Web
Analytics
Aktualności
Pełne wspomnień, ale i zabawnych sytuacji - takie było pożegnanie Janusza Gromka jako prezydenta Kołobrzegu. Po 12 latach, czyli trzech kadencjach, w gabinecie przy Ratuszowej 12 w poniedziałek zastąpi go Anna Mieczkowska. Tymczasem w niedzielny wieczór za współpracę dotychczasowemu prezydentowi Kołobrzegu dziękowało około 600 osób.
Po raz dziewiąty na terenie internatu Zespołu Szkół Morskich odbył się Powiatowy Amatorski Turniej Bilardowy Szkół Ponadpodstawowych i Podstawowych Miasta Kołobrzeg. W odpowiedzi na wysłane wcześniej zaproszenia do udziału w turnieju zgłosiło się 10 zawodników z pięciu szkół średnich powiatu kołobrzeskiego oraz 5 zawodników reprezentujących szkoły podstawowe miasta Kołobrzeg.
Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu czterech samochodów w podkołobrzeskim Zieleniewie. Było to klasyczne najechanie na tył. Prawdopodobnie kiedy trzy samochody zatrzymały się przed przejściem dla pieszych, czwarty pojazd nie zdołał wyhamować i popchnął  je na siebie.
W sobotnie południe służby ratunkowe zostały zaalarmowane przez mężczyznę, który znalazł swoją żonę nieprzytomną w łazience. Do kamienicy przy ulicy 1-go Maja natychmiast udali się ratownicy medyczni i strażacy.
Kilkuosobowa rodzina z kolonii Drozdówko została bez dachu nad głową przed samymi świętami. W tragicznym pożarze stracili dobytek całego życia. Pogorzelcy potrzebują pomocy; przede wszystkim materiałów budowlanych i rąk do pracy.
W pierwszych dniach grudnia już po raz 4 świąteczne ciężarówki Coca-Cola wyruszą w ogólnopolską trasę. Ten współczesny konwój św. Mikołaja, złożony z oryginalnych amerykańskich ciężarówek, odwiedzi 14 miast.

W dniach 19-20 listopada w godzinach od 8.45 do 14.45 w Hali Milenium uczniowie kołobrzeskich szkół podstawowych wezmą udział w  lekcjach WF-u z Mistrzem Sportu Moniką Pyrek. Wszystko w ramach akcji   Kinder+ Sport Alternatywne Lekcje WF-u.  Projekt został dofinansowany przez Gminę Miasto Kołobrzeg i jest skierowany do uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych klas 6-8.

W Kołobrzegu oddano do użytku mieszkanie wytchnieniowe. Prowadzić je będzie Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w Ośrodku Charytatywnym dla Dzieci i Młodzieży. Pomocą zostaną objęte osoby niesamodzielne oraz ich opiekunowie. To jeden z efektów projektu „Dobre Wsparcie – system lokalnych usług społecznych” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Zasady funkcjonowania nowego miejsca zostały przedstawione we wtorek. W spotkaniu uczestniczyła m.in. obecnie wybrana prezydent Kołobrzegu, Anna Mieczkowska.
Do wynajęcia jest mieszkanie dwupokojowe(bez konieczności wyprowadzki w miesiącach letnich).
Tydzień temu kołobrzescy policjanci zostali zaalarmowani o kradzieży samochodu z niestrzeżonego parkingu przy ulicy Albatrosa w Kołobrzegu. Właściciel wycenił pojazd na 15 tysięcy złotych. Pracujący nad sprawą policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili dwie osoby mogące być odpowiedzialne za kradzież. Zatrzymali 34-letniego mężczyznę i 39-letnią kobietę. Jak się okazało to właśnie oni wybili szybę w Mercedesie i skradli go pokonując blokadę kierownicy.
17 listopada o godz. 8.00 na stronie www.szlachetnapaczka.pl udostępniona zostanie baza zawierająca opisy potrzebujących rodzin. Każdy, kto na nią wejdzie, będzie mógł przeczytać ich historię, poznać ich najpilniejsze potrzeby i wybrać rodzinę, której pomoże, przygotowując dla niej paczkę. Wolontariusze Szlachetnej Paczki przekażą ją rodzinom podczas Finału Szlachetnej Paczki, nazywanego „weekendem cudów”, 8-9 grudnia.
Surfing już od kilku lat na stałe zagościł na urokliwej i egzotycznej zachodniej części polskiego wybrzeża zwaną Kalafiornia. W końcu czas na przełomowe i historyczne wydarzenie dla prawdziwych surf twardzieli i surf twardzielek. Wszystko za sprawą I Otwartych Mistrzostw Pomorza Zachodniego w Surfingu- WestCoast Battle 2018, które wkrótce odbedą się w Kołobrzegu.
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Kołobrzegu 21 listopada organizuje wyjątkowy koncert. Z okazji stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w sali koncertowej ratusza wszyscy chętni będą mogli usłyszeć w wykonaniu podopiecznych oraz nauczycieli placówki ciekawe kompozycję wybitnych twórców muzyki. Koncert będzie połączony ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Początek występu zaplanowano na godz. 18.00
Kawiarnia „ Music Cafe" w Kielczance serdecznie zaprasza wszystkich Kołobrzeżan i Gości przyjezdnych na 3-dniowy cykl zabawy Andrzejkowej. Szczegóły poniżej
Na szczęście to tylko ćwiczenia. W czwartek uczniowie Zespołu Szkół im. Macieja Rataja wzięli udział w specjalnym szkoleniu taktyczno-specjalistycznym Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych pod kryptonimem RENEGADE/SAREX-18/II.
Dom Pomocy Społecznej w Gościnie ma nowego dyrektora. Agnieszka Bany dotychczasowa dyrektor DPS, została wybrana do Rady Powiatu. W związku z jej wyborem do organu, któremu podlega placówka w Gościnie Bany musiała zrezygnować z pełnionej funkcji. Zarząd Powiatu w drodze konkursu na stanowisko dyrektora wybrał Anetę Walczak. Nowa dyrektor obejmie obowiązki z dniem 22 listopada bieżącego roku.
Przygoda z wolontariatem dla każdej i każdego z nich rozpoczęła się inaczej. Jedni już wcześniej byli wolontariuszami w innych organizacjach, kolejni przeczytali prośbę w gazecie o pomoc, inni usłyszeli od znajomych, a jeszcze ktoś inny sam przyszedł dowiedzieć się jak może pomóc. Poznajcie kilka historii Wolontariuszy Hospicjum, którzy pełnią w nim różne role, pomagają przy pacjentach, dyżurują na recepcji, kwestują na ulicach czy dbają o otaczającą przyrodę.
Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna od czerwca br. realizuje, w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości, projekt co miesięcznych wykładów "Dla Niepodległej".
Decyzją Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego w trybie natychmiastowym został odwołany dotychczasowy dyrektor Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu. Tomasz Szymański, bo o nim mowa, funkcję piastował od 2016 roku. Urząd Marszałkowski na razie nie chce podawać oficjalnych przyczyn podjęcia takiej decyzji.
Wizerunek dziewczyny z kołobrzeskiego pomnika – Eweliny Nowak, będzie znajdował się na jednym z pociągów POLREGIO, które jeżdżą po całym województwie.  Na Sanitariuszkę zagłosowało 4371 osób, które brały udział w plebiscycie ogłoszonym przez największego polskiego przewoźnika pasażerskiego. Projekt został ogłoszony z okazji 100-lecia niepodległości.
Każdy, kto w Starostwie Powiatowym w Kołobrzegu w najbliższym czasie zarejestruje samochód, może otrzymać ramki do tablic rejestracyjnych z logo powiatu. "Prezent" od urzędników z placu Ratuszowego jest nieodpłatny i wydawany będzie do wyczerpania zapasów. Do rozdania jest na chwile obecną 1500 kompletów.
X edycja Przeglądu Twórczości Osób, "Którym Wędruje Się Trochę Trudniej", przygotowana po raz kolejny przez Fundację "Uwierzcie w nas" odbędzie się w najbliższą sobotę w Hali Milenium. Jak co roku dzieci, młodzież i dorośli z placówek o profilu integracyjnym i specjalnym zaprezentują się w programach artystycznych wiążących się z tematyka wiodącą: "Niepodległość".
17 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Ustroniu Morskim Zespół „Kurna Chata" świętować będzie jubileusz dziesięciolecia istnienia. Wyjątkowy i klimatyczny koncert zaplanowano na godz.18.00.
Z niewiadomych na razie przyczyn około godziny 2.00 w nocy ze środy na czwartek doszło do pożaru mieszkania w Gościnie. Ogień pojawił się na poddaszu parterowego budynku. Na miejscu działała straż pożarną z Kołobrzegu oraz OSP Gościno. Nie mamy informacji o osobach poszkodowanych. Wkrótce więcej szczegółów.
W czwartek w całym regionie będą wyć syreny. Wszystko w ramach ćwiczenia pod kryptonimem „Renegade", które ogłosiło Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Scenariusz zakłada, że doszło do ataków terrorystycznych na ważne obiekty użyteczności publicznej. W ramach ćwiczeń zaplanowano więc próbę systemu alarmowania i ostrzegania ludności.