×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

Wieczór wyborczy w Grzybowie był bardzo emocjonujący. Mieszkańcy wskazali trzech kandydatów, którzy podobnie jak dzień wcześniej w Budzistowie, zostali poproszeni o prezentację. Jako pierwsza uczyniła to Ewa Baran, która przypomnijmy przegrała jednym głosem z ustępującym sołtysem Tomaszem Szafrańskim (nie startował w wyborach na sołtysa), mandat do Rady Gminy Kołobrzeg. Następnie zaprezentowali się Adam Malek i drugi grzybowski radny Krzysztof Najmanowicz. W I turze kandydaci otrzymali następującą ilość głosów, z oddanych 76 ważnych: Adam Malek - 14, Ewa Baran - 27, Krzysztof Najmanowicz 35.

Policja prosi rodziców kilkuletniego chłopca, który w poniedziałek uratował 47-letniego mężczyznę , o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej w Kołobrzegu. - Jego zachowanie zasługuje na szczególną pochwałę. Chcemy go jakoś wyróżnić – mówi rzecznik policji.

- Podjęcie wspólnych działań, mających na celu popularyzację historii oraz techniki wojskowej, wspieranie edukacji historycznej oraz współpracę w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych. To efekt porozumienie, które we wtorek podpisano w kołobrzeskim starostwie Powiatowym.
Coraz częściej w polskich domach gości kawa, inna niż tradycyjna. Polacy zaczynają szukać nowych smaków oraz alternatyw w parzeniu kawy. Również Kołobrzeg jest ważnym miejsce na kawowej mapie kraju. Tutaj też można napić się dobrej kawy i stad pochodzi drugi wicemistrz kraju w parzeniu czarnego napoju.
Przebudowa pomieszczeń i wybiegów dla psów, nowy szpital dla chorych zwierząt, zmodernizowanie infrastruktury dla pracowników, porządek z okoliczną zielenią – takie rozwiązania mają znaleźć się w projekcie modernizacji schroniska. Remont ma być przeprowadzony jeszcze w tym roku.
Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku do jakiego doszło około godziny 7.00 na drodze krajowej nr 11. Dwa pojazdy - Ford i Audi - zderzyły się czołowo na łuku drogi pomiędzy zjazdem do ośrodka Holtur i wjazdem na osiedle Podczele. Na razie nie wiadomo jak doszło do zdarzenia.
6 kwietnia po raz pierwszy w historii Koszalina przejdzie Marsz Równości.  Organizatorzy,  choć  nie zdradzają na razie wielu szczegółów zapowiadają, że będzie to święto równości, tolerancji, wsparcia dla społeczności LGBTQIA oraz sprzeciwu wobec nienawiści, pogardy i wykluczenia.
To nie lada gratka dla pasjonatów historii. W miniony weekend do najnowszego oddziału MOP – Muzeum Lotnictwa i Techniki Wojskowej w Rogowie dotarł wyjątkowy eksponat. Samochód terenowy Volkswagen Typ 82 popularnie zwany Kübelwagenem pojawił się dzięki zacieśniającej się współpracy z trzebiatowskim Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej Rega, Auto jest w pełni sprawne i zasili tworzoną właśnie ekspozycję na terenie jednego z największych w Europie, poniemieckich hangarów z okresu II wojny światowej.
Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości we wtorek zatwierdził listy wyborcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Za pośrednictwem ogólnopolskich mediów rzeczniczka partii Beata Mazurek przedstawiła dziennikarzom nazwiska "jedynek" i "dwójek"  w poszczególnych okręgach wyborczych.
Opanowanie i bohaterskie zachowanie chłopca prawdopodobnie uratowało życie mężczyźnie. W poniedziałek około południa do patrolu w dzielnicy uzdrowiskowej podbiegł chłopiec wskazując policjantom miejsce, w którym leży nieprzytomny mężczyzna. Na patrolu byli sierż. Karol Feldzensztajn i post. Aleksandra Żeleśkiewicz.
- Szykujemy się do mocnej walki – mówi Czesław Hoc, europoseł PiS, komentując wczorajszą informację o wystawieniu dotychczasowego szefa MSWiA, w wyborach do Europarlamentu. Kołobrzeski polityk będzie kandydował z drugiego miejsca.

Prawdopodobnie rzęsisty deszcz, a co za tym idzie trudne warunki drogowe przyczyniły się do wypadku, do jakiego doszło we wtorkowe popołudnie na ulicy Solnej. Kierujący samochodem marki Acura potrącił starszą kobietę, prawdopodobnie przechodzącą po pasach.

Szef Kuchni Restauracji Sublima Artur Grajber zaprasza wszystkie Panie, i nie tylko, na specjalne menu z okazji Dnia Kobiet. Specjalnie na tę okazję ekipa naszych kucharzy przygotowała 4-daniową kolację w atrakcyjnej cenie. Okolicznościowe menu będzie dostępne wyłącznie 8 i 9 marca, dlatego już dziś zapraszamy do zarezerwowania stolika.
Przed nami 2 korekta rozkładu jazdy pociągów w rocznym rozkładzie jazdy 2018/2019. Zmiany są w większości kosmetyczne i wynikają z prowadzonych prac, a co za tym idzie czasowym wprowadzeniu zastępczej komunikacji autobusowej na wybranych odcinkach. Korekta rozkładu jazdy obejmuje również okres Świąt Wielkanocnych i majówki. Rozkład jazdy będzie obowiązywał od 10 marca do 6 czerwca 2019 roku. Szczegóły w załączonych plakatach stacyjnych.
Z nieustalonych dotąd przyczyn we wtorkowe południe doszło do pożaru samochodu w Dźwirzyna. Pod wiatą zaparkowany był Peugeot 207. Nagle ogień pojawił się w komorze silnika.
Policjanci z kołobrzeskiej komendy wzorem organizują akcję informacyjną dla ofiar przestępstw. W ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” od 18 do 24 lutego będą udzielać bezpłatnie porad i informacji  wszystkim zainteresowanym tą formą pomocy.