MOPS-u, do którego prezydent zrzuca wszystko co się da, 500+ również, Dyrektorka MOPS-u posłusznie i bez zająknięcia bierze wszystko co jej nakaże prezydent, ale co do kamer i jupiterów to są inni. Tak szczerze to współczuje dyrekcji MOPS-u, tak po ludzku.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl