×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Jeszcze w tym roku kołobrzeski magistrat ma rozstrzygnąć przetarg na przebudowę targowiska miejskiego przy ul. Trzebiatowskiej. Handlujący tam kupcy mają zostać przeniesieni na ulicę Okopową.

Po wielu perypetiach, związanymi głównie z wysokim kosztorysem planowanej inwestycji, remont targowiska staje się coraz bardziej realny. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Oprócz nowej nawierzchni, na placu przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się również nowe pawilony handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie. - Zakładamy, że prace powinny potrwać około 4 miesięcy – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik Urzędu Miasta. Oznacza to, że nowe targowisko byłoby gotowe na wiosnę przyszłego roku.

W trakcie trwania remontu kołobrzescy kupcy mają być przeniesieni na ul. Okopową. Nie sprawdził się pierwotny pomysł czasowego handlu na parkingu przy Trzebiatowskiej. Plac przy targowisku, należący do spółki Orlen, wymagałby bowiem kosztownego przygotowania nawierzchni. Urzędnicy zapowiadają spotkanie z kupcami w tej sprawie.
Komentarze  
+9 #1 Fred 2019-11-21 13:45
To targowisko powinno być na stałe przeniesione w okolice ul. Mazowieckiej/św. Macieja. Zrobić to równe, w jakimś prostokącie, z parkingiem i dobrym dojazdem. Raptem 10 minut pieszood aktualnego miejsca, dobry dojazd od Żurawia, Łopuskiego, Artyleryjskiej i Mazowieckiej, przystanki PKS i komunikacji miejskiej, teren przystosować raz dwa i przenieść handlujących na gotowe nowe targowisko. Stare miejsce jest za małe i nie ma gdzie się zatrzymać. Kaufland już zrobił strefę płatnego parkowania. Pomyślcie co będzie za kolejne 10 lat, i tak trzeba będzie to przenieść. Miasto nie chce targowiska przy Mazowieckiej bo to jest na sprzedaż. Można wydzielić tam rozsądną działkę a stary teren sprzedać zamiast tego. I to pewnie za lepszą cenę bo nad Kanałem Drzewnym. Dla handlujących i kupujących Trzebiatowska to tylko masa niedogodności. Ale lepiej nie będzie. W 2030 okaże się, że jest ciasno i trzeba to będzie i tak przenieść gdzieś do Zieleniewa i dopiero będzie płacz!!!
+1 #2 kołobrzeg 2019-11-21 16:39
Powinien prowadzić targowisko urząd miasta , tak samo jak prowadzi parkingi i pieniazki zostaną w miescie, tylko wydatki beda dla osób kontrolujacych bilety czy karty targowe, a plus bedzie dodatkowy ze kolejni kolobrzezanie beda mieli pracę
+4 #3 kołobrzeg 2019-11-21 16:41
Nie oddawać targowiska prywaciarzowi , niech urząd prowadzi targowisko, poco koszty ,( jeszcze w prezencie prywaciarzowi co dzierzawi dostanie 6,5 mln)

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA