×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Mikropigmentacja skóry głowy to aktualnie jedna z najnowocześniejszych metod związanych z trychologią. Służy ona do pomocy osobom łysiejącym lub z bliznami na obszarze skóry głowy/brody/wzgórka łonowego. Zabieg dedykowany jest obydwu płciom, jednakże z  zabiegu coraz częściej korzystają  mężczyźni, dla których łysienie nie jest kompleksem, ale chcą wyglądać po prostu atrakcyjniej/młodziej/wzmocnić samoocenę.


CZYM JEST MIKROPIGMENTACJA ?
Na mikropigmentację skóry głowy można spojrzeć z dwóch stron. Z jednej to zabieg estetyczny wykonywany głównie u osób, które nie chcą czy nie są w stanie zaakceptować procesów przerzedzania włosów (głowa, zarost) oraz łysienia.
Z drugiej zaś strony jest to zabieg z zakresu mikropigmentacji medycznej rozwiązujący problem łysienia plackowatego, bliznowaciejącego, efektu ektodermalnego, utraty włosów po przebytej chorobie lub maskowania szram powypadkowych, blizn powstałych w wyniku wycięcia stripów do transplantacji włosów czy w końcu nierówności na skórze powstałych po nieudanym przeszczepie.EFEKTY MIKROPIGMENTACJI SKÓRY GŁOWY/ZAROSTU/WZGÓREKA ŁONOWEGO/BRWI
Metoda ta polega na zatuszowaniu obszaru objętego utratą włosów/blizną poprzez płytkie wprowadzenie pod skórę barwnika imitującego włos. Pisząc wprost – jej celem jest optyczne zagęszczenie włosów przy użyciu makijażu permanentnego. Efekt ten uzyskujemy poprzez nakłuwanie skóry głowy specjalnymi igłami o różnym rozmiarze, za pomocą których wprowadzany jest konkretny barwnik lub jego mieszanka. Finalnie zakrywane są prześwity w sposób bezpieczny i stosunkowo niedrogi.


JAK TO WYGLĄDA ?
Kolory pigmentów dobierane są indywidualnie, tak aby efekt był jak najbardziej naturalny i tworzył spójną całość z kształtem oraz gęstością pozostałych włosów. Oferowane metody, dostępne technologie barwników ułatwiają uzyskanie bardzo zadowalających efektów .
Zabieg wykonany u mężczyzn łysiejących androgenowo polega na dążeniu do uzyskania efektu „ogolonych włosów”. Optycznie uzupełnia się braki włosów w okolicach zajętych patologią łysienia lub wykonuje się całkowity rysunek na całej głowie. Zabieg przeprowadzony prawidłowo i bezbłędnie staje się niewidocznym dla otoczenia.
Bardzo dobrze sprawdza się przy widocznych bliznach na skórze głowy czy „łatkach” na zaroście. Odpowiednio dobrana technika cieniowania plus wysokiej jakości sprzęt i barwniki sprawiają, że linergista czyni cuda.

MIKROPIGMENTACJA U KOBIET
Kobiety traktuje się odpowiednio inaczej. Technika mikropigmentacji sprawdza się najlepiej w przypadku utraty androgenicznej włosów na czubku głowy oraz na zakolach. U kobiet maskowanie wykonuje się metodą microbladingu tj : malowanie cienkich kreseczek, które w znacznym stopniu ułatwiają się „zlanie” z naturalnymi włosami w momencie związanych włosów, kiedy eksponujemy zakola.

DANE TECHNICZNE / TRWAŁOŚĆ
W zależności od wielkości miejsca do wytworzenia „tatuażu” zabieg może trwać od 1 do 5-6 godzin. Czasami może być potrzebne wykonanie dwóch lub trzech sesji. Samej procedurze może towarzyszyć delikatny ból. Oferujemy jednak znieczulenie miejscowe, co daje metodzie bezbolesność. Ze względu na możliwe zaczerwienienie skóry głowy, efekt może nie być widoczny natychmiastowo. Co ważne, bezpośrednio po zabiegu, barwa pigmentu jest bardzo intensywna, ale blednie w przeciągu tygodnia o około 50%, dając ostatecznie naturalny efekt. Zabieg mikropigmentacji skóry głowy to zabieg czasowy, tak jak makijaż permanentny wymaga czasami korekty i utrzymuje się na skórze głowy od 2 do 6 lat.
O ile przyzwyczailiśmy się do obrazu „wujka”, to obraz młodzieńca, który włosy z tyłu traktuje jak grzywkę jest obrazem o wiele bardziej przejmującym. Młodzi ludzie podlegający procesowi łysienia niekiedy nie myślą praktycznie o niczym innym, tylko o tym, jak wyglądają, jak zrobić, aby wyglądać lepiej, korzystają z różnych środków zaradczych, po długotrwałym okresie śledzenia i udzielania się na forach dedykowanych osobom łysiejącym. Starszych panów można skutecznie odmłodzić. My możemy pomóc!


DEJA VU STEFAN ŻURAWSKI zajmuje się mikropigmentacją medyczną skóry głowy/ciała oraz trychologią:
  • łysienie plackowate
  • łysienie androgenowe
  • przerzedzenia włosów
  • kamuflaż blizn po przeszczepach, wypadkach itp.
  • rekonstrukcja mieszków włosowych po chemioterapii
  • rekonstrukcja męskiego zarostu na brodzie
  • rekonstrukcja mieszków włosowych u kobiet na wzgórku łonowym po chemioterapii
  • makijaż permanentny brwi/ust

DEJA VU STUDIO STEFAN ŻURAWSKI
Hotel Bałtyk ul Rodziewiczówny 1
Tel: 609 091 054