Dom Pomocy Społecznej w Gościnie ma nowego dyrektora. Agnieszka Bany dotychczasowa dyrektor DPS, została wybrana do Rady Powiatu. W związku z jej wyborem do organu, któremu podlega placówka w Gościnie Bany musiała zrezygnować z pełnionej funkcji. Zarząd Powiatu w drodze konkursu na stanowisko dyrektora wybrał Anetę Walczak. Nowa dyrektor obejmie obowiązki z dniem 22 listopada bieżącego roku.

Przypomnijmy, że na początku sierpnia załoga DPSu z powodu braku porozumienia z kierownictwem Domu Pomocy Społecznej w Gościnie weszła w spór zbiorowy z pracodawcą. Mimo 200 złotowej podwyżki dla najmniej zarabiających pracowników jednostek powiatu, pracownicy DPSu wciąż walczyli o podwyżki  [zobacz]

- To jedyna szansa na przetrwanie tej placówki, na to, że ktoś, w przyszłości, będzie chciał tutaj pracować. A dla nas szansa na godne życie – mówili pracownicy. Komisja Koła NSZZ "Solidarność" w październiku odstąpiła od prowadzenia sporu zbiorowego mimo braku woli po stronie ustępującej Dyrektor DPS Gościno i Starosty Powiatu Kołobrzeskiego zawarcia porozumienia w sporze o podwyżkę wynagrodzeń nawet na poziomie ogłoszonego minimum [zobacz] (stm)
Komentarze  
-3 #1 dops 2018-11-17 13:58
wyje bana w lesie?
Cytować
+2 #2 Kora1973 2018-11-17 20:06
Współczuję nowej Pani dyrektor. Brak wiedzy brak kompetencji zero doświadczenia. Szkoda pracowników i staruszków.
Cytować
+2 #3 alinka 2018-11-17 20:23
Kora...Nie znasz widocznie Nowej Pani Dyrektor...Kompetencja i wiedza w rzeczonym zakresie jak najbardziej na miejscu, a... zapomniałam o wieloletnim doświadczeniu w zakresie opieki, a także zarządzania. Życzę Pani Anecie powodzenia.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl