×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
To co uwiecznił kierowca jadący od Koszalina do Kołobrzegu w sobotnie popołudnie wręcz mrozi krew w żyłach. Jadąc drogą ekspresową S6, kamera zamontowana w jego pojeździe zarejestrowała pojazd jadący pasami prowadzącymi w stronę Koszalina...pod prąd. Jak słyszymy, Volkswagena Polo miała prowadzić kobieta. Co gorsze, w samochodzie miało się znajdować dziecko.

Aż trudno znaleźć odpowiedni komentarz do tego typu obrazów. Oczywistym jest, że jazda pod prąd na drodze szybkiego ruchu jest śmiertelnie niebezpieczna. Ewentualne zderzenie przy prędkościach przekraczających 100 km/h to prawie pewna śmierć, a pamiętamy że przy zderzeniu czołowym prędkości się sumują.


Inną kwestią jest fakt wjazdu nie w tym kierunku co trzeba. Wjazd zarówno na autostradę, jak i tzw. „eskę”, korzystając ze węzłów drogowych jest na prawdę ciężki. Jak informuje nas asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji, za jazdę pod prąd na drodze ekspresowej grozi do 500 złotych mandatu i 6 punktów karnych. Jeżeli naruszenie zasad bezpieczeństwa było szczególnie rażące, funkcjonariusz może nałożyć nawet 100 złotych mandatu. Ma także możliwość zatrzymać prawo jazdy. Wtedy karę wymierzy sąd, a grzywna może wynieść do 5 000 złotych.


Jak dodaje asp. T. Kwaśnik, wszelkie nagrania tego typu można przekazywać odpowiednim jednostkom policji w ramach akcji „Stop Agresji na Drodze”. Wszelkie nagrania można wysyłać emailem. W województwie zachodniopomorskim to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Więcej na temat akcji znajdziecie tutaj: http://dlakierowcow.policja.pl/dk/stop-agresji-drogowej/87103,Stop-agresji-na-drodze.html


Komentarze  
+12 #1 Mycek 2019-11-18 00:43
Zrobić coś takiego to naprawdę jest sztuka nie każdy potrafi ,może by przyznać "Mariana"
+2 #2 0195702150@wp.pl 2019-11-18 12:57
Co się czepianie kobiety ,przecież ona wróciła niedawno z Anglii, i jechała do Koszalina szukać pracy.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA