×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W ostatnim czasie coraz więcej słyszy się o bibliotekach VOD, które są na wyciągnięcie ręki niemal w każdym gospodarstwie domowym. Na czym polegają te usługi i co możesz dzięki nim zyskać?

Nowoczesne telewizja na wyciągnięcie ręki
Nie ulega wątpliwości, że w dobie wszechobecnej cyfryzacji oraz coraz szybszego internetu, otaczająca nas rzeczywistość zmienia się niemal każdego dnia. Widać to na każdym kroku, przy czym zdecydowanie najszybciej postęp ten ma miejsce w przypadku szeroko rozumianej elektroniki. Jeszcze kilka lat temu smarfony miały znacznie niższą funkcjonalność, wiele zmienia się też w telewizji. Już dziś standardowa telewizja w coraz większym stopniu staje się telewizją online. Co to w rzeczywistości znaczy?

Otóż przybiera ona zupełnie inny kształt, ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim filmy VOD oraz platformy streamingowe. Ich dostępność czy rodzaje zależy oczywiście np. od wybranego operatora telewizyjnego, większość posiada jednak podobną funkcjonalność czy walory użytkowe. Sama biblioteka filmów również jest bardzo zmienna, niemniej na wszystkich platformach jest ona wciąż rozszerzana o rozmaite tytuły.
 
VOD filmy i platformy streamingowe – co musisz o nich wiedzieć?
Oba systemy są czymś zbliżonym do kina domowego na własny użytek, w którym samodzielnie decydujesz, co i kiedy oglądasz. Zarówno platformy streamingowe, jak i filmy VOD określane są często też jako filmy na życzenie, co samo w sobie doskonale tłumaczy na czym obie usługi polegają. Sama obsługa nie sprawia absolutnie żadnych problemów – po prostu uruchamiasz wybraną platformę, wybierasz z biblioteki film, serial lub dokument, na który masz ochotę i odtwarzasz go w najlepszej jakości dźwięku i jakości. Usługa zazwyczaj płatna jest w postaci miesięcznego abonamentu, w niektórych przypadkach funkcjonuje na zasadach pojedynczej wpłaty za materiał, który chcesz obejrzeć. W takiej sytuacji jest on wypożyczany na określany czas, np. na dwie doby.

A co zyskujesz w praktyce dzięki platformom streamingowym? Otóż filmy VOD to przede wszystkim ogromna wygoda korzystania za każdym razem. Dzięki temu nie jesteś ograniczony do ramówki wybranych kanałów, które posiadasz w ofercie swojego operatora telewizyjnego, nie musisz też nielegalnie pobierać filmów, na czym przecież w oczywisty sposób tracą przede wszystkim ich twórcy. Ponadto twój seans nie zostanie zakłócony lub przerwany np. przez nadawanie reklam. Jeśli chcesz zapauzować, wystarczy zaledwie jedno kliknięcie, a potem w dowolnym momencie wrócisz do dalszego oglądania. Wszystko to sprawia, że w jeden wieczór możesz obejrzeć kilka odcinków swojego ulubionego serialu w komfortowych warunkach – czyli we własnym salonie na ulubionej sofie lub fotelu. Bez trudu cofniesz również, jeśli pominiesz jakiś wątek lub na chwilę zgubisz swoją uwagę.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, że zasoby bibliotek VOD stale są poszerzane, dzięki czemu nigdy nie zabraknie ci tytułów godnych obejrzenia. W ofercie znajdują się zarówno najnowsze produkcje, które dopiero opuściły kina, jak i światowe hity znane od lat, do których zawsze dobrze wrócić. Ponadto do wyboru są seriale czy liczne dokumenty, a także bajki animowane. W ten sposób możecie spędzać wspaniałe popołudnia i wieczory także w gronie rodziny czy najbliższych.

Na koniec nie można pominąć, że filmy VOD dostępne są w doskonałej jakości dźwięku i obrazu. Wiele tu zależy oczywiście od posiadanego modelu telewizora, bez wątpienia sprawia to jednak, że bez trudu poczujesz się niczym na prywatnym seansie kinowym. Podsumowując zatem platformy streamingowe oraz filmy VOD są przyszłością telewizji – i to przyszłością, która dzieje się

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama