×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Choć wizytówki kojarzą się z czasami minionymi, to jednak nadal odgrywają bardzo istotną rolę. Wiele firm zapewnia je swoim pracownikom. Jeśli jednak jesteś freelancerem albo Twoja firma nie zadbała o wizytówkę dla Ciebie, to pamiętaj, że możesz wydrukować ją na własną rękę.
Jak zaprojektować wizytówkę?
Najważniejszym elementem, a co za tym idzie najbardziej widocznym, powinno być imię i nazwisko właściciela wizytówki. Można je wyróżnić za pomocą typografii, koloru albo odpowiedniej aranżacji przestrzeni wizytówki. Powinny się też na niej znaleźć informacje zawodowe oraz kontaktowe. Dobrze zaprojektowana wizytówka powinna mieć odrobinę wolnego miejsca na notatki. Dzięki temu osoba, której wręczymy wizytówkę, będzie mogła opatrzyć ją stosownym komentarzem dotyczącym właściciela wizytówki albo spotkania. Ważna jest estetyka. Wizytówka powinna być dopasowana do swojego właściciela oraz jego profesji. Musi wyglądać profesjonalnie i schludnie. Oprócz projektu ważny jest też druk wizytówek. Nawet najlepiej zaprojektowana wizytówka nie wywoła pożądanego wrażenia, jeśli będzie nieodpowiednio wydrukowana. 

Druk wizytówek, czyli na co warto zwrócić uwagę w drukarni?
Większość dobrych drukarni oferuje druk wizytówek. Wizytówka to coś, czym się z kimś wymieniamy, czyli przekazujemy to wprost do czyichś rąk. Przede wszystkim wizytówka powinna mieć odpowiedni format. Określają to międzynawowe zasady. Wynika to ze standaryzacji wielkości wizytowników, w których wizytówki się umieszcza. Jeśli nasza wizytówka będzie za duża, to osoba, której ją wręczymy, będzie miała problem ze schowaniem jej. To spowoduje niepotrzebną niezręczność. Warto zwrócić uwagę na papier, na którym naszą wizytówkę wydrukujemy. To, jaka wizytówka będzie w dotyku albo jak będzie się prezentowała, będzie świadczyło o jej właścicielu. Jeśli chcemy dodatkowo ją zabezpieczyć przed niechcianymi zabrudzeniami, to warto skorzystać z możliwości pokrycia jej laminatem. 

Rytuał wymiany wizytówek 
Wizytówek nie powinno się rozdawać bezmyślnie, wręczać ich każdemu, kogo spotkamy i o każdej porze. Wymiana wizytówek najczęściej następuje na końcu albo na początku spotkania. Jeśli dostaliśmy od kogoś wizytówkę, to powinniśmy odwdzięczyć się mu wręczeniem swojej. Po otrzymaniu biletu wizytowego należy go dokładnie obejrzeć, a następnie schować w odpowiednie miejsce. Jeśli wręczamy komuś wizytówkę, to powinniśmy to zrobić tak, by ten ktoś mógł ją z łatwością przeczytać, bez potrzeby manewrowania nią. Podaje się je prawą ręką i odbiera również. Jeśli jesteśmy na bankiecie, konferencji, targu, to naszą wizytówkę powinniśmy wręczyć tylko tym, z którymi chcemy utrzymać kontakt.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama