×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Każdego roku, przy wielu wielu okazjach media podają statystyki tragicznych zdarzeń na drogach. Za tymi liczbami kryje się mnóstwo osobistych tragedii, najwięcej uwagi przykuwają wypadki śmiertelne. A przecież nie każda sytuacja kończy się śmiercią – uszczerbek na zdrowiu również wiąże się z wieloma stratami. Odpowiednie zadośćuczynienie ma za zadanie je zrekompensować, choć uzyskanie godziwego świadczenia do najprostszych niestety nie należy.

 

Szkody psychiczne, ból i cierpienie są trudniejsze do wyceny. Ubezpieczyciele będą z tego korzystać

 

Zużyto już hektolitry tuszu drukarskiego do napisania artykułów, jakie poruszają na temat wręcz systemowego zaniżania wypłacanych odszkodowań za straty materialne. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy upatrywać w licznych czynnikach, a jednym z nich z pewnością będzie stosunkowo niska świadomość poszkodowanych odnośnie przysługujących im praw. Eksperci z Kancelarii AIF wspominają jeszcze o skomplikowanej naturze samych roszczeń, zwłaszcza zadośćuczynienia. Nie sposób wskazać obiektywne kryteria, które pozwoliłyby na stworzenie rzetelnej tabelki z kwotami przysługującymi za poszczególne krzywdy. Jak zestawić ból po stracie najbliższego członka rodziny z koniecznością wieloletniej rehabilitacji? Trzeba zwrócić uwagę, że zadośćuczynienie może przysługiwać nie tylko poszkodowanym, ale też ich krewnym. Wypłata świadczeń nie następuje „z automatu”, należy wystąpić z odpowiednim roszczeniem do właściwej instytucji.

 

Jak skutecznie walczyć o godziwą rekompensatę? Korzystając ze wsparcia kompetentnych prawników

 

Uznaniowy charakter świadczenia sprawia, że wniosek wymaga naprawdę mocnych dowodów. Kompletna dokumentacja sprawy – od notatek policyjnych z miejsca zdarzenia po orzeczenia lekarskie po wypadku – stanowi argumenty nie do podważenia. Należy uwzględnić fakt, że towarzystwa ubezpieczeniowe dysponują rozbudowanymi działami prawnymi. Wszelkie nieścisłości, niedopowiedzenia mogą stanowić uzasadnienie do obniżenia kwoty zadośćuczynienia. A w skrajnych przypadkach nawet odmowy wypłacenia jakiejkolwiek sumy w ramach rekompensaty. Znajomość orzecznictwa sądowego w podobnych sprawach ma niebagatelne znaczenie – pomaga znaleźć właściwy tok postępowania na podstawie wypadków, które zostały ocenione wcześniej. Na stronie https://www.tuodszkodowania.pl/ można znaleźć garść praktycznych porad na temat starań o zadośćuczynienie oraz odszkodowanie.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA