×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Prezydent Anna Mieczkowska spotkała się w środę z mieszkańcami osiedla Podczele, gdzie rozmawiano o koncepcji budowy mini molo.

Mieszkańcy przedstawili prezydent swoje propozycje i oczekiwania, głównie mówili o molo, które przykryłoby nieestetyczną rurę. Koncepcje mieszkańców studził Czesław Stoma, zastępca naczelnika wydziału inwestycji. Stoma mówił, że infrastruktury hydrologicznej w tym przypadku rury odprowadzającej deszczówkę, nie można przykryć konstrukcją molo. Padały propozycje zabudowania rury i zrobienia na tym wyjścia w molo. – Konstrukcja inżynierska nie jest przeznaczona żeby spacerować i traktować to jako molo. Nie możemy wiązać rury z molo- mówił urzędnik.

Mieszkańcy Podczela przedstawili więc propozycję budowy obiektu drewnianego wychodzącego 30-50 metrów w morze obok rury i estetyczne przykrycie infrastruktury hydrologicznej. Ze względów na dostęp do plaży dla pojazdów zieleni czy ratownictwa ustalono, że konstrukcja powinna rozpoczynać się w połowie plaży, tak aby był dostęp i dojazd dla służb. – Przeznaczone mamy 300 tysięcy złotych w budżecie na projekt mini molo –mówiła Anna Mieczkowska. Prezydent zadeklarowała, że jeśli projekt powstanie w tym roku to realny termin budowy molo, to 2022 rok. Zgodę na ustawienie takiej konstrukcji musi wydać Urząd Morski w Słupsku. (stm)
Komentarze  
+12 #1 Tomisław Apoloniusz Bachleda Curuś Farrell 2019-08-23 16:59
300 000 PLN ma kosztować sam projekt, a ile środków przeznaczą na budowę?
Mini molo maxi koszty hej!
Cytować
+1 #2 Ame La 2019-08-24 04:02
A niech prze[...] na projekt, do 2022 mamy czas, byle tylko tam ludzie nie skakali :P
Cytować
+1 #3 Spocony Grubas 2019-08-25 09:51
Będzie molo i basta. Molo imieniem Kapitana Sowy. Człowieka wyjątkowo zasłużonego dla Podczela.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl