Aż 12 drużyn wzięło udział w 8. edycji Pucharu Ligi im. Sebastiana Karpiniuka. Turniej odbył się na parkiecie hali Milenium.
Koszykarze Kotwicy Kołobrzeg podtrzymują znakomitą passę w I ligowych rozgrywkach. We wtorek we własnej pokonali rezerwy Rosy Radom 82:75. Było to piąte zwycięstwo z rzędu podopiecznych Pawła Blechacza.
Tylko dwa spotkania dzielą koszykarzy Nadmorskiego Basketu amatorskiego od zakończenia zasadniczej fazy rozgrywek. W sobotę w Hali przy ul. Wąskiej doszło do trzech ważnych pojedynków. Kibice tego dnia nie narzekali na brak emocji. Zarówno mecz Balticusa z ZetBudem jak i pojedynek Megatour - Akropolis zostały rozstrzygnięte w ostatnich sekundach meczu. Relacja poniżej.
W Berlinie odbyły się Mistrzostwa Europy federacji KWU. W rywalizacji wzięło udział blisko 500 zawodników z 24 krajów europy. Polskę reprezentowało ponad 90 zawodników z różnych organizacji. Wśród nich znalazła się dwójka kołobrzeżan - Julia Iwan oraz Przemysław Adasiak.
Julia Antolak zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski juniorek w szachach klasycznych. Wyczyn tej jej się udał podczas Mistrzostw Polski do lat 18 w Ustroniu Jaszowcu (woj.Śląskie). Zawody rozgrywane były od 11 do 19 marca
W znakomitych nastrojach powrócili z Czech podopieczni szkoły Hwa Rang Drzonowo - Marcelina Skwarek i Kazimierz Ciołek. Młodzi sportowcy z Gminy Kołobrzeg na tej prestiżowej imprezie wywalczyli dwa brązowe medale.
W minioną niedzielę w hali sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej został zorganizowany  inauguracyjny turniej w ramach III Ligi Kobiet. W tym sezonie do rozgrywek trzecioligowych w województwie zachodniopomorskim zgłosiły się trzy zespoły: z Gryfic, Szczecina oraz Kołobrzegu.
Od wysokiego zwycięstwa rozpoczęli wiosenne zmagania piłkarze rezerw kołobrzeskiej Kotwicy. W zaległym spotkaniu pokonali zespół Błękitnych Stary Jarosław 10:1.
W Mistrzostwach Norwegii seniorów w AdO Arena Bergen wystartował kołobrzeżanin Piotr Mateusz Ludwiczak. Wywalczył on złoto i tytuł Mistrza Norwegii na dystansie 100m stylem grzbietowym.
Coraz lepiej w pierwszoligowych rozgrywkach radzą sobie koszykarze Kotwicy Kołobrzeg. W sobotę podopieczni Pawła Blechacza pokonali we własnym parkiecie zespół Pogonii Prudnik 81:71. Było to czwarte zwycięstwo z rzędu "Czarodziejów z Wydm".
Półfinałowy turniej w ramach Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców  odbędzie się 22 marca w Hali Milenium. Wezmą w nim udział reprezentacje chłopców i dziewcząt z Gimnazjum nr 1. Młodzi siatkarze powalczą o finałowe rozgrywki.
Za nami Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich w pływaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczestniczyła w nich Maria Wardak rodowita kołobrzeżanka, uczennica Gimnazjum nr 1. Aktualnie reprezentuje ona klub Znicz Koszalin, jednak na co dzień trenuje w Kołobrzegu pod okiem Łukasza Gąsiora, olimpijczyka z Pekinu oraz multimedalisty Mistrzostw Europy.
Fatalny falstart w tegorocznych rozgrywkach zaliczają po raz kolejny podopieczni Ryszarda Wieczorka. W piątek kołobrzeżanie na Śląsku przegrali trzeci mecz z rzędu w ramach rundy wiosennej II ligowych rozgrywek. Rywalem Kotwicy była drużyna ROW 1964 Rybnik. W meczu o 6 punktów lepsi okazali się rybniczanie - pokonali oni Biało-Niebieskich 3:2.
Od 3 do 5 marca trwały Mistrzostwa Polski w Pływaniu 14 i 15 latków. Zawody dla młodszych zawodników odbywały się w Lublinie, zaś dla 15- latków w Ostrowcu Świętokrzyskim. W obu imprezach sportowych brali udział zawodnicy MKP Kołobrzeg. W Lublinie startowała Gabriela Ławrynowicz w Ostrowcu Kacper Kolańczyk
W minionym tygodniu kołobrzescy siatkarze i siatkarki rywalizowali w ramach rozgrywek szkolnych organizowanych przez wojewódzki szkolny związek sportowy. We wtorek młodzież Gimnazjum nr 1 walczyła na etapie turniejów rejonowych w Świnoujściu (chłopcy) oraz w Gryficach (dziewczęta).
Za nami I Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego o mistrzostwo Kołobrzegu. To pierwsza tak duża impreza w historii tej dyscypliny w naszym mieście. Areną zmagań "pinpongistów" z całego województwa zachodniopomorskiego była kołobrzeska hala Millenium.
Sensacyjne zwycięstwo w lidze odnieśli podopieczni Pawła Blechacza. W sobote koszykarze Kotwicy pokonali na wyjeździe lidera rozgrywek - drużynę Sokoła Łańcut 73:71.
Mimo, że inauguracja ligi nastąpiła tydzień temu to sytuacja "biało-niebieskich" jest coraz gorsza.  Kotwica przegrała swój koljeny mecz 3:1. Tym razem podopiecznych Ryszarda Wieczorka pogrążyli piłkarze Legionovii Legionowo. Reasumując gdyby Polonia Bytom nie była ukarana ujemnymi punktami, Kotwica po tym spotkaniu plasowałaby się wtedy już na ostatnim miejscu w lidze
To będzie pierwszy tak dużej rangi turniej w tej dyscyplinie sportu. 12 marca kołobrzeska Hala Milenium zostanie opanowana przez pingpongistów z całej Polski. Wszystko za sprawą I Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Kołobrzegu.
22 letni środkowy obrońca z Białorusi, Aleksandr Nowik został w piątek zgłoszony do rozgrywek 2 ligi. Trener Ryszard Wieczorek będzie  miał do dyspozycji piłkarza w najbliższym  w meczu z Legionovią Legionowo. O tym czy z niego skorzysta przekonamy się sobotę. Nowik to były zawodnik Dinama Brześć, zespołu Białoruskiej ekstraklasy, w którym rozegrał 13 spotkań.
Źle inaugurację rozgrywek na drugoligowym froncie rozpoczęli kołobrzeżanie. Po porażce na własnym boisku Kotwica pierwszych ligowych punktów musi szukać pod Warszawą. Rywalem kołobrzeskiej drużyny w najbliższa sobotę będzie drużyna Legionovii Legionowo. Drużyna z Mazowsza rozpoczęła wiosnę od mocnego uderzenia i zadomowiła się w ligowej czołówce. Faworytem do zgarnięcia kompletu punktów są gospodarze gospodarze.
Akademia Sportu i Rekreacji Piotr Mikulski zaprasza dzieci wraz z rodzicami na turniej tenisowy z rakietą w ręku „Kinder CUP tenis 2017”. Celem turnieju jest przede wszystkim popularyzacja i edukacja tenisowa wśród dzieci oraz zachęcenie ich do rozpoczęcia systematycznej nauki i przygody tenisowej.
Kołobrzeżanin wywalczył złoty medal podczas prestiżowych zawodów w podpoznańskim Luboniu. To jedne z największych i najlepiej obsadzonych zawodów w Europie. VII edycja mistrzostw przyciągnęła na maty ponad 1200 zawodników zawodników i zawodniczek z całego kraju i zza zagranicy. Reprezentant a zarazem trener Szczerek Fight Team Kołobrzeg wywalczył upragniony krążek masters brązowe pasy w kategorii wagowej - 97,5 kg
Kolejny dobry start na swoim koncie zanotowały juniorki UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Tym razem zawodniczki z Kołobrzegu wzięły udział w ćwierćfinale Mistrzostw Polski w miejscowości Lubsko w województwie lubuskim. Prawo gry w tym prestiżowym turnieju dało im zdobycie brązowego medalu w województwie zachodniopomorskim. Dziewczęta udały się tam walczyć o półfinał mistrzostw Polski.
4 marca rozpoczął się cykl turniejów organizowanych w ramach Projektu „Mini ENEA CUP 2017” Kinder + Sport. Pierwszy taki turniej został zorganizowany w Szczecinku dla dziewcząt w kategorii „Czwórki”.