×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Siłownie nadal pozostają zamknięte. Wiele osób zaopatrzyło się już we własny sprzęt do ćwiczeń. Posiadanie własnych przyrządów do ćwiczeń daje możliwość ćwiczeń o dowolnej porze dnia. Nie trzeba tracić czasu na dojazdy do siłowni, nie trzeba czekać w kolejkach do najbardziej obleganych sprzętów. Ćwiczyć możemy, ile chcemy bez presji, że za kilka chwil musimy zwolnić dane urządzenie innym osobom.

Wybór urządzeń do domowego użytku jest dość szeroki. Wybierając sprzęt do ćwiczeń należy wziąć pod uwagę swoje preferencje i oczekiwania. Jedni z nas planują schudnąć, inni pragną wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie i poprawić formę. Do najczęściej wybieranych przyrządów do ćwiczeń należą: hantle, stepper, rower stacjonarny, bieżnia, orbitrek, ławeczka treningowa.

Hantle
Hantle to jeden z najmniejszych przyrządów do ćwiczeń. Umożliwiają przeprowadzenie wszechstronnego treningu siłowego. Stosowane są w treningu ogólnorozwojowym, podczas rehabilitacji oraz w ćwiczeniach fitness. Treningi z użyciem hantli są proste, hantle to sprzęt do ćwiczeń przeznaczony zarówno dla osób zaawansowanych, jak i początkujących.

Stepper
Stepper to bardzo prosty przyrząd treningowy. Zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu można z niego korzystać nawet w mieszkaniach o małej powierzchni. Regularne ćwiczenia na stepperze mogą szybko przynieść pożądane efekty.

Rower stacjonarny
Regularne treningi na rowerze stacjonarnym to prosty i przyjemny sposób na spalenie nadmiaru kalorii i wymodelowanie mięśni nóg i pośladków bez nadmiernego obciążania stawów. Dzięki rowerowi stacjonarnemu jazda na rowerze jest możliwa przez cały rok.

Bieżnia
Bieganie na bieżni jest o wiele bezpieczniejsze dla organizmu niż bieganie na zewnątrz. Mniej obciąża stawy, zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji. Ćwicząc na bieżni można zrzucić zbędne kilogramy i zwiększyć masę mięśniową. Intensywność i długość treningu można dostosować do własnych potrzeb.

Orbitrek
Orbitrek to urządzenie łączące w sobie właściwości steppera, roweru stacjonarnego i bieżni. Podczas treningów na orbitreku do pracy zaangażowane są prawie wszystkie partie mięśni, dzięki czemu można szybko spalić nadmiar kalorii.

Ławeczka treningowa
Ławeczka treningowa to idealne urządzenie zarówno do rozbudowy mięśni klatki piersiowej, jak i do przeprowadzenia kompleksowego treningu całego ciała. Wyróżniamy ławeczki proste, skośne i ławeczki pod sztangę.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama