×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Trwają prace nad projektem uchwały, która ma zminimalizować ruch samochodowy w strefie uzdrowiskowej. Powód? Ograniczenie emisji hałasu. - To jedno z zaleceń Ministra Zdrowia, potrzebne, aby miasto mogło zachować status uzdrowiska – mówiła, podczas spotkania z dziennikarzami, prezydent Anna Mieczkowska.

Prace nad uchwałą mają charakter otwarty, informowała prezydent Mieczkowska. Dotychczasowe konsultacje urzędników, m.in., ze spółką Komunikacja Miejska, zakładają wprowadzenie bardzo wysokich opłat za parkowanie w strefie uzdrowiskowej. Pierwsza godzina miałaby kosztować 3.90 zł, druga i trzecia byłyby o 25 procent droższe, a kolejna znów 3,90 zł. To dwukrotnie więcej niż dotychczas. Niemal cała strefa uzdrowiskowa miałaby być objęta również strefą płatnego parkowania. - Chodzi o to, aby wjazd samochodem do strefy A był nieopłacalny – wyjaśniała Mieczkowska.


Planowane podwyżki nie muszą dotyczyć mieszkańców, zaznaczała prezydent. Kołobrzeżanie mogliby skorzystać z jednego z przywilejów Karty Mieszkańca, czyli wykupić abonament za 60 złotych, obowiązujący we wszystkich strefach płatnego parkowania w całym mieście. Wyższymi wydatkami związanymi z parkowaniem w strefie uzdrowiskowej mają być obciążeni głównie turyści.


Co w zamian? Tu pojawiają się problemy, dotyczące ogólnego braku miejsc parkingowych w mieście. Wskazane przez prezydent parkingi przy Kasprowicza, centrum przesiadkowe przy ul. Bałtyckiej czy parking przy amfiteatrze to za mało, aby pomieścić auta setek i tysięcy turystów. Wizerunku miasta nie poprawi nawet zwiększenie ilości autobusów i przejazdów w ramach komunikacji miejskiej, którą planują zrobić urzędnicy. - Nie mamy gotowych odpowiedzi, wiemy jedynie, że coś trzeba zrobić jak najszybciej(...), tym bardziej, że wciąż rośnie liczba miejsc noclegowych w uzdrowisku, powstają tam nowe inwestycje – tłumaczyła Mieczkowska.


Jak będzie wyglądał gotowy projekt uchwały dowiemy się przed listopadową lub grudniową sesją. Zmiany w strefie uzdrowiskowej mają być wprowadzone przez kolejnym sezonem.
Komentarze  
+12 #1 Niedzwied 2019-10-09 18:29
A na co nam ten status uzdrowiska, wystarczy rczy nam turystyka, a nie tylko ograniczenia dla mieszkańców bo jesteśmy uzdrowiskiem. A w d.... e z tym uzdrowiskiem
+7 #2 Fred 2019-10-10 13:32
Chciałbym zauważyć, że na Kasprowicza zniknęły 3 wielkie parkingi. W ciągu ostatnich 2 lat ubyło tam kilkaset miejsc postojowych na parkingach płatnych, nie przybyło ANI JEDNO!!! Jeśli jako uzdrowisko ściągamy starszych i inwalidów na kuracje, to spora część z nich z konieczności musi gdzieś postawić samochód na 3 tygodnie. PKP nie daje szans ludziom na wózkach i z rolatorami. Każdy kawałek trawnika zawalony jest samochodami.... Podniesienie ceny przesunie tylko część samochodów na Okopową i Kupiecką!

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA