×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Firma Future S.A. nie będzie inwestowała w Kołobrzegu. Zdaniem spółki, ilość ograniczeń, wprowadzonych przez miasto, nie dałaby gwarancji na uzyskanie „ekonomicznej opłacalności” inwestycji.

Przypominamy; Future S.A. zgłosiło do miejskiego konkursu dot. obiektu spędzania czasu wolnego projekt na realizację oceanarium (o nazwie Kołobrzeskie Karaiby – dop.red.). O planowanej dla Kołobrzegu inwestycji mówiło się wiele już od listopada 2016 roku, część radnych ubiegłej kadencji, była nawet na wycieczce we Wrocławiu, gdzie mieli oglądać jedno z zrealizowanych przedsięwzięć firmy jaką jest afrykanarium.

Warunki, jakie firma stawiała podczas prezentacji swojego projektu, wzbudzały jednak, już od początku, wiele wątpliwości. Spółka, bowiem, określiła jasno współpracę z miastem – działanie w ramach spółki celowej, w której miasto byłoby mniejszościowym udziałowcem (49 procent-dop.red.)  oraz otrzymanie działki przy ul. Wschodniej. Radni wskazywali na fakt, m.in. że przy mniejszościowym pakiecie, miasto nie będzie miało realnego wpływu na powstający obiekt.

Wątpliwości dotyczące powstania tego obiektu mieli również działacze obecnej kadencji. Na ostatniej sesji Rady Miasta zdania dotyczące tego przedsięwzięcia były bardzo podzielone. Część samorządowców podniosła choćby temat zwiększonego ruchu samochodowego, który miałby się pojawić w momencie powstania inwestycji przy osiedlu Ogrody.

Wiadomo również, że przedstawiciele spółki zwrócili się do władz miasta z prośbą o zwiększenie powierzchni hotelowej z 20 do 35 procent w planowanym obiekcie, no co nie otrzymali zgody. Najprawdopodobniej to właśnie był bezpośredni powód rezygnacji spółki z podejmowania kolejnych działań w Kołobrzegu i uznania inwestycji za nieopłacalną.

Czy Kołobrzeg wróci więc do tematu budowy obiektu spędzania czasu wolnego? Do tematu wrócimy.
Komentarze  
+11 #1 Niedzwied 2019-10-18 20:45
Tak samo jak z gakerią,a co z działką na mazowieckiej miały być rozmowy na temat galerii i też dalej cisza

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA