×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Garnki to podstawowe elementy wyposażenia każdej kuchni. Gotowanie bez nich jest praktycznie niemożliwe. Dlatego tak istotną kwestią jest ich odpowiedni wybór. Jak więc kupić praktyczny komplet garnków? Na co zwrócić uwagę, by posłużył on przez wiele lat?
Zestaw garnków – elementy, których nie może zabraknąć
Dostępna na rynku oferta garnków jest niezwykle zróżnicowana. Jeśli nie masz sprecyzowanych potrzeb, wybór konkretnego rozwiązania może okazać się nie lada wyzwaniem. W takiej sytuacji warto zdecydować się na profesjonalny komplet garnków od Nettrading. Dlaczego? Po pierwsze, wszystkie elementy zestawu odznaczają się jednakowymi parametrami.
Po drugie, komplet nie zajmuje dużo miejsca w szafce. Poszczególne garnki z łatwością można włożyć jeden w drugi, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń. Jak jednak wybrać właściwe rozwiązanie? W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, z jakich elementów się składa.

W profesjonalnym zestawie nie może zabraknąć przede wszystkim klasycznego garnka z dwiema rączkami i pokrywką. Równomiernie rozprowadza on ciepło i nadaje się do gotowania oraz duszenia. W komplecie warto mieć minimum dwa takie modele – jeden większy, drugi mniejszy. Niezwykle przydatny w kuchni jest również rondel – garnek z jedną długą rączką. Często do zestawu dołączana jest także patelnia. Tak skomponowany zestaw garnków to kuchenne minimum.

Praktyczny komplet garnków – z czego powinien być wykonany?
Przy wyborze optymalnego rozwiązania warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano garnki. Na rynku dostępne są m.in. komplety aluminiowe. Wchodzące w ich skład elementy dobrze przewodzą ciepło, jednak krótko je utrzymują. Są wytrzymałe, jednak po uszkodzeniu wydzielają niebezpieczne dla zdrowia substancje.
To między innymi z tego powodu dużą popularnością cieszą się komplety garnków kuchennych wykonane ze stali nierdzewnej. Nie wchodzą one w żadne reakcje z kwasami zawartymi w pożywieniu. Są trwałe i odporne na zarysowania. Dobrze przewodzą ciepło. Najczęściej są również dostosowane do kuchenek indukcyjnych.

Miłośnicy gotowania dużym uznaniem darzą również żeliwne komplety garnków. Doskonale bowiem przewodzą ciepło, a przede wszystkim długo je utrzymują. Niestety, są ciężkie i wymagają specjalnej pielęgnacji, np. można je myć wyłącznie pod bieżącą wodą, bez stosowania płynu do mycia naczyń. Potencjalnych nabywców odstrasza również ich stosunkowo wysoka cena.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze kompletu garnków?
Przy zakupie garnków należy przyjrzeć się również materiałowi, z jakiego została wykonana powłoka, która ma bezpośredni kontakt z pożywieniem. Najczęściej jest ona emaliowana lub pokryta teflonem. Jeśli jednak dojdzie do uszkodzenia którejś z tych powłok, garnków nie można dalej używać. To dlatego coraz większą popularnością cieszą się powłoki tytanowe i ceramiczne. Tych ostatnich nie można jednak wykorzystywać na niektórych kuchenkach indukcyjnych.
Pod uwagę warto wziąć także grubość dna garnków. Im jest ono grubsze i im więcej ma warstw, tym lepiej rozprowadza ciepło, co zapewnia równomierne gotowanie. Co więcej, każdy element zestawu powinien być wyposażony w pokrywkę. Przyjrzeć należy się również uchwytom. Ergonomiczne i nienagrzewające się modele zapewnią wysoki komfort użytkowania.
Warto także upewnić się, czy dany komplet garnków można myć w zmywarce. Istotne jest również to, aby był on kompatybilny z rodzajem posiadanej kuchenki. W przeciwnym razie gotowanie nie będzie możliwe.


images/foto/listopad2020/ga.jpg

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama