×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Spieszysz się na pilne spotkanie, a tutaj w samym środku niczego auto odmawia posłuszeństwa. I jeśli nie jesteś w stanie poradzić sobie z poważną awarią samodzielnie, nie masz innego wyjścia, jak tylko zadzwonić po pomoc drogową. Przyjedzie laweta, zabierze samochód do warsztatu lub w inne, wskazane przez Ciebie miejsce – zdarza się, choć oczywiście nikomu nie życzymy podobnych przygód. Ale co w sytuacji, kiedy na przykład przypadkowo zatrzaśniesz kluczyki do auta w środku?

Holowanie uszkodzonego pojazdu na lawecie to podstawowe zadanie, jakim zajmują się firmy z branży

Spora część kierowców uważa, że wezwanie pomocy drogowej to ostateczność. Według nich w pierwszej kolejności należy poszukać rozwiązania na własną rękę – i dopiero jak wszystkie pomysły zawiodą, zwrócić się do fachowców. Taka samodzielność rzekomo pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy… ale tylko pod warunkiem, że podczas prób naprawy lub dostania się do środka nie spowoduje się poważnych uszkodzeń. A późniejsze usunięcie wgnieceń karoserii czy zamalowanie rys lakierem niejednokrotnie kosztuje znacznie więcej, niż wezwanie pomocy drogowej. Trzeba być bardzo pewnym własnej wiedzy, umiejętności z zakresu mechaniki pojazdów oraz dysponować profesjonalnym sprzętem, aby uzyskać takie same rezultaty, jak doświadczeni specjaliści. Usługi assitance świadczone przez pomoc drogową można z grubsza podzielić na 2 kategorie: te, które w pakiecie z polisą zapewniają ubezpieczyciele, jak i oferowane przez samych „laweciarzy”. Warto pamiętać, że często zlecenia realizowane są przez tę samą ekipę. Po prostu jedni kierowcy przezornie zabezpieczają się na przyszłość, a inni płacą tylko w przypadku wyższej konieczności.

Potrzebujesz przetransportować cenne auto w nienaruszonym stanie? Pomoc drogowa to świetny wybór!

Kolekcjonowanie zabytkowych samochodów stanowi pasję, którą podziela całkiem sporo grono miłośników motoryzacji. Poszukiwanie rzadkich modeli w całej Europie budzi mnóstwo emocji – zwłaszcza, kiedy uda się natrafić na pożądany egzemplarz. Jak jednak przewieźć auto, które ostatni raz było odpalane co najmniej ćwierć wieku temu, przez pół kontynentu? Powiedzmy sobie szczerze: holowanie na lince przez znajomego to wyjątkowo karkołomny pomysł. Nie da się ukryć, że pomoc drogowa z lawetą zagwarantuje znacznie większy poziom bezpieczeństwa. A niektóre firmy, takie jak Pomoc Drogowa 24 h z główną bazą we Wrocławiu, operują w całej Europie. Odpadają zatem wysokie koszty transportu, jakie należałoby ponieść wynajmując lawetę w kraju ze strefy Euro. Wystarczy wcześniej rozejrzeć się za odpowiednią ofertą u siebie, w Polsce, a sprowadzenie zabytkowego auta lub dojazd na zlot na drugim końcu kraju nie sprawią najmniejszych kłopotów – ani logistycznych, ani finansowych.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama