×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Wychodząc na przeciw potrzebom, chcemy ułatwić Wam, drodzy Kołobrzeżanie, robienie zakupów w tym trudnym czasie. Jesteśmy lokalną kołobrzeską firmą działającą od wielu lat na rynku przewozów. Zamknięcie granic, zamknięcie kołobrzeskich hoteli i pandemia, postawiły nas w bardzo złej sytuacji. Nie jesteśmy w stanie robić tego, co do tej pory robiliśmy. Nie chcemy jednak zamknąć naszej firmy i pozbawić naszych pracowników pracy - dlatego też postanowiliśmy działać.
Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski postanowił udzielić pomocy dla naszego szpitala, przekazując darowiznę na cele statutowe szpitala w wysokości swojego jednodniowego wynagrodzenia netto. Przelewu dokonał na konto Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu. Jednocześnie zachęca do wpłacenia darowizny, wspierając tym samym działania kołobrzeskiego szpitala.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu oraz Komisariatu Policji w Karlinie, zaraz po zgłoszonej kradzieży ustalili sprawców i odzyskali część skradzionego mienia. Sprawcą okazał się być były pracownik pokrzywdzonego.
O siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowała WSSE w Szczecinie. Są to:
WSSE Szczecin przedstawiła najnowszy raport dotyczący koronawirusa w naszym województwie.  Z informacji opublikowanych przez sanepid wynika, że liczba wykrytych zakażeń w naszym powiecie wynosi 11 osób. Liczba osób objętych kwarantanną: 365. Z kolei liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym wynosi  104 W komunikacie nie jest uwzględniona liczba osób, które wróciły zza granicy i są objęte obowiązkową kwarantanną.
Maseczki ochronne jednorazowe z 3-warstwowej włókniny polipropylenowej.
Szczecińska Stacja Sanitarno-Epidemilogiczna ze Szczecina informuje o kolejnych siedmiu zakażeniach w województwie zachodniopomorskim.
Regionalny Szpital w Kołobrzegu poinformował, że 7 i 8 kwietnia odbędzie się pobieranie materiału do testów na obecność koronawirusa od pacjentów i personelu medycznego zamkniętego oddziału psychiatrycznego.
Pamiętajcie, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Kiedy nie bardzo jest możliwość ćwiczenia na zewnątrz w grupach, można w zaciszu domowym wykonać kilka bardzo prostych ćwiczeń, które pozytywnie wpływają zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Tym razem instruktorka z kołobrzeskiego Centrum Aktywności ID pokazuje kilka ćwiczeń na kręgosłup.
Miejski Zakład Zieleni Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu zwraca się z apelem, aby niepotrzebnie nie narażać swojego zdrowia i życia, a także zdrowia i życia innych i pozostać w domu.
Zieleń Miejska testuje samochód z przerobioną polewaczką do wody. Spółka sprawdza, czy i jakie możliwości będzie miało takie rozwiązanie w razie potrzeby odkażania Kołobrzegu.
Mural, który pojawił się na jednej ze ścian w kołobrzeskim porcie, ukazuje zakapturzoną postać w maseczce ochronnej. Tuż obok znajduje się wielki napis – Covid 19. W ten sposób Tomasz Nowaczek,  młody adept sztuki street art, zobrazował rzeczywistość, w której obecnie przyszło nam żyć.
Na terenie województwa zachodniopomorskiego zanotowano 4 kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. WSSE w Szczecinie informuje o dwóch osobach z powiatu kołobrzeskiego. Są to dwie kobiety. Młodsza przebywa w izolacji domowej. Z kolei kobieta w średnim wieku została hospitalizowana w SPWSZ w Szczecinie.
Wciąż łamane są, wprowadzone z powodu epidemii koronawirusa, restrykcje. Podczas minionego weekendu kołobrzeska policja miała sporo pracy.
Zamknięte kina, place zabaw, biblioteki, restauracje, puby .... ale nie dostęp do książek i czytania. Marcus Tullius Cycero powiedział, że „Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach". Zatem bibliotekarze od 26 marca czytają codziennie:
Wojewódzki sanepid opublikował najnowszy raport dotyczący koronawirusa dotyczący naszego powiatu. Z informacji opublikowanych przez WSSE wynika, że liczba zakażonych w naszym powiecie nie zmieniła się od rana.
Dwa zastępy straży pożarnej wzięły udział w gaszeniu pożaru traw w Grzybowie.  
Otrzymaliśmy oficjalną informację, że kołobrzeska placówka opieki zdrowotnej będzie funkcjonowała, tak, jak dotychczas. - Sytuacja jest opanowana, wprowadzone przez władze szpitala rozwiązania, pozwalają na jego normalną pracę – zapewnia Patrycja Głomska, rzecznik prasowy placówki.
Na terenie województwa zachodniopomorskiego, w niedzielę po południu wykryto kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 - informuje Małgorzata Kapłan, rzecznika WSSE w Szczecinie. Są to:

Pozostajemy w tematyce marca 1945 roku i walk o Kołobrzeg. Dzisiaj przedstawiamy Wam eksponat o niesamowitej historii, który był świadkiem walk o miasto.

Regionalny Szpital w Kołobrzegu informuje, że od dnia 6 kwietnia 2020 roku zostaje zamknięty Dzienny Oddział Psychiatryczny oraz Poradnia Zdrowia Psychicznego.
Regionalny Szpital w Kołobrzegu informuje, że decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kołobrzegu – w związku z podejrzeniem przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 personelu medycznego – objęty 14-dniową kwarantanną został Oddział Psychiatryczny, łącznie 34 osoby, w tym 4 osoby z personelu medycznego.
Odnotowano kolejny przypadek koronawirusa na terenie powiatu kołobrzeskiego. Jak informuje szczeciński sanepid, jest to mężczyzna w średnim wieku,  która aktualnie  przebywa w izolacji domowej.
Regionalny Szpital w Kołobrzegu informuje, że decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kołobrzegu – w związku z podejrzeniem przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 personelu medycznego – objęty kwarantanną został Oddział Psychiatryczny.
Zbiórka środków ochrony osobistej dla kołobrzeskich policjantów – to inicjatywa Filipa Jereczka, emerytowanego policjanta z naszego miasta. - Specyfika tej służby nie pozwala zwrócić się z otwartym tekstem o pomoc – pisze inicjator akcji na swoim profilu Fb i zaznacza, że w obecnej, trudnej sytuacji kołobrzeska komenda potrzebuje maseczek, jednorazowych rękawiczek i płynów dezynfekujących.

 

×
Reklama