×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

Mimo gorącej dyskusji, na środowej sesji udało się wprowadzić pierwsze ulgi w ramach Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca. Trzy projekty zgłoszone przez prezydent Mieczkowską radni przegłosowali niemal jednogłośnie. Jedynie Jacek Woźniak był przeciw darmowej komunikacji dla seniorów. Wstrzymał się od głosu przy projekcie becikowego.

Nadanie imienia umocnieniom brzegowym? Zastanówcie się. To jest wychodek dla psów – mówił w trakcie sesji radny Artur Dąbkowski (Kołobrzescy Razem). Z kolei radni koalicji PiS-Woźniak tłumaczyli, że bulwar leży bezpośrednio przy kościele i katedrze „stąd taki wybór miejsca”. Ostatecznie większością głosów projekt uchwały stał się faktem.


Radni dyskutowali na temat projektu, który zakładał „nadanie nazwy Bulwaru im ks. prałata Józefa Słomskiego umocnieniom brzegowym rzeki Parsęty przy ul. Rzecznej”. Przeciwna była prezydent Anna Mieczkowska. - Jestem jak najbardziej przychylna idei, natomiast uważam, że to musi być miejsce godne, które należy najpierw przygotować. To nie jest bulwar, a wyremontowane nabrzeże – mówiła Mieczkowska. Urzędniczka przypomniała słowa przewodniczącego Jacka Woźniaka, który w sierpniu ubiegłego roku krytykował postawienie instalacji Ławica właśnie przy ulicy Rzecznej. - „To najgorsze miejsce w Kołobrzegu” - cytowała wypowiedź przewodniczącego prezydent Mieczkowska – I ja się z panem tutaj zgadzam akurat. Jestem za, ale poszukajmy stosownego miejsca.


Innego zdania była natomiast część radnych koalicji rządzącej PiS-Woźniak. - Bulwar leży bezpośrednio przy kościele i katedrze, stąd taki wybór miejsca. Proszę się wziąć za pracę i je po prostu wyremontować – mówiła Karolina Szarłata-Woźniak (Obywatelski Kołobrzeg). Z kolei Jacek Woźniak przypomniał, że początkowo Anna Mieczkowska poparła projekt uchwały.


Przeciwko głosowaniu za inicjatywą wypowiadała się również część radnych Kołobrzeskich Razem. Wszyscy krytykowali wybór miejsca. - Nadanie imienia umocnieniom brzegowym? Zastanówcie się – mówił radny Dąbkowski. Prezydent nawoływała z kolei do tego, aby poczekać do rewitalizacji bulwarów.


Przypomnijmy; inicjatorami tej propozycji byli członkowie Akcji Katolickiej, Katolickiej Inicjatywy Kulturalnej, Duszpasterstwo Kołobrzeskich Lekarzy i Duszpasterstwa Ludzi Morza. W imieniu inicjatorów podczas sesji wystąpił kapitan Wojciech Podborączyński.


Radni większością głosów przegłosowali projekt.
Pomimo, że całość wyglądała groźnie, to nikomu nic poważnego się nie stało. W wielkanocny poniedziałek doszło do zderzenia Forda i Volkswagena na skrzyżowaniu ulic Kamiennej, Koszalińskiej i Alei Św. Jana Pawła II.
Kołobrzeski MOSiR wspólnie z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie organizuje wystawę pn.: „Historia Polskiej Piłki Nożnej Na Dawnej Fotografii”. Będzie ją można oglądać  na I piętrze Kompleksu Milenium od 26 kwietnia do 2 czerwca 2019  roku.
Spore kawałki blachy zagrażały mieszkańcom budynku i przechodniom przy ul. Giełdowej. Na szczęście dość szybko zareagowali kołobrzescy strażacy, którzy błyskawicznie pojawili się w ścisłym centrum miasta. Usunęli spore elementy pokrycia dachowego. Na czas akcji ulica Giełdowa była całkowicie zablokowana.
Doszło do niego chwilę przed godziną 16.00 u zbiegu ulic Nadmorskiej i Sztormowej w Grzybowie. Na skrzyżowaniu zderzyły się motocykl typu Cross z Fordem Galaxy. W wyniku zdarzenia został poszkodowany motocyklista, który został zabrany do kołobrzeskiego szpitala. Na razie nie wiadomo kto zawinił w zdarzeniu bo przyczyny kolizji wyjaśnia policja.
Urzędy skarbowe w całej Polsce wydłużają godziny w związku ze zbliżającym się terminem złożenie rocznej deklaracji podatkowej PIT za 2018 rok. To ostatnia chwila na rozliczenie się z fiskusem - czas jest bowiem do wtorku - 30 kwietnia. Do ogólnopolskiej akcji włącza się również kołobrzeska "skarbówka".
Pierwszy pożar zgłoszono w okolicy miejscowości Trzynik. Do akcji wysłano zarówno strażaków zawodowych z Kołobrzegu jak i ochotników z gmin Siemyśl i Gościno. Udało się ugasić około pół hektara.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Półkoloniach 2019 z MOSiR-em, które odbędą się w terminach:

Od dzisiaj w księgarniach w całej Polsce można znaleźć trzecią książkę duetu Dziewulski – Pyzia. Tym razem były uczeń 2 LO w Kołobrzegu oraz były przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta a obecnie dziennikarz Radia Zet napisał książkę pod tytułem „Jerzy Dziewulski o kulisach III RP".

Od 52 do 55 ratowników będzie pilnowało 11 kołobrzeskich kąpielisk. MOSiR ma już skompletowaną niemal całą załogę. To ważne, bo od kilku lat polskie kąpieliska mają problem ze znalezieniem osób do pracy. Powodem jest niska pensja i ogromna odpowiedzialność. - W Kołobrzegu zapewniamy ratownikom noclegi i wyżywienie na cały sezon – mówi Artur Gliszczyński z MOSiR-u.

4 maja na scenie plenerowej RCK zagra Cleo. Jej występ zostanie poprzedzony koncertem Studia Wokalnego Majol. Dzień wcześniej w tym samym miejscu będzie można wybrać się na koncert Mad Horses, po nim wystąpi Andrzej Nowak & Złe Psy.
Blisko 400 minut opóźnienia ma pociąg Intercity "Ustronie" jadący z Przemyśla do Kołobrzegu.  Skład na kilka godzin utknął w nocy w pobliżu stacji Zduńska Wola - Karsznice. Powodem postoju była awaria lokomotywy.
Najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej  było przyczyną pożaru do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę  w Sianożętach. Kilka minut po północy spłonął tam kiosk z pamiątkami. Na miejsce natychmiast zostali zadysponowani strażacy z Ustronia Morskiego oraz Kołobrzegu. Mimo, szybkiej akcji nie udało się uratować obiektu.
Klub Kolekcjonera zaprasza na Giełdę Staroci. Przez ponad tydzień na Skwerze Pionierów będzie można kupić, sprzedać lub wymienić się m.in, monetami, odznaczeniami, znaczkami, porcelaną czy bronią biała.