×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Plan daltoński nazywany również edukacją daltońską jest metodą polegającą na indywidualnej pracy dziecka i zerwaniem z tradycyjnym nauczaniem. Wykorzystanie tej metody uczy dzieci przede wszystkim samodzielności, odpowiedzialności i współpracy. Przedszkola Miejskie nr 2 i nr 8 w Kołobrzegu od trzech lat realizują koncepcję planu daltońskiego i w czerwcu 2018 r. stały się certyfikowanymi placówkami.

12 listopada br. na Politechnice Koszalińskiej odbyła się Międzynarodowa Konferencja naukowo- dydaktyczna, poprzedzona wizytą studyjną w placówkach „daltońskich” w Koszalinie i Kołobrzegu, co było dla wybranych placówek szczególnym wydarzeniem. Dzień 11 listopada był dla pracowników Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz Przedszkola Miejskiego nr 8 podwójnie ważny. W dniu 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się bowiem niecodzienna wizyta. W ramach Międzynarodowej Konferencji Daltońskiej odwiedzili przedszkola: prezes Dalton International Roel Roner, wiceprezes Paul Bruijn, międzynarodowa konsultantka Agata Sowińska oraz delegacja z Shenzen Dalton Xinhua School w Chinach. Była to nieoficjalna delegacja szkół daltońskich z udziałem przedstawiciela organu prowadzącego - Elżbiety Korczewskiej Kierownika Referatu Oświaty.


Goście nie mogli "na żywo" zaobserwować pracy dzieci ze względu na ustalenie w tym dniu dnia wolnego od pracy. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia prezentacji multimedialnej przez nauczycieli. Zostały w niej ujęte wszelkie działania związane z wdrażaniem Koncepcji Planu Daltońskiej od samych początków aż do momentu uzyskania certyfikatu. Fotografie i filmy wywołały uśmiechy na twarzach gości, którzy chętnie zadawali pytania. Kolejnym punktem spotkania było zwiedzanie placówek. Goście bacznie obserwowali aranżacje sal oraz wszelkie wizualizacje, które stosuje się w codziennej pracy z dziećmi. Towarzyszyły temu rozmowy w bardzo przyjaznej atmosferze które pozwalały na wymianę doświadczeń i wysłuchanie jakże cennych uwag i spostrzeżeń a także pozytywnych odczuć i relacji.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama