×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W piątek, w Diune Hotel swoje sto dni do matury świętowali uczniowie Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.
Mimo nieustannych ostrzeżeń nadal starsze osoby stają się ofiarami oszustów. Tym razem na terenie Kołobrzegu odnotowano próby oszustw metodą „na wypadek”.
Do kolizji dwóch pojazdów doszło na 63 kilometrze drogi ekspresowej S6 w pobliżu węzła Kiełpino. W zdarzeniu uczestniczyły Skoda Fabia oraz Volkswagen Eltec. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Policja wyjaśnia przyczyny zdarzenia.
Składa się z 8 tablic i 3 plenerowych gablot i przedstawia historię Wyspy Solnej. 8 lutego w Porcie Jachtowym zostanie otwarta pierwsza w Kołobrzegu ścieżka edukacyjna. Otwarcie ekspozycji połączone będzie z rekonstrukcja historyczną. Zaplanowano również ciepły posiłek w postaci wojskowej grochówki.
W piątek około południa operator drogi ekspresowej nr 6 poinformował kołobrzeską policję o samochodzie pozostawionym na drodze.
W Morskim Oddziale Straży Granicznej ruszył nowy nabór do służby. W tym roku na kandydatów czeka 60 miejsc. Chętni mogą składać dokumenty w najbliższej miejscu zamieszkania jednostce Straży Granicznej, także w niektóre soboty.
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego planuje ogłosić przetarg na zakup dwunapędowego taboru kolejowego. Zamówienie obejmie najpierw dwa pojazdy, a docelowo może aż 12 sztuk. W środę 22 stycznia br. wstępne ogłoszenie opublikowane zostało w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Przed godz.15.00 na wysokości Kądzielna doszło do zderzenia dwóch pojazdów. W wyniku zdarzenia jedna osoba została zakleszczona w pojeździe. Na miejscu działają już służby ratunkowe. Droga na razie jest zablokowana. Policja wyznacza objazdy. 
Starostwo powiatowe przygotowuje się do sprzedaży ośrodka wypoczynkowego „Gryf”. Budynek położony jest w bardzo atrakcyjnej części uzdrowiska, przy samej promenadzie, jednak w dalszym ciągu skomplikowana jest jego sytuacja prawna. Być może dlatego, podczas pierwszego przetargu nie było zainteresowanych.
Od 2 lat, każdy wie gdzie leży Syria i co się tam dzieje. Kto jednak wie, kim są Ci najbardziej gościnni ludzie na świecie? Jak wyglądał ten kraj zanim wybuchła tam wojna?
Blisko 304 kg krajanki tytoniowej bez akcyzy o wartości 214 tys. zł przechwycili we wtorek funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu.
W środę późnym popołudniem doszło do niebezpiecznej sytuacji w jednym z garaży przy ulicy Łososiowej, niedaleko kołobrzeskiego portu rybackiego. Prawdopodobnie poprzez zwarcie w instalacji elektrycznej ogień pojawił się w środku pomieszczenia.
Jak informuje wykonawca inwestycji związanej z przebudową drogi Kołobrzeg-Grzybowo na odcinku od pętli autobusowej do skrzyżowania z ulicą Sztormową w Grzybowie, od 28 stycznia wystąpią spore utrudnienia w ruchu na tej trasie.
14 lutego po raz czwarty w Kołobrzegu odbędzie się międzynarodowa akcja pod nazwą One Billion Rising. Polska akcja odbywa się pod hasłem Nazywam się Miliard, by w ten sposób okazać solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie, które doświadczają przemocy.
Wielu kołobrzeżan, zwłaszcza kierowców ma swoje przemyślenia na temat ruchu drogowego. Według nich nieczytelnych lub zadziwiających znaków na terenie miasta jest sporo a kilka rzeczy można by rozwiązać inaczej. Jeśli masz pomysł na sensowne rozwiązania drogowe możesz się nimi podzielić.
Restauracja SUBLIMA serdecznie zaprasza wszystkich zakochanych (i nie tylko) na specjalne menu walentynkowe – w piątek 14 lutego, o godzinie 19:00.

Rozstrzygnięto konkurs na zastępcę dyrektora do spraw promocji Regionalnego Centrum Kultury. Zgodnie z przewidywaniami została nim Marta Ostapiec (obecnie wicedyrektor MOSiR-u), osoba, której trudno odmówić doświadczenia i kompetencji w temacie promocji. Mimo że wybierani są zastępcy, nadal nie ma jednak głównego szefa jednostki, która od początku roku znacznie zwiększyła swoje kompetencje i budżet.

We wtorek dwójka mieszkańców powiatu kołobrzeskiego dała się nabrać oszustom wysyłającym wiadomości SMS.
350 rekonstruktorów z blisko 50 grup i stowarzyszeń z całego kraju, ponad 20 zabytkowych pojazdów, efekty pirotechniczne i broń hukowa – to wszystko czeka nas w sobotę, 14 marca 2020 r. na plaży przy kołobrzeskim molo.
Już od dziś można się zapisywać na ferie z robotami LEGO. Zapisy przyjmujemy telefonicznie pod numerem tel. 601 901 764
Kim są i czym się zajmują? Mówi się o nich stosunkowo niewiele. Dlaczego? Ponieważ nikt nie widzi ich interwencji, nikt nie jest w stanie zrobić zdjęcia z ciężkiej akcji ratującej życie. Chodzi o ratowników morskich. Często myleni są z ratownikami pracującymi na plaży. Otóż Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa działa na pełnym morzu, czasami również przy samym brzegu. Ratują i poszukują rozbitków. Dla marynarzy czy pasażerów często są jedynym ratunkiem.
Dzień 1 Wyjazd z Kołobrzegu 24.04.2020 miejsce zbiórki: Hotel Skanpol godz. 20.00. Nocny przejazd do Holandii
O tym, że „żadne RODO nie ochroni nikogo przed wiedzą radnych czy urzędników, kto tego typu problem (z bezpłodnością – dop.red.) w Kołobrzegu miał” mówił podczas minionej sesji radny Jacek Woźniak.
We wtorkowe południe kołobrzeska straż pożarna odebrała zgłoszenie o pożarze przy ośrodku Caritas w Kołobrzegu.
To typowa, choć niebezpieczna sytuacja w sezonie grzewczym. Tym razem we Wloscibórzu, w gminie Dygowo, doszło do pożaru sadzy w kominie.

 

×
Reklama