×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Pod takim hasłem na popularnym portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka środków finansowych dla pogorzelców z Ołużnej [zobacz]. Ich dom doszczętnie spłonął 9 sierpnia nad samym ranem. Teraz potrzebne jest blisko 30 tys zł. Liczy się każdy grosz a Zrzutka zostanie przeznaczona na remont zarówno części Karoliny i Marka jak i sąsiadów.

Jak czytamy w apelu od przyjaciół rodziny, Karolina i Marek wraz z 3 miesięczną córeczką wprowadzili się do swojego wymarzonego domku na początku czerwca. Musieli zaciągnąć kredyt, żeby wyremontować dom. Większość napraw zrobili sami z pomocą najbliższych. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy wreszcie zamieszkali razem z dzieckiem i psami. Ich bajka trwała zaledwie ponad miesiąc...

9 sierpnia około godziny 4 wybuchł pożar domu wielorodzinnym w Ołużnej. Na miejsce skierowani zostali strażacy z Kołobrzegu, Gościna i Charzyna. Akcja gaśnicza trwała do rana. Budynek został poważnie uszkodzony i obecnie nie nadaje się do zamieszkania. Do szpitala przewieziono matkę z małym dzieckiem. Na szczęście ich zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.  W konsekwencji zostali bez dachu nad głową.

Zarówno strych sąsiadów jak i Karoliny i Marka nadaje się jedynie do rozbiórki... konieczna jest nowa konstrukcja dachu i pokrycie. Uszkodzeniu uległ zasobnik od pieca gazowego, kominy, znaczna część ogrzewania centralnego, elektryka. W mieszkaniu w jednym pomieszczeniu zawalił się sufit, w dwóch kolejnych konieczna jest rozbiórka.

Rodzina oraz przyjaciele postanowili ruszyć ze zbiórka pieniędzy na odbudowę domu. Szczegóły można znaleźć bezpośrednio pod tym linkiem. https://zrzutka.pl/4jxxkv

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA