×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Wieczór wyborczy w Grzybowie był bardzo emocjonujący. Mieszkańcy wskazali trzech kandydatów, którzy podobnie jak dzień wcześniej w Budzistowie, zostali poproszeni o prezentację. Jako pierwsza uczyniła to Ewa Baran, która przypomnijmy przegrała jednym głosem z ustępującym sołtysem Tomaszem Szafrańskim (nie startował w wyborach na sołtysa), mandat do Rady Gminy Kołobrzeg. Następnie zaprezentowali się Adam Malek i drugi grzybowski radny Krzysztof Najmanowicz. W I turze kandydaci otrzymali następującą ilość głosów, z oddanych 76 ważnych: Adam Malek - 14, Ewa Baran - 27, Krzysztof Najmanowicz 35.

Policja prosi rodziców kilkuletniego chłopca, który w poniedziałek uratował 47-letniego mężczyznę , o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej w Kołobrzegu. - Jego zachowanie zasługuje na szczególną pochwałę. Chcemy go jakoś wyróżnić – mówi rzecznik policji.

Przebudowa pomieszczeń i wybiegów dla psów, nowy szpital dla chorych zwierząt, zmodernizowanie infrastruktury dla pracowników, porządek z okoliczną zielenią – takie rozwiązania mają znaleźć się w projekcie modernizacji schroniska. Remont ma być przeprowadzony jeszcze w tym roku.
To nie lada gratka dla pasjonatów historii. W miniony weekend do najnowszego oddziału MOP – Muzeum Lotnictwa i Techniki Wojskowej w Rogowie dotarł wyjątkowy eksponat. Samochód terenowy Volkswagen Typ 82 popularnie zwany Kübelwagenem pojawił się dzięki zacieśniającej się współpracy z trzebiatowskim Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej Rega, Auto jest w pełni sprawne i zasili tworzoną właśnie ekspozycję na terenie jednego z największych w Europie, poniemieckich hangarów z okresu II wojny światowej.
- Szykujemy się do mocnej walki – mówi Czesław Hoc, europoseł PiS, komentując wczorajszą informację o wystawieniu dotychczasowego szefa MSWiA, w wyborach do Europarlamentu. Kołobrzeski polityk będzie kandydował z drugiego miejsca.
Przed nami 2 korekta rozkładu jazdy pociągów w rocznym rozkładzie jazdy 2018/2019. Zmiany są w większości kosmetyczne i wynikają z prowadzonych prac, a co za tym idzie czasowym wprowadzeniu zastępczej komunikacji autobusowej na wybranych odcinkach. Korekta rozkładu jazdy obejmuje również okres Świąt Wielkanocnych i majówki. Rozkład jazdy będzie obowiązywał od 10 marca do 6 czerwca 2019 roku. Szczegóły w załączonych plakatach stacyjnych.
- Podjęcie wspólnych działań, mających na celu popularyzację historii oraz techniki wojskowej, wspieranie edukacji historycznej oraz współpracę w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych. To efekt porozumienie, które we wtorek podpisano w kołobrzeskim starostwie Powiatowym.
Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku do jakiego doszło około godziny 7.00 na drodze krajowej nr 11. Dwa pojazdy - Ford i Audi - zderzyły się czołowo na łuku drogi pomiędzy zjazdem do ośrodka Holtur i wjazdem na osiedle Podczele. Na razie nie wiadomo jak doszło do zdarzenia.
Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości we wtorek zatwierdził listy wyborcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Za pośrednictwem ogólnopolskich mediów rzeczniczka partii Beata Mazurek przedstawiła dziennikarzom nazwiska "jedynek" i "dwójek"  w poszczególnych okręgach wyborczych.

Prawdopodobnie rzęsisty deszcz, a co za tym idzie trudne warunki drogowe przyczyniły się do wypadku, do jakiego doszło we wtorkowe popołudnie na ulicy Solnej. Kierujący samochodem marki Acura potrącił starszą kobietę, prawdopodobnie przechodzącą po pasach.

Z nieustalonych dotąd przyczyn we wtorkowe południe doszło do pożaru samochodu w Dźwirzyna. Pod wiatą zaparkowany był Peugeot 207. Nagle ogień pojawił się w komorze silnika.
Coraz częściej w polskich domach gości kawa, inna niż tradycyjna. Polacy zaczynają szukać nowych smaków oraz alternatyw w parzeniu kawy. Również Kołobrzeg jest ważnym miejsce na kawowej mapie kraju. Tutaj też można napić się dobrej kawy i stad pochodzi drugi wicemistrz kraju w parzeniu czarnego napoju.
6 kwietnia po raz pierwszy w historii Koszalina przejdzie Marsz Równości.  Organizatorzy,  choć  nie zdradzają na razie wielu szczegółów zapowiadają, że będzie to święto równości, tolerancji, wsparcia dla społeczności LGBTQIA oraz sprzeciwu wobec nienawiści, pogardy i wykluczenia.
Opanowanie i bohaterskie zachowanie chłopca prawdopodobnie uratowało życie mężczyźnie. W poniedziałek około południa do patrolu w dzielnicy uzdrowiskowej podbiegł chłopiec wskazując policjantom miejsce, w którym leży nieprzytomny mężczyzna. Na patrolu byli sierż. Karol Feldzensztajn i post. Aleksandra Żeleśkiewicz.
Szef Kuchni Restauracji Sublima Artur Grajber zaprasza wszystkie Panie, i nie tylko, na specjalne menu z okazji Dnia Kobiet. Specjalnie na tę okazję ekipa naszych kucharzy przygotowała 4-daniową kolację w atrakcyjnej cenie. Okolicznościowe menu będzie dostępne wyłącznie 8 i 9 marca, dlatego już dziś zapraszamy do zarezerwowania stolika.
Policjanci z kołobrzeskiej komendy wzorem organizują akcję informacyjną dla ofiar przestępstw. W ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” od 18 do 24 lutego będą udzielać bezpłatnie porad i informacji  wszystkim zainteresowanym tą formą pomocy.
W minioną niedzielę swoje nagrody przyznał kołobrzeski starosta. Perły Powiatu trafiły w ręce osób zajmujących się działalnością na rzecz mieszkańców powiatu oraz wyróżniających się w minionym roku. Starosta wręczył nagrody w trzech kategoriach. Więcej w materiale video.
Kilka tygodni temu magistrat ogłosił przetarg na przeprowadzenie audytów w kołobrzeskich spółkach. Zgłosiły się dwie firmy audytorskie: z Warszawy i Katowic.
15 lutego 2019 r. około godz. 11:10 w Kołobrzegu przy ul. Łopuskiego 6 doszło do kradzieży pieniędzy w kwocie ponad 400 tysięcy złotych z samochodu marki Mercedes.
Zwłaszcza głodny dzik. A takie zapuszczają się do miasta. W sobotę otrzymaliśmy nagranie od Pana Wojciecha, który z daleka uwiecznił kilka zwierząt w parku za kołobrzeskim amfiteatrem.
Kolejne placówka oświatowa na terenie Kołobrzegu organizuje dzień otwarty. Tym razem wszyscy chętni będą mogli zajrzeć w szkolne zakamarki Szkoły Podstawowej nr 5. Akcja skierowana jest do r wszystkich 6 i 7-latków. Potencjalni kandydaci do szkoły zostaną przyjęci wraz ze swoimi rodzicami 18 lutego. Drzwi szkoły zostaną otwarte o godzinie 17.00.
​ W poniedziałek na miejsce przyjadą saperzy. Mieli rozbroić jedną, a będą rozbrajać aż cztery niewybuchy. ​
Jest to nie tylko dojazd do posesji osób przy niej mieszkających, ale także wjazd do budynków zlokalizowanych przy ulicy Helsińskiej. Skąd walka? Otóż chodzi o przejęcie przez miasto działki z drogą od jej obecnego właściciela, a jest nim Agencja Mienia Wojskowego. Sprawa ciągnie się już latami i opisywana była przez nasz portal niejednokrotnie. AMW nie widzi celu w tym, aby stworzyć ulicę z prawdziwego zdarzenia, a kołobrzeżanie aby dostać się do swych domów niekiedy mają do pokonania prawdziwy tor przeszkód.
W nocy z piątku na sobotę doszło do groźnego pożaru w miejscowości Gąskowo w gminie Dygowo. Po północy dyżurny straży pożarnej odebrał wezwanie do płonącego budynku gospodarczego. Na miejsce pojechały od razu 3 zastępy straży z Kołobrzegu. Wysłano także jednostki ochotnicze z całej gminy Dygowo i strażaków OSP z Ustronia Morskiego.

 

×
Reklama