×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
To będzie kolejne spotkanie online z przedstawicielem kołobrzeskiego magistratu.
- Jeśli jesteś "starym harcerzem", rodzicem harcerza, w jakikolwiek inny sposób identyfikujesz się z nami, albo chcesz zrobić coś dla dzieci w swojej okolicy, ale nie wiesz od czego zacząć, ta impreza jest dla Ciebie - informuje w specjalnym komunikacie Bałtycki Hufiec Morski ZHP w Kołobrzegu, który zaprasza na nietypową grę dla dorosłych.
Regionalne Centrum Kultury zaprasza na najbliższy Poranki Młodego Widza.  Tym razem w sali widowiskowej 7 marca  o godz. 11.00 zaprezentowany zostanie spektakl „Baśń o grającym imbryku” w wykonaniu Teatru Wariate z Poznania.
„Klub Radnych Niezależnych” - tak nazywa się nowa formacja, która od czwartku jest częścią Rady Miasta. Uzyskaliśmy potwierdzenie, że do biura Rady Miasta wpłynął, dzisiaj rano, wniosek w sprawie utworzenia nowego klubu.
Urząd Miasta rozpisał kolejne zapytanie ofertowe na ekspertyzę dotyczącą kompleksowej oceny stanu zdrowotnego drzew. Badania mają być przeprowadzane przy użyciu m.in. tomografu akustycznego i rezystografu. Zlecenie ma dotyczyć około 60 drzew rosnących na terenie miasta. Wcześniej podobne badania wykonano już na dziesiątkach drzew, na przykład rosnących wzdłuż ulicy Szpitalnej.
Zgłoszenie o bombie w przedszkolu nr 6 było przyczyną ewakuacji 70 dzieci i 20 pracowników placówki. Wszyscy trafili do budynku Straży Granicznej. Na miejscu są służby, trwa przeszukanie obiektu.
27 lutego teren Gminy Tychowo przemierzał organizowany przez Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu -  II Zimowy Rajd Pieszy Rekonstruktorów "Winter Warz 2021". Na starcie tego nietypowego przedsięwzięcia stawiło się ponad dwudziestu pasjonatów historii w mundurach różnych armii świata używanych po 1945 r.  Można było zobaczyć sylwetki żołnierzy byłego NRD oraz ZSRR, Rosji, Wielkiej Brytanii oraz polskiej armii.
Konsorcjum firm Wegner Sp o.o. Sp.k., Healthcare Building Solutions Sp.z o.o. z Poznania zostanie wykonawcą ważnej kołobrzeskiej inwestycji; Osiedla Witkowice, które powstanie w systemie zaprojektuj – wybuduj. To właśnie ten holding złożył najkorzystniejszą ofertę spośród trzech chętnych firm i wygrał przetarg ogłoszony przez Kołobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
Jeśli nie posiadasz odpowiedniego miejsca na prowadzenie swojej działalności, to jest szansa to zmienić. Do wynajęcia jest stanowisko dla stylistki paznokci w salonie fryzjersko – kosmetycznym. Szczegółów dowiecie się pod numerem telefonu 506811152.

Najprawdopodobniej kolejny zarzut – prowadzenia pojazdu pod wpływem substancji psychoaktywnych usłyszy Katarzyna A., sprawczyni zdemolowania stacji benzynowej w Rymaniu. Prokuratura czeka obecnie na akta i wyniki badań laboratoryjnych, które potwierdziły obecność narkotyków w organizmie kobiety. Dokumentacja w tej sprawie została przekazana do Sądu Rejonowego w Kołobrzegu, który wydał dzisiaj postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 37-latki. Oznacza to, że kobieta następne 3 miesiące spędzi w areszcie.

1 marca na terenie miasta rozpoczęła się pierwsza w tym roku zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Podczas treningów samodzielności uczą się zwyczajnego życia – gotują, sprzątają, ale też odpoczywają i rozwijają swoje zainteresowania. Pod okiem terapeutów, w specjalnie przystosowanym do tego celu mieszkaniu, wkraczają w dorosłość. To dobry start dla osób z całościowym zaburzeniem rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera.
Jarosław Dembski, właściciel spółki, która zwyciężyła w przetargu i zakupiła ośrodek „Gryf” przesłał do naszej redakcji oświadczenie w sprawie stanowiska Starostwa Powiatowego. Przypomnijmy; zarząd powiatu odstąpił w ubiegły piątek od umowy ze spółką, co oznacza dla Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej przepadek wadium w wysokości prawie 3 mln zł.
Regionalne Centrum Kultury dla swoich najmłodszych widzów ponownie przygotowało cykl premierowych spektakli w wykonaniu czołowych teatrów dziecięcych w Polsce. W ramach Poranków Młodego Widza młodzi kołobrzeżanie w miesiącu marcu zobaczą trzy ciekawe spektakle oraz film. Bilety na wszystkie spektakle oraz seans filmowy są sprzedawane na tydzień przed danym wydarzeniem. Szczegóły na plakacie.
Wellness Center w Hotelu New Skanpol zaprasza na lifting Kobido w rewelacyjnej cenie.
14 marca br. wchodzi pierwsza w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów. W większości przypadków, są to drobne zmiany i poprawki  związane z remontami sieci kolejowej w Polsce.
Do zderzenia dwóch pojazdów doszło w poniedziałkowy wieczór na drodze krajowej nr 11. Na wysokości miejscowości Bagicz, z nieustalonych dotąd przyczyn, jadący w kierunku Kołobrzegu citroen berlingo uderzył w tył ciężarowej wywrotki, która jechała w tym samym kierunku.
- Mamy osoby w naszej firmie, które nie pracują w ogóle(...) mamy człowieka, narzuconego politycznie, który dwa lata pracuje i tylko pieniądze bierze – mówił, podczas spotkania w parlamentarzystów i samorządowców z województwa zachodniopomorskiego, Edward Matuszczak, przewodniczący związków zawodowych Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Załoga PŻB poprosiła polityków o pomoc. - To jest początek rozbijania naszej firmy, jej likwidacji – mówił związkowiec. Z tego spotkania wywiązała się niezwykle burzliwa dyskusja dotycząca obecnej, bardzo trudnej sytuacji w kołobrzeskiej spółce.
Stan zagrożenia i lęk – tak Katarzyna A. tłumaczyła przed kołobrzeską prokuraturą dlaczego doprowadziła do zdemolowania stacji benzynowej w Rymaniu. - Z pewnością kobieta będzie przebadana przez biegłych w tej sprawie – mówi Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.
Jednej z naszych Czytelniczek, udało się uchwycić na zdjęciu, wyjątkowo rzadki okaz ptaka. Przy zbiorniku wodnym w parku im. H. Dąbrowskiego pojawiła się kaczka mandarynka. To niecodzienny widok w Kołobrzegu.
Macie już swoje pomysły na to jak zmienić miasto z pomocą Budżetu Obywatelskiego? W poniedziałek rozpoczął się nabór wniosków do piątej edycji Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak w roku ubiegłym, do podziału będzie milion złotych.
Pomoc rządowa dla polskich uzdrowisk oraz rehabilitacja pocovidowa jako część ratowania lecznictwa uzdrowiskowego – to tematy dyskusji parlamentarzystów i samorządowców, która odbyła się w poniedziałek w sali konferencyjnej Hali Milenium.
Kołobrzeska policja zachęca zainteresowane osoby do wstąpienia w jej szeregi. W służbie policjanta zakres zadań jest bardzo szeroki, a różnorodność pracy umożliwia realizację różnych pasji i ambicji. Jak czytamy w komunikacie to zawód, który daje możliwość pracy w różnych komórkach organizacyjnych, rozwoju, nauki, realizacji własnych zainteresowań.
Narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia dwóch pracownic oraz jednego policjanta, zniszczenie mienia w wysokości 20 tys. zł oraz niezatrzymanie się do kontroli policyjnej i stawianie czynnego oporu podczas próby zatrzymania – to zarzuty, które Katarzyna A. usłyszała już na początkowym etapie przesłuchania w kołobrzeskiej Prokuratorze Rejonowej.
Zabawne przeinaczenie słowa "dystrybutor" autora filmiku o zdemolowanej stacji w Rymaniu jest hitem sieci od niedzielnego poranka. Memy z tzw. "instrybutorem" mnożą się nieprzerwanie i można przypuszczać, że rozsławią Rymań szybciej niż niejedna strategia promocji...