×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
To była szósta edycja tego konkursu dla dzieci. W ubiegłym tygodniu w sali sportowej SP4 odbył się Powiatowy Konkurs Historyczno-Sportowy 'Baw się historią - Kołobrzeg - moje miasto". W tegorocznej edycji wystartowało 6 drużyn reprezentujących podstawowe Szkoły Podstawowe nr 3, 4, 5, 8, Zespół Placówek Oświatowych Morska Kraina w Kołobrzegu oraz Szkoła Podstawowa w Dźwirzynie. Zadania rozwiązywano w 4-osobowych zespołach a pytania wcale nie były łatwe.

Część historyczna w tym roku składała się z krzyżówki oraz 2 rund pytań związanych z historią Kołobrzegu. Z kolei sportowa część konkursu zawierała liczne konkurencje sprawnościowe. Według organizatorów poziom wiedzy, umiejętności oraz sprawności zręcznościowo - sportowych uczniów był bardzo wysoki.

Ostatecznie po podliczeniu punktacji dwie drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe nr 4 i 5 w Kołobrzegu, zdobywając 21 punktów, zajęły pierwsze miejsce. Trzecie miejsce przyznano Szkole Podstawowej nr 8 z liczbą punktów 20. W dalszej kolejności znalazła się Szkoła Podstawowa nr 3 (19 pkt), Szkoła Podstawowa Morska Kraina (19 pkt) oraz Szkoła Podstawowa w Dźwirzynie (18 pkt).

Konkurs historyczno-sportowy włączony został do programu miejskich obchodów 71. rocznicy walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem. Jego celem było pogłębienie wiedzy o Kołobrzegu, tworzenie i kształtowanie tożsamości regionalnej oraz propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych.


Komentarze  
0 #1 Jim 2016-03-23 00:57
In the Qur'an, it is stated that thoe people who are
able to realize these facts are only 'people with intelligence':.

At present, itt is the chamber of commerce building forr the Shamrock city.

2) Jehovah allows some time for us to exercise our
free will to show uus thst our independence from His rul is costing us, which.


Here iis my web page; losy ziemi: http://obudzeni.com

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama