https://www.hotelleda.pl/restauracja/kuchnia
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Informujecie nas o tym, że wysechł sztuczny strumyk płynący ulicą Gierczak wzdłuż ogrodzenia Muzeum Oręża Polskiego. Pytacie, czy to koniec zwanej przez niektórych „Wisełki" czy „małej Parsęty". My z kolei pytamy w kołobrzeskim magistracie.

Od przeszło 1,5 roku st. bryg. Krzysztof Makowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu nie miał zastępcy. Ostatnią osobą pełniącą tę funkcję był mł. bryg Andrzej Gołdyn, jednak awansował na stanowisko komendanta powiatowego straży pożarnej w Gryficach.

Jeszcze sezon letni dobrze się nie rozpoczął, a już kolejny raz ratownicy wodni z kołobrzeskiego kąpieliska odnotowali poważną interwencję.

Utrzymanie w czystości terenu parkingu czyli ochrona strefy uzdrowiskowej – takimi względami, jak tłumaczyła podczas krótkiej konferencji, Anna Mieczkowska kierowała się, podejmując decyzję o oddaniu w dzierżawę parkingu przy ul. Fredry. W czwartek rano poinformowała o anulowaniu umowy z przedsiębiorcą. Fakt oddania tego terenu w trybie bezprzetargowym zbulwersował w środę opinię publiczną.

Międzynarodowy  Suspense Film Festival w tym roku odbędzie się  w dniach 28-30  czerwca. Nadbałtycki kurort szykuje się na przyjazd polskich i zagranicznych aktorów, reżyserów i producentów filmowych. Swoją obecność na festiwalu zapowiedzieli m.in. Olga Bończyk, Emma Giegżno, Andrzej Grabowski, Marek Piestrak , Zbigniew Lesień, Antoni Królikowski, Kamil Nożyński, Michał Otłowski, Piotr Cyrwus, Andrea Zacciarello, Andamion Murataj, Alessandro Passadore, Mario Mazzarotto i inni
W parku pojawi się sferyczny namiot - amfiteatr. Będzie wyznaczona strefa relaksu z leżakami. Zachęcamy również do zabrania własnych kocyków.
W środę w miejskim ratuszu gościła grupa młodzieży z Izraela, która po raz ósmy przyjechała do Polski na zaproszenie uczniów z I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w ramach wymiany młodzieży.
Każdy, kto 27 czerwca rano pojawi się przy Skwerze Miast Partnerskich i przyniesie ze sobą śmieci – puszki oraz mini elektroodpady, otrzyma za nie kwiaty. W ramach akcji „Upiększ ogród”, Pani Prezydent oraz Zielony Kołobrzeg rozdadzą ponad 700 sadzonek roślin.

Za 140 tys. zł miasto wydzierżawiło parking przy amfiteatrze. To dobra cena za taki obiekt? - Nie wiadomo. Gdyby został zorganizowany przetarg można byłoby to określić. Dzisiaj możemy jedynie spekulować na ten temat – komentuje Maciej Bejnarowicz (PiS). A spekulacji nie brakuje; w takim miejscu, przy nawet niewielkiej rotacji można zarobić naprawdę duże pieniądze.

Po raz drugi na płycie przy kasach biletowych Stadionu Miejskiego im. Sebastiana Karpiniuka, zaparkują food trucki.
6 lipca na osiedlu "Ogrody" odbędzie się Rodzinny Festyn Osiedlowy. Organizowany on jest  przez Radę i Zarząd Osiedla nr 7 "Ogrody". Jak czytamy w specjalnym komunikacie przygotowano sporo atrakcji zarówno dla dużych jak mi małych mieszkańców naszego miasta. Będą animacje, gry i zabawy dla dzieci, wielkie dmuchane zamki oraz kołobrzeska wata cukrowa. dla dorosłych przygotowano specjalną kawiarenkę w której znajda się wspaniałe domowe wypieki oraz aromatyczne napoje.
6 lipca na boiskach w Parku Agrykola w Warszawie rozegrane zostaną zawody koszykówki ulicznej. Impreza ma swoje korzenie w Kołobrzegu. W 2003 roku po raz pierwszy odbył się tu turniej znany jako Coast2coast Streetball.
W nocy z dnia 19 na 20 maja 2019 roku w Kędrzynie, w siedzibie Spółki LIND, dokonano włamania do magazynów, z których skradziono środki ochrony roślin o znacznej wartości.
Synoptycy wydali ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla naszego regionu. Dziś temperatura maksymalna może sięgnąć nawet do 37 stopni.  Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, aby w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić - jeśli nie ma takiej potrzeby - z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.
Efekty tego treningu, zaskakują nawet najbardziej opornych. Pole dance - rozwiąż krótki test i sprawdź, czy się do tego nadajesz.  Patrzysz z podziwem na zdjęcia koleżanek, które robią niesamowite akrobacje, na filmiki w internecie i myślisz, że to nie dla Ciebie. Przecież nie dasz rady - to Twoja pierwsza myśl?

Schody przy molo i deptak przy ul. Sułkowskiego – to miały być dwa miejsca „pod chmurką", gdzie, bez narażania się na mandat, możliwe byłoby spożywanie alkoholu. Jednak radni, w ubiegłym roku, nie podjęli przygotowanego już projektu uchwały. Oznacza to, że obecnie w Kołobrzegu nie ma lokalizacji na „świeżym powietrzu", w których można bezkarnie sączyć piwo.

Kołobrzeska policja zatrzymała 43-letniego mieszkańca Karlina za kradzież. Ten miał dopuścić się przywłaszczenia sobie 5-tygodniowego pieska. Szczeniak został skradziony z hodowli w Brzegu. Jego wartość wyceniono na 6 tysięcy złotych. Mężczyzna, który był poszukiwany, miał przebywać w Dźwirzynie. Właściciel psa poszukiwał go również dając ogłoszenia w internecie. Ostatecznie 43-latka udało się namierzyć kołobrzeskim policjantom. Mężczyzna został zatrzymany i zostanie mu postawiony zarzut kradzieży.
W poniedziałek rano na plaży w Ustroniu Morskim znaleziono martwego mężczyznę. Z tego co udało nam się ustalić, miał on wraz z grupą osób nocować na plaży. Niestety rano okazało się, że 30-latek nie żyje. Medycy stwierdzili zgon. Policja wykluczyła udział osób trzecich. Mężczyzna najprawdopodobniej zmarł na skutek problemów zdrowotnych.
Pomysł upiększania miasta kwitnącymi polami to w ostatnich latach modna inicjatywa ekologiczna. Łąki ze spontaniczną zielenią mają stanowić „hotele dla pszczół" ale również ochronę przed zanieczyszczeniami, pyłami, spalinami. Mają je m.in. Gdańsk, Kraków, Warszawa, Mielec, Białystok. Jest szansa, aby pojawiły się również w Kołobrzegu.
To już II edycja Letniego Festiwalu Operowego. Po ubiegłorocznym sukcesie impreza powraca do Kołobrzegu. W tym roku imprezę na placu przy latarni morskiej zaplanowano 5 lipca o godz. 20:30. 
-Kilka szkół podstawowych zostanie objętych specjalnym nadzorem – zapowiedziała prezydent Anna Mieczkowska. Wszystko przez słabe wyniki z egzaminu matematycznego klas ósmych. Nie wiadomo jakie działania miałby przedsięwziąć magistrat.

Choć cała sytuacja wydaje się mocno nietypowa, to jednak miała miejsce we wczesne poniedziałkowe popołudnie. Rowerzysta nie wyhamował i wjechał w tył samochodu.

W trakcie prowadzenia prac ziemnych na jednej z posesji w miejscowości Karcino doszło do rozszczelnienia rury z gazem. Przed południem w poniedziałek koparka uszkodziła łyżką rurociąg. Na szczęście operator koparki dysponował kluczem, dzięki któremu od razu po uszkodzeniu mógł zamknąć zawór, odcinając tym samym dopływ gazu.

Miejska Energetyka Cieplna w Kołobrzegu Sp. z o.o. poszukuje pracownika na stanowisko:

 

×
Reklama