×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Analitycy GUS policzyli ile noclegów turyści wykupili w polskich obszarach nadmorskich. Liderem rankingu został Kołobrzeg. Na podium znalazły się jeszcze: Gdańsk i Rewal.

Jak wynika ze statystyk Głównego Urzędu Statystycznego, w samym lipcu i sierpniu 2019 roku, gmina miejska Kołobrzeg udzieliła 901,1 tys. noclegów. Tym samym, w stosunku do roku poprzedniego, zanotowaliśmy wzrost o ponad 20 tys. osób. Daje to ponad 10 procent skali całego rankingu za okres wakacyjny w 2019 roku. Na drugim miejscu znalazł się Gdańsk (795,8 tys.), a na trzecim Rewal (681,7 tys.).

Wśród 10 liderów na tak utworzonej liście, największy wzrost pod względem liczby noclegów, w stosunku do roku poprzedniego, odnotowano w Ustroniu Morskim – o 6,8%. Nadmorskiemu kurortowi dało to ostatecznie 9 pozycję na 10 nadmorskich miejscowości umieszczonych w rankingu. Jak wynika ze statystyk Ustronie morskie w okresie wakacyjnym odwiedziło 313.339 turystów.

Szczegółowe statystyki można znaleźć tutaj [zobacz]
Komentarze  
-7 #1 Spocony Grubas 2019-11-18 11:12
W ogóle mnie nie dziwi pierwsze miejsce Kołobrzegu. Dopóki prezydentem będzie Pani Mieczkowska i dopóki pisowscy kombinatorzy nie dorwą się do miejskiego koryta, tak będzie.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA