×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A rozpoczęły akcję oznakowania wszystkich z blisko 14 tysięcy przejazdów kolejowych w Polsce żółtymi naklejkami ostrzegawczymi.
Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych zlokalizowanych tym także w mieście Kołobrzeg, oraz w całym naszym powiecie.

Pracownicy PLK umieszczają naklejki od wewnętrznej strony krzyży świętego Andrzeja na przejazdach zabezpieczonych znakami i sygnalizacją świetlną (kategoria D i C). Na skrzyżowaniach z rogatkami (kategoria B i A) naklejki są na cokołach rogatek (obudowach napędów rogatek). Na żółtej naklejce są trzy podstawowe dane: indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu kolejowo-drogowego, numer alarmowy 112 i numery „awaryjne".

W przypadku np. awarii auta, lub innego zdarzenia na przejeździe, kierowca po połączeniu się z numerem alarmowym 112, podaje indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu z żółtej naklejki. Operator nr 112 powiadamia - specjalnie stworzonym łączem, służby PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Wydane zostaje polecenie wstrzymania ruchu pociągów.

W Kołobrzegu i całym powiecie wszystkie przejazdy kolejowe otrzymały już naklejki ze swoimi indywidualnymi numerami skrzyżowań, oraz z numerami telefonów do dyspozytorów Polskich Linii Kolejowych i numerem alarmowym.

Ziemowit Czerski
Komentarze  
-9 #1 Cwaniak 2018-05-17 17:15
No hicior mega. Ja będę dzwonił jak mi na Myśliwskiej zamkną przejazd 10 minut przed pociągiem i otworzą 8 minut po przejeździe pociągu. Czy za to ktoś odpowiada?
Cytować
+11 #2 ic_kolobrzeg 2018-05-17 17:51
Cytuję Cwaniak:
No hicior mega. Ja będę dzwonił jak mi na Myśliwskiej zamkną przejazd 10 minut przed pociągiem i otworzą 8 minut po przejeździe pociągu. Czy za to ktoś odpowiada?

A przeczytałeś artykuł, czy tylko tak piszesz, żeby pisać?
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl