×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W Morskim Oddziale Straży Granicznej wciąż prowadzony jest nabór do służby. W najbliższą sobotę, 14 grudnia, w jednostkach Straży Granicznej w Gdańsku, Krynicy Morskiej, Elblągu, Władysławowie, Darłowie, Kołobrzegu, Świnoujściu i Szczecinie kandydaci do służby będą mogli składać dokumenty w celu rozpoczęcia procesu rekrutacji. Składanie dokumentów możliwe jest po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu godziny. Kontaktować się można pod numerem telefonu (94) 358 02 04.

Prezydent Miasta pani Anna Mieczkowska zaprasza do składania wniosków o przyznanie Nagrody Prezydenta – Konik Kołobrzeski

W Morskim Oddziale Straży Granicznej wciąż prowadzony jest nabór do służby. W najbliższą sobotę, 14 grudnia, w jednostkach Straży Granicznej w Gdańsku, Krynicy Morskiej, Elblągu, Władysławowie, Darłowie, Kołobrzegu, Świnoujściu i Szczecinie kandydaci do służby będą mogli składać dokumenty w celu rozpoczęcia procesu rekrutacji. Składanie dokumentów możliwe jest po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu godziny. Kontaktować się można pod numerem telefonu (94) 358 02 04.
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się ogromnymi krokami, a Ty nie masz pomysłu jak się do tego zabrać? A może po prostu nie masz zacięcia kulinarnego i przygotowywanie świątecznych potraw nie sprawia Ci przyjemności ? To wcale nie oznacza, że Twoja kolacja wigilijna w gronie najbliższych musi być skazana na porażkę. Wystarczy, że wybierzesz swoje ulubione potrawy i się z nami skontaktujesz, a my przygotujemy przepyszne, tradycyjne dania świąteczne.
W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa jedyna w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy operuje przy wypadkach na trasach pomorskich drogach oraz w razie zachorowań zagrażających życiu. Wielokrotnie przylatywał z pomocą do Kołobrzegu i okolic. Od lat prowadzone są nieskuteczne starania o bazę całoroczną.
11 grudnia 2019 roku w Biurze Rady i Zarządu Powiatu odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem Starosty Kołobrzeskiego, Członków Zarządu Powiatu oraz Włodarzami Gmin Powiatu Kołobrzeskiego.
Miejska Biblioteka Publiczna  zaprasza w czwartek 19 grudnia o godz. 18.00 na przedświąteczny wieczór kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu L’espace.
Zamówienia na świąteczny catering można składać osobiście w naszej restauracji, pod numerem telefonu 94 352 84 74, lub pisząc na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zamówienia przyjmujemy do 19 grudnia
Aż 6 projektów infrastrukturalnych i 8 społecznych zostanie zrealizowanych w przyszłym roku dzięki idei Budżetu Obywatelskiego. Kołobrzeżanie wybrali zwycięskie projekty z 37 zgłoszonych. Na wszystkie zagłosowało ponad 4 tysiące osób. Wyniki głosowania przedstawiła na specjalnej konferencji prezydent Anna Mieczkowska.
Protest przeciwko zapisom tzw. „białej księgi" zatacza coraz szerszy krąg. Największe kontrowersje wzbudza zapis o odebraniu gminom opłaty uzdrowiskowej, w wyniku czego sam Kołobrzeg straci ponad 30 milionów złotych. Na spotkaniu gospodarzy zachodniopomorskich uzdrowisk wyrażono głośny sprzeciw wobec takiej polityki obecnego rządu.

Inna działka na postawienie 40-metrowego masztu telekomunikacyjnego – to wynik spotkania wiceprezydent Ewy Pełechatej z firmą Play. Tymczasowo inwestycja przy ul. Ogrodowej została zablokowana – teraz pojawiła się możliwość całkowitego wyjścia z trudnej dla mieszkańców sytuacji.

Świąteczny Koncert Charytatywny Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kołobrzegu dla Hospicjum w Kołobrzegu w Hotelu Senator w Dźwirzynie odbędzie się 13 grudnia o godz.19.30. Wszystkim zgromadzonym w repertuarze świątecznym zaprezentuję się chór oraz zesopły instrumentalne. Wstęp wolny.

Na początku tygodnia podpisano list intencyjny na budowę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je firma Dekpol. Będzie to największy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych ma nastąpić na początku 2020 roku.
Od 10:00 przy ratuszu z orkiestrą będą grać: Voyager, OSP Tryton, WOPR, SAR, GRH Kołobrzeg, Muzeum Oręża Polskiego, czy Drużyna Czarnego Dębu. Od rana będzie się działo również na Mariackiej, gdzie będzie czekała Basia i Przyjaciele.

Jeszcze tylko 7 tygodni na złożenie wniosku mają lokatorzy, którzy chcą i mogą skorzystać z bardzo wysokiej bonifikaty na wykup mieszkania komunalnego. Od 1 lutego następnego roku takiej możliwości już nie będzie.

„Miejskie Wodociągi i Kanalizacja” Spółka z o.o. w Kołobrzegu zawiadamia odbiorców wody przy ulicy: Basztowej w Kołobrzegu, że w związku z koniecznością wykonania nowej sieci wodociągowej w ulicy Basztowej, w dniu 11.12.2019 roku, od godz. 09:00 do godz. 14:00 ZOSTANIE WSTRZYMANY DOPŁYW WODY.

Samorządowcy niemal jednogłośnie, z wyjątkiem radnego Piotra Rzepki, przegłosowali projekt uchwały, który przynajmniej na kilka miesięcy przyblokuje planowaną na działce przy ul. Bocianiej inwestycję operatora telekomunikacyjnego. Przypomnijmy: firma Play planuje tam budowę masztu 5G o wysokości ponad 42 metrów.

Większość radnych przegłosowała uchwałę o nowych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w tych miejscach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. - Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Miejska zabawa mikołajkowa, jak co roku przyciągnęła rzeszę najmłodszych z rodzicami.
Zespół Szkół Policealnych „Medyk „ zaprasza wszystkich chętnych, bez względu na wykształcenie, do projektu kształcenia w zawodzie opiekun medyczny.
Długa dyskusja poprzedziła głosowanie nad uchwałą dotyczącą ogromnej podwyżki za odbiór odpadów. Odpowiedzialnością za obciążanie mieszkańców dodatkowymi kosztami obarczano na zmianę działania rządu, albo, jak radni opozycji, błędną politykę śmieciową miasta.

Urzędnicy podkreślali, że drastyczne podwyżki dotyczą mieszkańców całego kraju a są spowodowane nowelizacją ustawy, którą kilka miesięcy temu przeforsował rząd Prawa i Sprawiedliwości. - Trzeba przeczytać nowele tej ustawy, żeby wiedzieć kto nam to zafundował – mówiła Anna Mieczkowska, prezydent miasta. Władze magistratu kolejny raz przedstawiały jak podrożały opłaty związane z transportem, zagospodarowaniem odpadów, a także te dotyczące tzw. korzystania ze środowiska. - Ta ustawa weszła 6 września, kiedy więc mieliśmy się do tego przygotować? - pytał retorycznie Bogdan Błaszczyk, odnosząc się do zarzutów opozycji dotyczących miernie, zdaniem radnych PiS-u i klubu Jacka Woźniaka, prowadzonej dotychczas polityki informacyjnej i edukacyjnej związanej z sortowaniem śmieci w mieście.

Uchwałę zanegowali samorządowcy PiS-u. Lider tego klubu, Maciej Bejnarowicz, podkreślił, że dotychczasowy system odbierania odpadów nie zdał egzaminu. - Pojemniki się nie sprawdziły, a zostaniemy przy nich, bo są sfinansowane z unii. To reguła konsekwencji, raz popełniamy błąd i tkwimy w tym błędzie – mówił radny. Kolejny raz Bejnarowicz zaproponował rozwiązanie tzw. ekopawilonów, czyli mini PSZOK-ów, w których sortowanie śmieci, zdaniem działacza, byłoby skuteczniejsze i tańsze niż dotychczasowy system.

Z kolei Jacek Woźniak złożył propozycję wdrożenia tzw. systemu sopockiego czyli obciążenia kosztami odbioru odpadów (stałymi – dop.red.) także te osoby, które zakupiły w Kołobrzegu mieszkania, a nie są mieszkańcami miasta. Jak zaznaczał radny, takie rozwiązanie mogłoby obniżyć opłaty mieszkańcom.


Podczas dyskusji padły również czasem dosyć osobliwe argumenty, którymi radni próbowali udowodnić, że system „kołobrzeski" (czyli od zużycia wody – dop.red.) się nie sprawdza. Bartosz Bieńkowski z PiS-u nadmienił, że w związku z podwyżką mieszkańcy mogą przestać się myć, co zaowocuje częstszymi przypadkami wszy wśród dzieci w przedszkolach. - Takie rzeczy się już działy – podkreślał Bieńkowski.

Urzędnicy przypominali, że obecna ustawa przewiduje jedynie trzy sposoby rozliczania się za odpady; za metraż, ilość zużytej wody i od liczby osób na gospodarstwie. Wszystkie, jak podkreślano, są niedoskonałe, jednak rozliczanie „za wodę" sprawdza się najlepiej w miastach turystycznych.


Ostatecznie, głosami radnych Kołobrzescy Razem i Nowego Kołobrzegu, ustawa o podwyżkach została uchwalona. W ramach protestu radni PiS-u opuścili salę konferencyjną i nie wzięli udziału w głosowaniu kolejnych uchwał z „pakietu" śmieciowego.

W tym roku Plac Ratuszowy zamieni się w świąteczną krainę!
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy Państwu serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery, ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr.

 

×
Reklama