×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Po raz kolejny Międzynarodowy certyfikat "Błękitna Flaga" będzie powiewał na plażach  Gminy Kołobrzeg. W tym roku otrzymały kąpieliska w Dźwirzynie oraz Grzybowie. Warto zaznaczyć fakt, że ze względu na zmianę przepisów [zobacz] będą to jedyne plaże na terenie powiatu kołobrzeskiego, które zostały wyróżnione.


Błękitne Flagi przyznane na sezon 2019 dla kąpielisk Grzybowo i Dźwirzyno to wyróżnienie potwierdzające działalność kąpieliska z poszanowaniem dla środowiska naturalnego oraz spełnienie wszystkich kryteriów określonych w międzynarodowym programie Blue Flag. Są to jakość wody, bezpieczeństwo, informacja i edukacja ekologiczna czy zarządzanie środowiskowe. O otrzymaniu tego prestiżowego tytułu poinformował dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu Turystyki i Rekreacji Grzegorz Czachorowski.

W naszym kraju ,,Błękitną Flagą” w tym sezonie mogą posługiwać się 22 kąpieliska (14 w Województwie Zachodniopomorskim i 8 w Województwie Pomorskim) a także 10 marin (po 5 w Województwie Pomorskim i Zachodniopomorskim). Ogólnie wyróżniono 4560 obiektów w 45 krajach.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA