×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Został skradziony blisko dwa lata temu spod punktu informacji turystycznej w kołobrzeskim porcie, teraz ponownie ma służyć w ratowaniu życia. Mowa o defibrylatorze, który w czwartek znów pojawił się w reprezentacyjnej części Kołobrzegu. Tym razem urządzenie zostało zamontowane na budynku Bosmanatu Portu.

AED czyli automatyczny defibrylator zewnętrzny to urządzenie, które w stanie zagrożenia może uratować życie. Dzięki wyraźnej instrukcji obsłużyć może go każdy, kto niesie pomoc osobie z nagłym zatrzymaniem krążenia. Urządzenia takie od pewnego czasu wiszą w sklepach czy na przykład urzędach.

W 2017 roku miasto zamontowało dwa takie urządzenia.  Jedno z nich pojawiło się w siedzibie kołobrzeskiego  magistratu. Drugie zaś  pojawiło się w centralnej części portu. Niestety kilka dni po jego montażu został skradzione. Chwile później w związku z tą sprawa zatrzymano mieszkańca Kołobrzegu.

Po blisko dwóch latach urządzenie było wyłączone z użytku.  W końcu defibrylator został sprawdzony i na nowo uzyskał stosowne certyfikaty. Teraz w nowej lokalizacji jak informują urzędnicy jest odpowiednio zabezpieczony.  Gdy tylko skrzynka zostanie otwarta uruchamia się sygnał dźwiękowy i wysłane zostaje smsowe powiadomienie do Straży Miejskiej.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA