×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W piątek rano urzędnicy z Wydział sprawdzali drzewa znajdujące się przy ulicy Klonowej. Możliwe, że niektóre z nich zostaną usunięte. Wszystko z powodu wypadku – w czwartek jeden z dębów runął na przybudówkę domu mieszkalnego.

Nie jest jeszcze znany powód wczorajszego wypadku. Jak dowiedzieliśmy się w magistracie, dąb, który upadł na budynek był zdrowy. Według nieoficjalnych informacji, o czym pisaliśmy wczoraj, drzewo mogło mieć słabe umocowanie w gruncie. Dzisiaj nie potwierdzono nam jednak tej wiadomości; nadal są badane przyczyny wypadku, jak usłyszeliśmy „mogło być wiele czynników”, które doprowadziły do groźnego wydarzenia.


Najważniejsze jednak, że kontrolowane są pozostałe drzewa znajdujące się przy ul. Klonowej. Niektóre z nich mogą okazać się zagrożeniem dla okolicznych mieszkańców czy osób przebywających na drodze. Nie otrzymaliśmy dzisiaj informacji ile ewentualnie drzew zostanie wskazanych do wycinki.


Wiadomo już natomiast, że dąb, który przewrócił się na budynek, rósł w pasie drogowym. To oznacza, że osoby poszkodowane w czwartkowym zdarzeniu mogą ubiegać się o odszkodowanie od Urzędu Miasta.
Komentarze  
+1 #1 darek1974 2019-10-13 01:14
odszkodowanie ? jakie przecież urząd miasta zawsze ma wymówkę. Nigdy nie powiedzą że to wina urzędowa tylko wina że źle było kiedyś wykopane. A kto daje decyzję?

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA