×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W niedzielę 11 listopada 2018 przypada 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, będzie miało miejsce wspólne odśpiewanie Hymnu Rzeczypospolitej.

W tym wyjątkowym dniu hymn będzie wykonywany w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie punktualnie o godzinie 12.00. W tym czasie zabrzmią też dzwony kościelne. Bicie dzwonów jako podniosły symbol, towarzyszący szczególnym chwilom, będzie stanowił jednocześnie uroczysty i wyraźny sygnał do rozpoczęcia wspólnego odśpiewania Hymnu Rzeczypospolitej, który będzie wykonywany jako hołd oddany Niepodległej Ojczyźnie, oznaka naszej narodowej przynależności oraz trwały element jednoczący wszystkich Polaków. Odpowiednie zarządzenie w tej sprawie w całej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wydał bp Edward Dajczak.
Komentarze  
-6 #1 ollo 2018-11-08 10:08
dzwony zagłuszą śpiew i powstanie kakofonia, a nie hymn :P :P
Cytować
0 #2 Dzwonek 2018-11-08 19:19
Nie zabijajcie dzwonów do jasnej cholerki...
Cytować
+3 #3 obibok 2018-11-08 19:40
Najpiękniej biją dzwony w Krakowie. Herbata też wyśmienicie smakuje w knajpce na Kazimierzu... Taka rocznica tylko raz w życiu. Niech żyje Niepodległa Polska!
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl