W okresie od 11 do 22 Wrześnie 2017 prowadzone były zajęcia propagujące tenis ziemny wśród dzieci Szkół Podstawowych Kołobrzegu.
Zawodniczka Solnego Grzybowa wywalczyła wysokie miejsce podczas Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Rumunii. Zawody odbyły się nadmorski kurorcie Mamaia. Julia dość pechowo po perypetiach związanych z transportem z lotniska w Bukareszcie do miejsca gry zaczęła zawody, notując remis w pierwszej partii z niżej notowaną od niej rankingowo zawodniczką z Litwy.
W tej prestiżowej imprezie rywalizowało blisko 200 karateków reprezentujących blisko 40 klubów z Rosji, Czech, Niemiec i Polski. Rywalizacja odbywała się w przepisach Kyokushin World Federation KWF i WKF World Karate Federation (karate olimpijskie). Kołobrzeg na tych zawodach reprezentowała 11-letnia Julia Iwan. Mieszkanka Ustronia Morskiego startowała w kategorii kata dziewcząt 10-11 lat.
Na co dzień zastępca naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, a w czasie wolnym od służby pasjonat biegania i honorowy dawca krwi. Mowa o asp.szt. Robercie Piecyku, na swoim koncie ma setki przebieganych kilometrów.
To juz druga edycja takich zajęć prowadzona przez szkołę Tenisa Akademii sportu i Rekreacji i po raz drugi została objęta patronatem Polskiego Związku tenisowego i Prezydenta Kołobrzegu. Celem akcji jest szukanie młodych talentów tenisowych na terenie miasta oraz pokazanie wszystkim dzieciom i ich rodzicom, iż tenis jest łatwy prosty i przyjemny. Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci na bezpłatne pokazowe lekcje tenisa. szczegóły na www.akademiasport.pl.
Na jeziorze Trzesiecko w Szczecinku odbyły się Regaty Memoriał im. H. Falkowskiego. W rywalizacji wzięło udział blisko 40 żeglarzy z 9 klubów żeglarskich. Powiat kołobrzeski reprezentowało 8 podopiecznych UKŻ Błękitni. W pierwszym dniu regat solidna "czwórka" pozwoliła na rozegranie 4 biegów regatowych, natomiast w drugim dniu regat "zabrakło powietrza" i nie odbył się żaden bieg regatowy
Kołobrzescy strzelcy szukają nowych miejsc do rywalizacji. Zawody w granicach mozżliwości jednodniowego wyjazdu już każdy z zawodników zaliczył po kilka razy. Z wszystkich zawodów sportowcy z KKS wracali z miejscem na podium,
To był udanym weekend dla młodych adeptów kolarstwa KTC Kołobrzeg. Z powodzeniem ścigali się oni w Finale Pucharu Polski w kolarstwie szosowym w Koźminku. Największy sukces odniosła Kornelia Braun zdobywając złoty medal w jeździe indywidualnej na czas z przewagą blisko 30 sekund nad rywalkami. Ta sama zawodniczka zdobyła brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego. Brązowym medalem z wyścigu ze startu wspólnego poszczycić się może też Oliwier Wrześniewski. Pozostali zawodnicy również wysoko uplasowani, na co zwróciły uwagę władze Polskiego Związku Kolarstwa chwaląc trenerów za przygotowanie tak dużej liczby zawodników w tak krótkim czasie.
W najbliższą sobotę na strzelnicy myśliwskiej w Jarominie  zostaną rozegrane Zawody w Strzelaniu z Broni Kulowej. Organizatorami zawodów są Klub Strzelecki Kołobrzeg i Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu.
Szkoła tenisa i pływania - nabór dzieci
Zapraszamy wszystkich młodych pływaków z roczników 2007-2010, którzy chcą dołączyć do TEAM'u MKP Kołobrzeg, na spotkania naborowe z zajęciami otwartymi, które odbędą się 30.08.2017r i 15.09.2017r o godz. 16.00.
Indywidualnie srebrny medal na drugiej szachownicy w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 18 zdobyła juniorka GKSz Solny Grzybowo – Julia Antolak. W drugiej drużynie Polski Julia grała razem z Alicją Śliwicką z OPP Toruń i ostatecznie zajęły 6 miejsce w zawodach wśród 18 startujących zespołów.
Maraton Jeździecki w Budzistowie o randze mistrzostw okręgu zgromadził 120 jeźdźców z całej Polski.  Przez dwa dni rywalizowali oni w kilku kategoriach konkursowych. Do pokonania były przeszkody zawieszone na wysokości od 60 do 130 cm. W konkursie klasy P (wys. 110 cm) o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg najlepsza okazała się Magdalena Kwiatkowska na koniu Atalanta, druga była Małgorzata Kesiter (koń Lexus), trzecia Anna Krupska (koń Calida).
Od niedawna trenują razem w podkołobrzeskim Głowaczewie a już na swoim koncie zanotowali pierwsze sukcesy. Mowa o miejscowej sekcji przeciągania liny, która debiutując na mistrzostwach Polki Amatorów we Władysławowie zdobyła aż trzy medale. Najlepiej zaprezentowali się tam mężczyźni, którzy w konkurencji amatorów wywalczyli srebrny medal.
W najbliższy weekend zaplanowano IV edycję imprezy żeglarskiej Regat Planet Baltic Cup. Rywalizacja wzorem ubiegłego roku odbędzie się w Kołobrzegu i została wpisana do oficjalnego kalendarza Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w klasie ORC. Oprócz jachtów startujących w ORC tradycyjnie na starcie spotkają się zawodnicy klasy Sigma Active oraz staruąący według przelicznika NHC. Wyścigi rozegrane zostaną w zależności od warunków na głównym akwenie regat lub wewnątrz kołobrzeskiego portu.
Pochodzący z Ustronia Morskiego kołobrzeski zawodnik MMA zaliczył udany debiut na prestiżowej Gali federacji Fight Exclusive Night. W miniony weekend podczas 18 edycji imprezy w Koszalinie pokonał on w kategorii do 120kg doświadczonego zawodnika oraz Mistrza Polski Muay thai - Mateusza Łazowskiego.
Srebrny medal Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych do lat 18 przywiozła z Wrocławia juniorka Solnego Grzybowo – Julia Antolak. Równie dobry występ zanotowała Hanna Arabas, która zajęła 9 miejsce w grupie do lat 8 oraz Maciej Wącior, który w grupie chłopców do lat 18 wywalczył 10 pozycję w kraju.
Pierwsza edycja turnieju tenisa w Dźwirzynie odbyła się mimo ciężkich warunków pogodowych. Na kortach Gminnego Ośrodka Sportu Turystyki i Rekreacji rywalizowało 16 zawodników. Kiedy gra nabrała wyrazistości, ciemne chmury i intensywny deszcz przerwały zawody. Po krótkiej naradzie organizatorów mecze zostały przerwane i przeniesione na niedzielę 13 sierpnia.
Wysoki poziom organizacyjny i sportowy – to najlepsze określenia dotyczące weekendowych zmagań Grand Prix Kołobrzegu w siatkówce plażowej. Turniej tego typu został zorganizowany po raz drugi.
Młoda Łuczniczka Mewy po raz kolejny odniosła sukces na ogólnopolskiej arenie. W miniony weekend podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Łucznictwie kołobrzeżanka wywalczyła brązowy medal na odległości 70 m.
Najlepsze 12 par wyłonione z dwóch turniejów eliminacyjnych walczyć będzie w Finale Grand Prix Kołobrzegu. Impreza na plaży obok Hotelu Provita odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia
W sobotę odbędzie się kolejny Helios Cup. Turniej tenisowy gry pojedynczej kobiet i mężczyzn. Szczegóły poniżej.
Pływacki sezon zakończony. Ostania imprezą centralną, w której reprezentantem był kołobrzeżanin, były Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat, które odbyły się w dniach 14-16 lipca . w Lublinie.
Pasja, rywalizacja i integracja. Tak podsumować można, piątą edycję turnieju siatkarskiego w piłce plażowej mężczyzn, który odbył się w minioną sobotę na obiektach Centrum Sportowo – Rekreacyjnego HELIOS w Ustroniu Morskim. Oprócz amatorów i sympatyków tej dyscypliny sportowej, w turnieju rywalizowali zawodnicy, którzy na niejednym boisku zdobywali najwyższe siatkarskie laury.
Dziesiąty, jubileuszowy Wielki Finał – Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki o Puchar Kinder + Sport 2017 dobiegł końca. Turniej ten jest ogólnopolskim system rywalizacji klubowej dla najmłodszych adeptów siatkówki. Został on rozegrany na jednej z największych, licząc powierzchnię boiska hal w Polsce – MOSiR Zabrze.