Ponad 500 młodych aktorów wzięło udział w Regionalnym Przeglądzie Jasełek, który przez 3 dni odbywał się w Kołobrzegu. Przed publicznością zaprezentowały się zespoły teatralne ze szkół podstawowych z całego regionu oraz SOSW ,,Okruszek".

Kołobrzeskie festiwale Jasełek odbywają się od wielu lat i każdego roku uczestników przybywa. Początkowo kilkugodzinny przegląd rozrósł się obecnie do 3-dniowego festiwalu opowieści o narodzeniu Jezusa. Łącznie komisji konkrusowej zaprezentowało się 16 zespołów teatralnych. Przedstawiane było jasełka, opowiadania świąteczne oraz kolędy i pastorałki. Głównym kryterium jakie brało pod uwagę tegoroczne jury, był aspekt wychowawczy.

Uroczyste podsumowanie przeglądu odbyło się w kołobrzeskim RCK-u. Tegoroczny przegląd jasełek wygrały dzieci ze ze Szkoły Podstawowej w Biesowicach., które przestawiły piękną historię narodzin Chrystusa.

Wśród laureatów znalazły się zespoły „Jedyneczka” z SP nr 1 w Kołobrzegu, „Wolińskie aniołki” z PSP w Wolinie, Grupa teatralna z SP nr 17 w Koszalinie, „Magia Słowa” z SP w Kamieniu Pomorskim, „Czwóreczka” z SP nr 4 w Kołobrzegu oraz „Promyk Nadziei ”z SP w Gościnie. Pozostałe zespoły uzyskały Wyróżnienia I oraz II stopnia. Organizatorami corocznego przeglądu Szkoła Podstawowa nr 3, kołobrzeski Klub Garnizonowy oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ,,Okruszek"


foto: SP 5
Komentarze  
-10 #1 Dziwisz 2018-02-08 09:21
Przerażające prostactwo. Średniowiecze w szkołach.
Cytować
+2 #2 maik 2018-02-08 10:52
Cytuję Dziwisz:
Przerażające prostactwo. Średniowiecze w szkołach.

Tu chodzi bardziej o teatr niż naukę historii. A za średniowiecze uważa się okres po upadku cesarstwa zachodniorzymskiego, więc lekcja by Ci się przydała!
Cytować
+4 #3 Ś.W.O 2018-02-08 13:07
Cytuję Dziwisz:
Przerażające prostactwo. Średniowiecze w szkołach.

Prosty jesteś człowieku. Każdy robi co mu się podoba nikogo pewnie z przymusu tam nie ma, więc to szanuj.
Cytować
-1 #4 Holokaust Industry Filkensztajn 2018-02-08 13:43
Tylko judaizm jest tak nasycony nienawiscia do Chrystusa .
Chrystusa , ktorego wyznawcy z obriezan falluSS a z pejsamni ukrzyzowali i dalej zlo czynia na Ziemi .
"Ziemia ojczyzna ludzi" ..
Dziwisz spojrz do lustra jakie masz pejsi i czys obriezan ?

google - wpisz : hlolkaust industry filkensztajn
google - wpisz : dwuzydzian polaka dr ewa kurek
Cytować
-1 #5 Kiduszhahaim 2018-02-08 13:53
google - wpisz :
zydzi a niezydzi judeochrzescijanstwo dr ewa kurek
Cytować
0 #6 Obserwator 112 2018-02-09 10:13
Przeglad powinna wygrac sp 1.Ale P. B.... miala inne zdanie.Nastepnym razem nie wystapimy w tym ustawionym przegladzie.Mlodziez z SP 1.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl