×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

Już niemal 140 firm w samym Kołobrzegu zawiesiło działalność gospodarczą. Wszystko z powodu epidemii koronawirusa, a także, jak podkreślają sami przedsiębiorcy, niewystarczających rozwiązań przyjętych w tzw. tarczy antykryzysowej.
Wychodząc na przeciw potrzebom, chcemy ułatwić Wam, drodzy Kołobrzeżanie, robienie zakupów w tym trudnym czasie. Jesteśmy lokalną kołobrzeską firmą działającą od wielu lat na rynku przewozów. Zamknięcie granic, zamknięcie kołobrzeskich hoteli i pandemia, postawiły nas w bardzo złej sytuacji. Nie jesteśmy w stanie robić tego, co do tej pory robiliśmy. Nie chcemy jednak zamknąć naszej firmy i pozbawić naszych pracowników pracy - dlatego też postanowiliśmy działać.
Maseczki ochronne jednorazowe z 3-warstwowej włókniny polipropylenowej.
Zieleń Miejska testuje samochód z przerobioną polewaczką do wody. Spółka sprawdza, czy i jakie możliwości będzie miało takie rozwiązanie w razie potrzeby odkażania Kołobrzegu.
Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski postanowił udzielić pomocy dla naszego szpitala, przekazując darowiznę na cele statutowe szpitala w wysokości swojego jednodniowego wynagrodzenia netto. Przelewu dokonał na konto Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu. Jednocześnie zachęca do wpłacenia darowizny, wspierając tym samym działania kołobrzeskiego szpitala.
Szczecińska Stacja Sanitarno-Epidemilogiczna ze Szczecina informuje o kolejnych siedmiu zakażeniach w województwie zachodniopomorskim.
Mural, który pojawił się na jednej ze ścian w kołobrzeskim porcie, ukazuje zakapturzoną postać w maseczce ochronnej. Tuż obok znajduje się wielki napis – Covid 19. W ten sposób Tomasz Nowaczek,  młody adept sztuki street art, zobrazował rzeczywistość, w której obecnie przyszło nam żyć.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu oraz Komisariatu Policji w Karlinie, zaraz po zgłoszonej kradzieży ustalili sprawców i odzyskali część skradzionego mienia. Sprawcą okazał się być były pracownik pokrzywdzonego.
Regionalny Szpital w Kołobrzegu poinformował, że 7 i 8 kwietnia odbędzie się pobieranie materiału do testów na obecność koronawirusa od pacjentów i personelu medycznego zamkniętego oddziału psychiatrycznego.
Na terenie województwa zachodniopomorskiego zanotowano 4 kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. WSSE w Szczecinie informuje o dwóch osobach z powiatu kołobrzeskiego. Są to dwie kobiety. Młodsza przebywa w izolacji domowej. Z kolei kobieta w średnim wieku została hospitalizowana w SPWSZ w Szczecinie.
O siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowała WSSE w Szczecinie. Są to:
Pamiętajcie, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Kiedy nie bardzo jest możliwość ćwiczenia na zewnątrz w grupach, można w zaciszu domowym wykonać kilka bardzo prostych ćwiczeń, które pozytywnie wpływają zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Tym razem instruktorka z kołobrzeskiego Centrum Aktywności ID pokazuje kilka ćwiczeń na kręgosłup.
Wciąż łamane są, wprowadzone z powodu epidemii koronawirusa, restrykcje. Podczas minionego weekendu kołobrzeska policja miała sporo pracy.
WSSE Szczecin przedstawiła najnowszy raport dotyczący koronawirusa w naszym województwie.  Z informacji opublikowanych przez sanepid wynika, że liczba wykrytych zakażeń w naszym powiecie wynosi 11 osób. Liczba osób objętych kwarantanną: 365. Z kolei liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym wynosi  104 W komunikacie nie jest uwzględniona liczba osób, które wróciły zza granicy i są objęte obowiązkową kwarantanną.
Miejski Zakład Zieleni Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu zwraca się z apelem, aby niepotrzebnie nie narażać swojego zdrowia i życia, a także zdrowia i życia innych i pozostać w domu.
Zamknięte kina, place zabaw, biblioteki, restauracje, puby .... ale nie dostęp do książek i czytania. Marcus Tullius Cycero powiedział, że „Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach". Zatem bibliotekarze od 26 marca czytają codziennie: