×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Niestety po raz kolejny policjanci otrzymali zgłoszenia od osób starszych, do których dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Na szczęście w ich przypadku nie doszło do utraty mienia.

Z relacji osób wynika, że na telefon stacjonarny zadzwoniły osoby podające się za funkcjonariuszy CBŚP. Przedstawili się podając imię i nazwisko oraz numer służbowy. Seniorzy rozpytywani byli czy posiadają rachunki bankowe oraz jakimi środkami pieniężnymi dysponują. Żaden z rozmówców nie dał się oszukać.

W kolejnym przypadku okradziono seniorkę, tym razem metodą „urzędnika”.

Do mieszkania przyszedł oszust i przedstawił się za urzędnika pomagającego zdobyć należącą się kilkutysięczną emeryturę z Unii. Pod legendą załatwienia wszelkich formalności, został wpuszczony przez seniorkę do środka. Oszust poprosił, o okazanie oszczędności.

Wykorzystując sytuację i nieobecność seniorki w pokoju, kobiecie ukradł 18 tysięcy złotych. Zaraz po opuszczeniu mieszkania przez oszusta pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona.

Kołobrzescy policjanci apelują o ostrożność. Najlepiej nie wpuszczać obcych do mieszkania szczególnie w sytuacji, gdy inni domownicy są nieobecni. Pamiętajmy również, by otwierając drzwi poprosić o okazanie identyfikatora czy legitymacji z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, pieczątką i logiem firmy.
Ponadto pamiętajmy, ze policjanci NIGDY nie dzwonią i nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. NIGDY też nie proszą o przekazanie pieniędzy.

W przypadku, kiedy podejrzewamy, że ktoś próbuje nas oszukać zaleca się kontakt z Policją pod nr telefonu 997.
Komentarze  
+10 #1 jimi 2018-05-17 20:29
„OSZUŚCI PODSZYWAJĄ SIĘ POD POLICJANTÓW I URZĘDNIKÓW” Kołobrzescy policjanci i urzędnicy również, dlaczego nikt ich nie aresztuje?
Cytować
+1 #2 Janina typowa 2018-05-18 23:59
I jeszcze jedno: niech te starsze gamonie przestaną latać na prezentacje, bo dostaną za darmo obiad czy czajnik. Bylem raz na takim pokazie i widzialem jak kilkanascie osób podalo swohe dane w tym imię, nazwisko, telefon, adres w celu wylosowania poduszki z wełny marnej jakości. Edukujmy osoby starsze, edukujmy tych gamoni jak sąsiedzi, znajomi co nakręcają naszych bliskich w podeszlym wieku na prezentacje, umowy i inne bzdety. Ustalcie hasło z rodziną, które będzie potwierdzać, że to wy, a nie ktoś obcy dzwoni, wgrajcie im w telefony aplikację do nagrywania każdej rozmowy jeżeli wasz bliski posiada nowszy telefon komórkowy. Włącznie powiadomienia do konta bankowego jeżeli jestescie pelnomocnikami konta z podgladem do niego i uciekajcie z banków, gdzie mają problemy kadrowe (często zmieniają sue pracownicy), ponieważ tam również wasze dane i stan konta nie jest chroniony. W końcu skądś biorą informacje, że ktoś ma pieniądze oprócz wypytywania.
Cytować
+1 #3 rencista 2018-05-20 00:08
Jeśli chodzi o hasło, to dobry pomysł. Jesli ktos będzie chciał " zagrac " wnuczka, najpierw bedzie musiał podac hasło, które starsza osoba i jej rodzina bedzie znała. Wielu starszych ludzi, przez lata coś sobie odłoży na " czarną godzinę " i potem nie ma pieniędzy i do tego może załamac się psychicznie.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl