×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
To była siódma edycja tego konkursu dla dzieci. W czwartek w sali sportowej SP4 odbył się po raz kolejny Powiatowy Konkurs Historyczno-Sportowy 'Baw się historią - Kołobrzeg - moje miasto". W tegorocznej edycji wystartowało 7 drużyn reprezentujących Szkoły Podstawowe nr 3, 4, 5, 6, 9, Zespół Placówek Oświatowych Morska Kraina w Kołobrzegu oraz Szkoła Podstawowa w Dźwirzynie. Tradycyjnie już zadania rozwiązywano w 4-osobowych zespołach a pytania jak wco roku nie były łatwe.

Część historyczna w tym roku składała się z krzyżówki oraz 2 rund pytań związanych z historią Kołobrzegu. Z kolei sportowa część konkursu zawierała liczne konkurencje sprawnościowe. Według organizatorów poziom wiedzy, umiejętności oraz sprawności sportowych uczniów był bardzo wysoki.

Ostatecznie po podliczeniu punktacji dwie drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe nr 4 i 5 w Kołobrzegu, zdobywając 21 punktów, zajęły pierwsze miejsce. Trzecie miejsce przyznano Szkole Podstawowej nr 8 z liczbą punktów 20. W dalszej kolejności znalazła się Szkoła Podstawowa nr 3 (19 pkt), Szkoła Podstawowa Morska Kraina (19 pkt) oraz Szkoła Podstawowa w Dźwirzynie (18 pkt).


Przyznano również nagrody specjalne :dla najlepszej drużyny w konkurencjach sportowych, która trafiła do uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych Morska Kraina oraz najlepszej drużyny „historycznej”, którą okazała się Szkoła Podstawowa nr 3 uzyskując maksymalną liczbę punktów (23/23).

Konkurs historyczno-sportowy włączony został do programu miejskich obchodów 72. rocznicy walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem. Jego celem było pogłębienie wiedzy o Kołobrzegu, tworzenie i kształtowanie tożsamości regionalnej oraz propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych.1ujt
002
003
004
005
006
007
008
009
010
011
012
Komentarze  
0 #1 talizmanka 2017-03-17 22:53
Do konkursu przygotowywałam się z książki napisanej przez Roberta Śmigielskiego pt. Kołobrzeg- Przewodnik Milenijny. Warto tą książkę przestudiować jak się kocha Kołobrzeg.Książkę poleciła nasza Pani nauczycielka.
+4 #2 agula 2017-03-18 11:06
Nie wiem kto pisał ten komentarz ale to jakieś bzdury-akurat byłam na tym konkursie razem z synem,który reprezentował wraz z kolegami sp3 i pragnę sprostowac-pierwsze miejsce zajęła Morska Kraina oraz wyróznienie za najlepsze wyniki sportowe.Srebro zdobyła właśnie sp3 oraz wyróżnienie za największą wiedzę historyczną.Może trochę więcej rzetelności panowie redaktorzy?...
-1 #3 luftwaffen Travel 2017-03-18 20:55
Dzieci mogą się bawić historią, ale gorzej jest, kiedy to czynią dorośli, bowiem oni przekłamią historię. Np. 17 marca na cmentarzu wojennym w Kołobrzegu viceprezydent miasta Wolski zaniósł kwiaty lotnikom Luftwaffe. Proponuję nową nazwę dla jego firmy: "Luftwaffen Reise Travel". Ponadto przekłamanie muzyczne: ani jednej melodii od I Armii WP, za to sanacyjne piski kapeli, zaproszono Niemców (Kolberg ist Badewanne fur Berlin). A Rosjan to nie zaproszono, chociaż to tylko dzięki Ruskim jesteśmy tutaj i Gromek też dzięki nim tutaj jest. Czy wtererani zdradzili swoich radzieckich towarzyszy broni poprzez przyzwolenie na te kłamstwa? A czy Kołobrzeżanie wiedzą, skąd się tutaj wzięli ?
0 #4 Dominick 2017-03-26 14:36
Cytuję agula:
Nie wiem kto pisał ten komentarz ale to jakieś bzdury-akurat byłam na tym konkursie razem z synem,który reprezentował wraz z kolegami sp3 i pragnę sprostowac-pierwsze miejsce zajęła Morska Kraina oraz wyróznienie za najlepsze wyniki sportowe.Srebro zdobyła właśnie sp3 oraz wyróżnienie za największą wiedzę historyczną.Może trochę więcej rzetelności panowie redaktorzy?...

Mój syn był z Pani synem w drużynie i w całości popieram, to co Pani napisała :)
Tutaj można przeczytac rzetelną informację:
http://www.muzeum.kolobrzeg.pl/wokol-muzeum/pressroom/746-konkurs-baw-sie-z-historia

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama