×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Zespół "Tirlitonki" uczestniczył w „XI Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów Złote Talenty w Złotej Pradze 2019. Kołobrzeska młodzież znów pokazała klasę przywożąc do miasta nad Parsętą m.in. Grand Prix Festiwalu.

Udało się je wywalczyć kołobrzeskim Tirlitonkom za choreografie Martyny Małetko do pokazów tanecznych  - „Nasza epoka" oraz „Sen Marysi".   W bloku tanecznym wystąpiło 20 zespołów z 9 państw.

Oprócz sukcesu drużynowego udało się wywalczyć również kilka wyróżnień indywidualnych. Wokalistki przygotowane przez Marię Dudek konkurowały z 71 uczestnikami. I tak w poszczególnych kategoriach Weronika Włodarczyk oraz Fatima Aldalati  zajęły III miejsce, Patrycja Ważny zdobyła nagroda specjalna Jury  a Nikola Małyszewicz w swojej kategorii  II pozycję. Równie świetnie zaprezentowała się 8-letnia Oliwia Szulerecka. Młoda tancerka, której występ w Pradze był debiutem na scenie międzynarodowej wywalczyła zasłużone III miejsce.

- Nie było by tego sukcesu, gdyby nie zespołowe "ciocie": Maria Dudek- kierownik i założycielka zespołu Tirlitonki oraz Agata Chimko i Martyna Małetko -choreografowie zespołu.  Wielkie podziękowania należą się rodzicom, w szczególności Aleksandrze Krupop za pomoc w przygotowaniu kostiumów.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA