×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

W ubiegłym roku z inicjatywy kołobrzeskich biegaczy  Krzysztofa Biedrzyckiego oraz Łukasza Sobczyka na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Śliwińskiego w Kołobrzegu zainaugurowano  cykl zajęć sportowych w ramach Biegam Bo Lubię. Są to bezpłatne zajęcia ruchowe mające lokalizację w kilkudziesięciu miejscach w Polsce gdzie treningi odbywają się według porad byłych najlepszych polskich lekkoatletów.

     W tym roku w Kołobrzegu zorganizowano 32 spotkania lekkoatletyczne, które odbywały się co czwartek o godz. 19.00. Biegacz spotykali się od 4 kwietnia do 7 listopada pod czujnym okiem K. Biedrzyckiego i Ł. Sobczyka. Ogółem w treningach wzięło udział 138 osób w wieku od 5 do 75 lat,  w tym  49 kobiet i  63 mężczyzn oraz 26 dzieci. Jednorazowo podczas zajęć uczestniczyło od 10 do 50 osób. W treningach uczestniczyły zarówno osoby   dopiero zaczynające swoją przygodę z bieganiem, jak i doświadczeni biegacze. Byli także biegacze z okolicznych miejscowości, oraz z Polski - akurat wypoczywający w Kołobrzegu. Nie zabrakło medalistów mistrzostw Polski i Europy, którzy chętnie podzielili się sportową wiedzą.

- Tematyka zajęć była bardzo zróżnicowana. Podczas treningów m.in. biegaliśmy do tyłu, truchtaliśmy na boso po trawie, uczyliśmy się siły i wytrzymałości biegowej, ćwiczyliśmy skoczność, kadencję, bieg przez płotki. Trochę się porozciągaliśmy statycznie i dynamicznie, poćwiczyliśmy stabilizację, pobawiliśmy się bieganiem - opowiada K. Biedrzycki.

 W ramach zajęć miały miejsce zawody na 110 metrów, test Coopera oraz Lokalny Charytatywny Bieg Sztafetowy,  który zgromadził aż 115 osób – 23 sztafety.

Za naszym pośrednictwem koordynatorzy akcji Krzysztof Biedrzycki i Łukasz Sobczyk dziękują wszystkim za uczestnictwo, pomoc w zorganizowaniu akcji i zapraszają na zajęcia w 2020 roku. Obecnie w ramach akcji Biegam Bo Lubię nocą spotykają się co czwartki o godz. 18.30 przed pomnikiem sanitariuszki.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA