×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Przechodząc obok czyiś okien praktycznie zawsze widzimy w nich firany czy zasłony.

Dla każdego mogą pełnić różne funkcje. W dzisiejszych czasach tak naprawdę mamy bardzo duży wybór firan i tego typu akcesoriów. Przez to każdy z nas na pewno znajdzie coś dla siebie. Jednym z rodzajów są firany panele. Po ich zastosowaniu nasze wnętrze bez wątpienia stanie się o wiele bardziej przytulne. Materiał z jakiego wykonane są panele firany przepuszcza światło, dzięki czemu mimo przysłonięcia okien w pomieszczeniu jest nadal jasno.

Panele firany, czyli zasłony 2w1
W swoim wyglądzie tego typu panele przypominają rolety. Są obciążone u dołu co dodaje im jeszcze dodatkowego uroku. Tworzą one przyjemne dla oka pasy, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zawieszenie obok siebie kilku pasów. Taka konfiguracja przyciągnie wzrok wielu osób, a jednocześnie będzie znakomitą ozdobą. Oczywiście, aby tak było niezbędne jest dobranie odpowiednich kolorów, które będą pasować do naszego wnętrza. Wiele osób zaleca, aby panele firany stosować w pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu. Ma to bezpośredni związek z ich futurystycznym wyglądem. Sprawdzą się także w pomieszczeniach o stylu minimalistycznym, a także ascetycznym. Jak widać są w miarę uniwersalne, dzięki czemu można powiedzieć, że nadają się do większości wnętrz. Zastanówmy się teraz w jaki sposób najlepiej wybrać panele firany?

Panele firany – jak wybrać?
Warto wiedzieć na tym etapie, że styl to nie wszystko, ponieważ musimy zwrócić uwagę również na inne kluczowe aspekty. Jakie? Po pierwsze jest to odpowiedni wymiar. Jak wiadomo zagwarantuje nam to, że panel zmieści się w naszym oknie i będzie pasować idealnie. Drugą ważna kwestią jest rodzaj materiału. Z jednej strony wydaje się to być bardziej indywidualną kwestią, jednak ma to również znaczenie w przypadku codziennej pielęgnacji. Kolejna rzecz na jaką powinniśmy zwrócić uwagę to ozdoby na panelu – chodzi np. o kokardy czy upięcia na inne ozdoby. Może to jeszcze mocniej przyciągać wzrok przechodniów.

Teraz przejdźmy do systemu zawieszania. Na rynku jest ich wiele, jednak chyba tym najpopularniejszym są tradycyjne żabki. Przy dokonywaniu zakupu powinniśmy zwrócić na to uwagę, aby później nie okazało się, że nie umiemy zawiesić naszej firany. Ostatnia kwestia to kolor. Zdecydowanie najbardziej indywidualna – tutaj musimy dokonać wyboru oczywiście pod konkretne wnętrze.
Można powiedzieć, że firany panele są bardzo uniwersalne i doskonale sprawdzą się w salonie jak i w kuchni. Kolorowe tkaniny z kolei to idealne rozwiązanie do pokoju dziecięcego. Co ciekawe swoje zastosowanie znajdują również w łazienkach, jednak w tym przypadku pamiętać o odpowiednim upięciu, aby zapewnić sobie odpowiednią ilość prywatności. Wydaje się być to niezwykle istotne, gdyż nie zawsze łatwo jest to zrobić. Na dzień dzisiejszy tego typu rozwiązania cieszą się dużą popularnością, a co najważniejsze nie jest ono drogie. Duży wybór paneli znajdziemy na stronie: https://alena-firany.pl/gotowe-firany-panele.html


ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama