×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
21 uczestników wzięło udział w VII już Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Finał tego historycznego konkursu został zorganizowany 26 października w auli I LO im. Mikołaja Kopernika.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego musieli zmierzyć się z pytaniami testowymi z zakresu życia i działalności Rotmistrza Pileckiego. Najwieksza wiedzą na temat żołnierza Armii Krajowej wykazał się Dariusz Guz z Kalisza Pomorskiego. Drugie miejsce zajął Szczepan Oleszkiewicz ze Szczecina, a trzecie,  Paula Jakubik ze Szczecinka.

Podsumowanie konkursu nastąpiło podczas oficjalnej gali w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. Nagrody zwycięzcom konkursu w imieniu Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego wręczył Wicestarosta Jacek Kuś w towarzystwie: Radnego

Rady Powiatu - Roberta Jaruzela, Prezesa Zarządu Stowarzyszenia,  Ryszarda Czepulonisa oraz Magdaleny Ruczyńskiej z IPN w Szczecinie. Sponsorem nagrody głównej rogatywki Pileckiego było Wojskowe Przedsiębiorstwo Handlowe w  Warszawie.

Kołobrzeski Dzień z Rotmistrzem Pileckim zakończył się pokazem filmu dokumentalnego w reż. Tadeusza Pawlickiego pt. „Witold" oraz koncertem Tadeusza „Tadka" Polkowskiego z Krakowa.

Partnerami tego wydarzenia byli: Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie, Instytut Pileckiego w Warszawie, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz Fundacja LOTTO im. H.

Konopackiej, I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu i Wojskowe Przedsiębiorstwo Handlowe.ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA