×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
To kolejne zebranie Komisji Rewizyjnej podczas której radni nie doszli do porozumienia w sprawie kontroli dotyczącej decyzji prezydent o dzierżawie parkingu przy amfiteatrze. Zespół kontrolujący mówi o „niegospodarności” prezydent, a Nowy Kołobrzeg i Kołobrzescy Razem o „upolitycznianiu” sprawy.

Przewodniczący Maciej Bejnarowicz zaproponował, aby protokół pokontrolny trafił do SKO czyli Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Ten wniosek jednak upadł, ponieważ dokładnie połowa komisji (czyli czterech radnych z NK i KR – dop.red.) zagłosowała przeciw przyjęciu sprawozdania z kontroli. Podobnie było podczas głosowania nad inicjatywą Przemysława Kiełkowskiego (KR), który zaapelował o wykreślenie z tego dokumentu większości wniosków. Kiełkowski wielokrotnie podkreślał, że choć był członkiem zespołu kontrolnego, nie miał żadnego wpływu na ostateczny kształt protokołu w tej sprawie.


We wnioskach ze sprawozdania, opozycja zarzuca prezydent m.in., że podejmując decyzję o pozwoleniu na dzierżawę parkingu dla firmy Futerein sp.z o.o., urzędniczka nie kierowała się „względami ekonomicznymi”, a także „nie przeprowadziła rozpoznania rynkowego”, co stanowi „przesłankę niegospodarności w zakresie dysponowania finansami publicznymi”, oraz nie zabezpieczyła „interesów miasta poprzez wprowadzenie zapisów do umowy dotyczących kar umownych”. Ogólnie wniosków jest 11, a radni Kołobrzeskich i Nowego Kołobrzegu zgodzili się jedynie z ostatnim z nich, który zobowiązuje prezydent do opracowania polityki parkingowej dla miasta w latach 2019-2029.


Większość z wniosków opozycji, przez radnych współpracujących z prezydent, została uznana za „upolityczniona”, a Adam Hok (Nowy Kołobrzeg) dodał, że część z nich to „osobiste opinie pana przewodniczącego” (Bejnarowicza – dop.red.).

Podczas zebrania komisji obecna była również prawniczka Patrycja Nowak-Zaręba, która zapytana o opinię w sprawie ewentualnego naruszenia prawa przez prezydent Annę Mieczkowską, zaprzeczyła, aby do takiej czynności doszło. Ona również doradziła radnym o przedstawienie sprawozdania i wniosków całej Radzie Miasta w celu wypracowania wspólnego stanowiska radnych.

Jak poinformował nas Maciej Bejnarowicz, opozycja zamierza jednak sama przedstawić protokół do wiedzy i oceny SKO. - Mamy taką możliwość, więc najpewniej to zrobimy – mówi lider PiS-u.

Przypomnijmy; tuż przed wakacjami prezydent Anna Mieczkowska podjęła decyzję o wydzierżawieniu parkingu przy amfiteatrze spółce Futerein sp.z o.o. za kwotę 140 tys. zł. Takie działania wzbudziły ogromny sprzeciw opozycyjnych samorządowców. Prezydent wycofała się ze swojej decyzji następnego dnia, po publikacjach w mediach. Podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami, Anna Mieczkowska podkreślała, że jest przekonana co do słuszności decyzji o tym, że parking powinien być wynajmowany i płatny. - Od następnego roku będzie on w zarządzaniu Komunikacji Miejskiej – mówiła urzędniczka. Nie odniosła się natomiast do wypowiedzi opozycji, które padły na spotkaniu komisji. - Muszę się z nimi dopiero zapoznać – podkreśliła Mieczkowska.
Komentarze  
+19 #1 Mycek 2019-10-28 20:52
Ja nie mogę "sprawa polityczna "a kto wydał decyzję i kto się z niej wycofał tu nie ma co się domyślać tu wszystko jest jasne kiedy w końcu ta prywata się skończy.
-1 #2 Zenobius 2019-10-29 07:01
Prywata się skończy jak Bejnarowicz zostanie prezydentem a Woźniak jego zastępca ;-)
0 #3 KarolB 2019-10-29 08:40
LCytuję Zenobius:
Prywata się skończy jak Bejnarowicz zostanie prezydentem a Woźniak jego zastępca ;-)

jak do władzy dorwie się Bejanarowicz a zwłaszcza Woźniak to dopiero będzie prywata...rządy Woźniaka znamy Bejnarowicz poznajemy już głośno w Kołobrzegu o jego czystkach w sanatorium MSW nawet sprzątaczki zwalnia ....żenada , najgorzej gdy maluczki dorwie się "do rządów"

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA