×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu poszukują sprawcy kradzieży samochodu marki Jeep oraz włamania do mieszkania z dnia 20 sierpnia 2020 roku przy ul. Złotowskiej.
Nawet 10 lat więzienia grozi mężczyźnie, przy którym znaleziono narkotyki.
W środowy wieczór służby zostały wezwane do Grzybowa.
W Stramnicy zakończono akcję gaśnicza.
Uwaga kierowcy jadący trasą ekspresową S6. Od godzin porannych są spore są utrudnienia z przejazdem. W kierunku Szczecina miedzy węzłami Kołobrzeg Zachód a Kiełpino zablokowany jest jeden pas ruchu. Wszystko z powodu prac utrzymaniowych. Utrudnienia występują na odcinku około 300 metrów i mogą potrwać nawet do godziny 16.30.
Od wtorku trwa zbiórka Fundacji Ogon do Góry dla Nutki – małej psiny, która, jak podają wolontariusze, była regularnie katowana przez swojego opiekuna. Dopiero interwencja sąsiada spowodowała, że Nutka została odebrana właścicielowi.

Wolontariusze Fundacji Ogon do Góry zaalarmowali policję, zamierzają również zgłosić sprawę do prokuratury. - Okładał ją i kopał. Jej oprawca uważał, że to adekwatna kara dla małej Nutki, która nie wiedziała co zrobiła źle, dlaczego dostaje kolejnego kopniaka! Nie wiedziała, tylko głośno płakała i ten płacz usłyszeli sąsiedzi – piszą członkowie Fundacji na stronie zorganizowanej przez siebie zbiórki.

Pieniądze mają być przeznaczone na leczenie psa. Jak się okazało, regularne bicie spowodowało groźny uszczerbek na jego zdrowiu – Nutka nie staje na jedną nogę, a RTG wykazało dwa stare złamania, które oznaczają, że szczeniak był regularnie katowany.

Fundacja zbiera środki na dalszą diagnostykę i leczenie psa. Poniżej podajemy link do zbiórki:

www.ratujemyzwierzaki.pl/skatowananutka

PZPN przyznał Zachodniopomorskiemu Związkowi Piłki Nożnej organizację dwóch towarzyskich spotkań Polska U 19 – Dania U 19.
Do 13 listopada w Galerii Sztuki Współczesnej im. Adeli i Jerzego Ściesińskich można oglądać wystawę obrazów kołobrzeskiego malarza, Zygmunta Jasnocha. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich kołobrzeżan oraz turystów, gdyż wiele jego prac odwołuje się do motywów morza.
Kołobrzeskie Koncerty Kameralne to cykl pięciu koncertów, które odbywać się będą jesienią w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury. Wystąpi w nich wielu znakomitych artystów międzynarodowych jak i tych związanych z naszym regionem. Koncert inauguracyjny zaplanowano 25 września o godz.19.00.
Zarząd Główny Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w roku 2020 przyznał medale okolicznościowe żołnierzom zawodowym oraz lekarzom pełniącym służbę zawodową w jednostkach garnizonu Kołobrzeg.
Wszystko po to by pomóc Jankowi Gajo. 37-letni mieszkaniec tej miejscowości pod koniec czerwca tego roku przeszedł udar pnia mózgu. Ze względu na zły stan zdrowia potrzebna jest mu pilna rehabilitacja.
Na drodze S6 pomiędzy węzłami wschód zachód Kołobrzeg doszło do groźnego zdarzenia drogowego.

Bez powodzenia zakończył się kolejny, drugi już konkurs ofert na realizatora programu zdrowotnego dotyczącego szczepień przeciwko grypie dla seniorów. Jako pierwsi informowaliśmy Was o tym, że nie ma chętnych na realizację tego zadania. Problemem jest brak szczepionek w całej Polsce, również w Kołobrzegu.

Lubisz ryby? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę. Niedaleko Kołobrzegu możesz kupić świeżego pstrąga prosto z hodowli.
Wielkie piłkarskie derby pomiędzy Kotwicą Kołobrzeg a Gwardią Koszalin i inauguracja sezonu koszykarskiego Energi Kotwicy Kołobrzeg, która zmierzy się z Górnikiem Wałbrzych - to dwie ciekawe propozycję, które będzie można zobaczyć już w sobotę na żywo w Kołobrzegu.
Dwudniowy festyn historyczny z pokazem dawnych rzemiosł, ginących zawodów czy produktów regionalnych ze względu na epidemię koronowirusa został przeniesiony na wrzesień. W tym roku ze średniowiecznymi rzemieślnikami będzie się można spotkać w sąsiedztwie Baszty Prochowej. Tam swoje obozy i rękodzieło zaprezentują grupy rekonstrukcji historycznej z całej Polski.
Ciekawą propozycje na zbliżający się weekend przygotowano w Porcie Jachtowym. 26 i 27 września zaplanowano tam Festiwal Rybny oraz Regaty o Puchar Złotej Ryby. Kto zawita na ul. Warzelniczą na pewno może liczyć na mnóstwo atrakcji.
Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe przedpołudnie. Mężczyzna jechał rowerem po ulicy Stoczniowej, w kołobrzeskim porcie rybackim.
Skończyło się na strachu. W poniedziałkowe popołudnie trzy wozy straży pożarnej zostały wysłane do jednego z mieszkań w bloku przy ulicy Budowlanej.
Urzędnicy ze Starostwa Powiatowego zwrócili się do kołobrzeskiego magistratu z wnioskiem o wycięcie 55 drzew rosnących przy ul. Wschodniej. Powód? Planowana inwestycja – Wschodnia ma być remontowana, a wzdłuż drogi będzie wykonana m.in. ścieżka rowerowa.
Nowa ekspertyza dotycząca możliwości zabudowy Mirocic nie dokonała przełomu wśród tych radnych, którzy od początku byli przeciwni inwestowaniu na tym terenie. - Powinniśmy robić wszystko, aby chronić borowinę – mówił podczas specjalnie zorganizowanego spotkania z ekspertami, Krzysztof Plewko, radny klubu PiS.
Blisko 250 zawodników stanęło na starcie Międzynarodowego Biegu Zaślubin. Impreza po raz pierwszy w historii ze względu na panująca pandemię została przeniesiona z marca na wrzesień.
Pelvictrainer – nowoczesne urządzenie, które umożliwia trening mięsni dna miednicy (mięśnie Kegla) wspomagając się metodą Biofeedback.
Uwaga kierowcy! Od najbliższego poniedziałku do piątku zaplanowano remont przejazdu kolejowego w tej miejscowości. Przejazd będzie całkowicie zamknięty. Na czas prowadzony prac zaplanowano objazd , zgodny z harmonogramem, który podajemy poniżej.

 

×
Reklama