×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
35-letni mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego został zatrzymany przez policjantów z Ogniwa Ruchu Drogowego, po tym jak spowodował kolizję w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna ponadto posiadał przy sobie narkotyki.

Do całego zdarzenia doszło w poniedziałek około godz.16.00 kiedy to policjanci z kołobrzeskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o kolizji pojazdów w miejscowości Nieżyn. W rozmowie ze świadkami funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia – wyjeżdżający z drogi podporządkowanej Mercedes zderzył się z prawidłowo jadącym Volkswagenem. Kierowca Mercedesa odjechał z miejsca zdarzenia.
Policjanci wraz ze zgłaszającym udali się w rejon ucieczki samochodu, gdzie po chwili przy drodze zauważyli odpowiadającego rysopisem kierowcę.

Mężczyzna został zatrzymany i przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.  W trakcie zatrzymania i sprawdzaniu czy mężczyzna nie posiada przy sobie niebezpiecznych przedmiotów Policjanci ujawnili blisko pół grama marihuany. 35-latek trafił do aresztu. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie on również za posiadanie narkotyków i spowodowanie kolizji. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat i utrata uprawnień.

Kołobrzescy policjanci apelują o reagowanie na wszelkie sytuacje, w których osoba nietrzeźwa chce wyjechać na drogę. Każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla siebie i innych korzystających z drogi.

- Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat i utrata uprawnień.  Policjanci apelują o reagowanie na wszelkie sytuacje, w których osoba nietrzeźwa chce wyjechać na drogę - wyjaśnia  asp. Tomasz Kwaśnik, rzecznik prasowy KPP Kołobrzeg - Każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla siebie i innych korzystających z drogi -dodaje T. Kwaśnik

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA