×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

W piątek, w Diune Hotel swoje sto dni do matury świętowali uczniowie Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.
Mimo nieustannych ostrzeżeń nadal starsze osoby stają się ofiarami oszustów. Tym razem na terenie Kołobrzegu odnotowano próby oszustw metodą „na wypadek”.
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego planuje ogłosić przetarg na zakup dwunapędowego taboru kolejowego. Zamówienie obejmie najpierw dwa pojazdy, a docelowo może aż 12 sztuk. W środę 22 stycznia br. wstępne ogłoszenie opublikowane zostało w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
W środę późnym popołudniem doszło do niebezpiecznej sytuacji w jednym z garaży przy ulicy Łososiowej, niedaleko kołobrzeskiego portu rybackiego. Prawdopodobnie poprzez zwarcie w instalacji elektrycznej ogień pojawił się w środku pomieszczenia.
Do kolizji dwóch pojazdów doszło na 63 kilometrze drogi ekspresowej S6 w pobliżu węzła Kiełpino. W zdarzeniu uczestniczyły Skoda Fabia oraz Volkswagen Eltec. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Policja wyjaśnia przyczyny zdarzenia.
Przed godz.15.00 na wysokości Kądzielna doszło do zderzenia dwóch pojazdów. W wyniku zdarzenia jedna osoba została zakleszczona w pojeździe. Na miejscu działają już służby ratunkowe. Droga na razie jest zablokowana. Policja wyznacza objazdy. 
Jak informuje wykonawca inwestycji związanej z przebudową drogi Kołobrzeg-Grzybowo na odcinku od pętli autobusowej do skrzyżowania z ulicą Sztormową w Grzybowie, od 28 stycznia wystąpią spore utrudnienia w ruchu na tej trasie.
Składa się z 8 tablic i 3 plenerowych gablot i przedstawia historię Wyspy Solnej. 8 lutego w Porcie Jachtowym zostanie otwarta pierwsza w Kołobrzegu ścieżka edukacyjna. Otwarcie ekspozycji połączone będzie z rekonstrukcja historyczną. Zaplanowano również ciepły posiłek w postaci wojskowej grochówki.
Starostwo powiatowe przygotowuje się do sprzedaży ośrodka wypoczynkowego „Gryf”. Budynek położony jest w bardzo atrakcyjnej części uzdrowiska, przy samej promenadzie, jednak w dalszym ciągu skomplikowana jest jego sytuacja prawna. Być może dlatego, podczas pierwszego przetargu nie było zainteresowanych.
14 lutego po raz czwarty w Kołobrzegu odbędzie się międzynarodowa akcja pod nazwą One Billion Rising. Polska akcja odbywa się pod hasłem Nazywam się Miliard, by w ten sposób okazać solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie, które doświadczają przemocy.
W piątek około południa operator drogi ekspresowej nr 6 poinformował kołobrzeską policję o samochodzie pozostawionym na drodze.
Od 2 lat, każdy wie gdzie leży Syria i co się tam dzieje. Kto jednak wie, kim są Ci najbardziej gościnni ludzie na świecie? Jak wyglądał ten kraj zanim wybuchła tam wojna?
Wielu kołobrzeżan, zwłaszcza kierowców ma swoje przemyślenia na temat ruchu drogowego. Według nich nieczytelnych lub zadziwiających znaków na terenie miasta jest sporo a kilka rzeczy można by rozwiązać inaczej. Jeśli masz pomysł na sensowne rozwiązania drogowe możesz się nimi podzielić.
W Morskim Oddziale Straży Granicznej ruszył nowy nabór do służby. W tym roku na kandydatów czeka 60 miejsc. Chętni mogą składać dokumenty w najbliższej miejscu zamieszkania jednostce Straży Granicznej, także w niektóre soboty.
Blisko 304 kg krajanki tytoniowej bez akcyzy o wartości 214 tys. zł przechwycili we wtorek funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu.
Restauracja SUBLIMA serdecznie zaprasza wszystkich zakochanych (i nie tylko) na specjalne menu walentynkowe – w piątek 14 lutego, o godzinie 19:00.