×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Jeszcze co najmniej przez kilka dni potrwają prace u zbiegu ulic Solnej i Wojska Polskiego. Do tego czasu obowiązuje zwężenie ulicy Solnej od skrzyżowania z Wojska Polskiego do skrzyżowania z ulicą Zwycięzców.

Marek Hok, poseł Koalicji Obywatelskiej złożył interpelację do Adama Niedzielskiego, ministra zdrowia, o możliwość pilnego wprowadzenia i zakontraktowania przez NFZ nowej procedury medycznej – rehabilitacji pocovidowej.
Specjalista, który będzie miał za zadanie wszelkie działania związane z uporządkowaniem przestrzeni miasta – kołobrzeski magistrat przygotowuje się do ogłoszenia konkursu na stanowisko architekta miasta. Ogłoszenie trafi na biuletyn informacyjny urzędu najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.
W ciągu kilku tygodni zostanie ogłoszony przetarg na nowego operatora projektu Kołobrzeski Rower Miejski. Dotychczas jednośladami opiekował się warszawski Nextbike.
Rozpoczął się sezon morsowania. Modne ostatnio wejścia do lodowatej wody zazwyczaj (oprócz zorganizowanych imprez) nie są nadzorowane przez ratowników. Chociaż często są to grupy pilnujące się nawzajem, kłopoty w morzu mogą pojawić się zawsze, zwłaszcza przy wysokich falach.
Chwilę po godzinie 5.00 w niedzielę rano straż pożarna została zaalarmowana o palącym się samochodzie w miejscowości Sarbia. Na miejsce os razu wysłano jednostkę strażaków ochotników właśnie z tej miejscowości, OSP Drzonowo oraz straż z Kołobrzegu.
To typowa interwencja strażaków jak na te porę roku. W sobotni wieczór zostali powiadomieni o pożarze sadzy w kominie na osiedlu Radzikowo. Pożar wybuchł w jednym z doków na ulicy Rubinowej.
W sumie kilkadziesiąt obdarowanych rodzin i kilkaset dzieci, którym pomogli w ciągu blisko 11 lat. Kołobrzeski klub Motocyklowy Voyager rusza z kolejną już edycją akcji Motopaczka. Tym razem motocykliści w swojej szlachetnej akcji obdarują seniorów z terenu powiatu kołobrzeskiego.
Nowy wojewoda rozpoczyna pracę od poniedziałku 30 listopada. Przypominamy; dotychczasowy szef Urzędu Wojewódzkiego – Tomasz Hinc dwa tygodnie temu został wybrany na stanowisko prezesa Grupy Azoty.
W sobotę Kołobrzeg dołączył kolejny raz do wielu miast, w których odbywały się protesty Strajku Kobiet. Uczestnicy demonstracji przeszli centralnymi ulicami, trzymając w rękach czarne i tęczowe parasolki, transparenty i flagi. Przed marszem ciągnięto instalację – zaciśniętą w pięść styropianową dłoń z wyciągniętym środkowym palcem na którym znajdowała się podobizna dmuchanej kaczki.
To będzie kolejna inwestycja, która zostanie zrealizowana przez kołobrzeski magistrat w ramach zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego.  
Bieg jest dedykowany do wszystkich osób lubiących aktywnie spędzać czas. Obecne obostrzenia uniemożliwiły organizację wydarzenia na żywo, dlatego organizatorzy zdecydowali się formę wirtualną na dystansie 1 mili morskiej (1,852 km).
Pomoc z unijnego projektu „Razem dla DPS” trafi do pracowników Domów Pomocy Społecznej na terenie powiatu kołobrzeskiego. Przyznane granty zostaną przeznaczone na dodatki dla personelu dla DPS-ów w Gościnie i Włościborzu. W piątek w gabinecie starosty powiatu kołobrzeskiego podpisana została kolejna umowa na realizację projektu.
Gospodarstwo Rybackie A.S. Połuch mieszczące się w Głąbiu niedaleko Drzonowa przygotowało dla Was promocyjną cenę.
Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, po zderzeniu dwóch samochodów osobowych u zbiegu ulic Kamiennej i Koszalińskiej oraz alei Świętego Jana Pawła II.
Regionalne Centrum Kultury dla swoich najmłodszych widzów ponownie przygotowało cykl premierowych spektakli w wykonaniu czołowych teatrów dziecięcych w Polsce. W ramach Poranków Młodego Widza młodzi kołobrzeżanie w miesiącu grudniu zobaczą trzy ciekawe spektakle. Wszystkie z nich będą dostępne kanale youtube.pl/Regionalne Centrum Kultury oraz na facebooku: https://www.facebook.com/rck.kolobrzeg.eu/.
- Mechanizm rozdysponowania pieniędzy unijnych powinien się zmienić. Te środki powinny trafiać bezpośrednio do samorządów – mówi Bogdan Błaszczyk, przewodniczący klubu Kołobrzescy Razem, jednego z dwóch (wraz z Nowym Kołobrzegiem) inicjatorów uchwały intencyjnej, która podczas najbliższej sesji trafi pod głosowanie radnych.

Prezydent Anna Mieczkowska została zobligowana przez Radę Miasta do przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie umiejscowienia głazu katyńskiego w centrum Kołobrzegu.

Bricomarche w Kołobrzegu wraz z Fundacją Muszkieterów przekazało Domowi Pomocy Społecznej w Gościnie stację dezynfekującą,  kilkaset litrów płynów do dezynfekcji i mycia różnych powierzchni (podłóg, kuchni, szyb, wc), kilkaset maseczek, rękawiczek, kilkadziesiąt neutralizatorów zapachów, ręczniki papierowe, choinki i ozdoby do nich oraz z okazji zbliżających się świąt nową kartę podarunkową Bricomarche na pierwsze zakupy bez gotówki w sklepie.

"Zaśpiewajmy kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne!" - pod takim hasłem Ognisko Pracy Pozaszkolnej zaprasza do udziału w konkursie kolęd.
To kolejny cios w narkotykowy biznes w regionie. 800 gramów niedozwolonych substancji zabezpieczyli w czwartek  u 36-letniego mieszkańca naszego miasta kołobrzescy kryminalni. Mężczyzna już od dłuższego czasu podejrzewany był o posiadanie znacznej ilości środków odurzających.
Władze miasta podjęły decyzję o dołączeniu do samorządów, które wyrażają swój sprzeciw wobec, zapowiadanego przez rząd, zawetowania budżetu Unii Europejskiej oraz mniejszymi wpływami z podatków do kas samorządowych. Protest ma polegać na wyłączeniu nocnych latarni. W naszym mieście oświetlenie będzie jednak działać, wygaszone zostaną natomiast miejskie iluminacje.
Zarząd Portu Morskiego chce nawiązać współpracę z partnerami prywatnymi, dzięki którym uda się uruchomić w Kołobrzegu pierwszy tramwaj wodny. Być może znajdą się również chętni na zorganizowanie wypożyczalni sprzętu motorowodnego. - Chcemy się rozwijać, szukamy możliwości na rozwój i uatrakcyjnienie oferty miasta. My mamy infrastrukturę, czekamy na kogoś z wiedzą, sprzętem i doświadczeniem – mówi Artur Lijewski, prezes spółki.
Firma Socha Sp. z o.o. z Bydgoszczy wykona dokumentację projektową ulicy Kresowej. O wyłonionym w postępowaniu przetargowym oferencie poinformowała na Facebooku prezydent Anna Mieczkowska. Projekt przebudowy 450 metrowego odcinka drogi od ulicy Koszalińskiej do ulicy Tarnopolskie na kołobrzeskim Podczelu będzie kosztował Urząd Miasta 236.775,00 zł.

 

×
Reklama