×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Jednym z ważnych aspektów w gospodarstwie domowym jest na pewno sposób jego ogrzewania. Współcześnie bardzo dużą uwagę przywiązuje się do rodzaju stosowanego paliwa. Kierunkiem obranym jest stosowanie paliwa coraz bardziej ekologicznego, jakim jest chociażby gaz, aczkolwiek nie jest ono jeszcze tak popularne jak tradycyjny węgiel.
Ponadto również to, co już od kilku lat jest bardzo popularne, to ekogroszek. Jest to także bardzo efektywne paliwo, które można uznać za ekologiczne. Oprócz rodzaju stosowanego paliwa bardzo istotnym elementem jest na pewno sposób opalania domu, stosowanie odpowiednich zasad.

Tani Opał to bardzo dobry wybór


Tani Opał to firma, która zajmuje się od wielu lat sprzedażą opału. W ofercie znajduje się bardzo wiele składowych. W tym względzie na pewno należy wskazać na:

- tradycyjny węgiel orzech - do tradycyjnych kotłów,
- miał węglowy - również do tradycyjnych kotłów,
- ekogroszek workowany stosowany do kotłów z podajnikiem.

W odniesieniu do tego ostatniego rodzaju paliwa, najbardziej efektywnym rodzajem paliwa jest na pewno kocioł retortowy z paleniskiem obrotowym. Firma Tani Opał oferuje opał w formie workowanej. Ma to istotne znaczenie zarówno na możliwość utrzymania bardzo wysokich parametrów opału jak i na bardzo wygodną formę składowania opału. Ekogroszek workowany pozwala na zapobieganie dostania się do opału wilgoci, która zmniejsza kalorycznność opału.

Poza tym również na każdym opakowaniu mamy umieszczoną ową wartość kaloryczność, wartość opałową. Im wyższa jest owa wartość opałowa, tym szybciej można uzyskać wymaganą temperaturę. Z punktu widzenia konsumenta bardzo ważnym elementem jest to, że w każdym worku jest to, co powinno być dzięki temu, że producent usuwa wszelkie zanieczyszczenia mogące wpłynąć na pojawienie się wilgoci. Ta ostatnia mogłaby wpłynąć na obniżenie owej wartości kalorycznej opału.  

Szczegółowa oferta

Tani Opał to jeden z bardziej cenionych podmiotów na rynku. Jego oferta jest bardzo szeroka. W tejże ofercie możemy między innymi znaleźć takie produkty jak chociażby:

- Ekogroszek Lis,
- Ekogroszek Niedźwiedź,
- Ekogroszek Orzeł,
- Węgiel Orzech Żubr,
- miał węglowy,

Sama oferta jest bardzo szeroka i tym samym każdy może tutaj wybrać dla siebie takie paliwo, jakie będzie mu odpowiadać pod względem cenowym, jak również będzie odpowiednie do posiadanego kotła, do posiadanego pieca opałowego.
Bardzo ważnym elementem oferty jest to, że na stronie internetowej firmy mamy umieszczony szeroki i szczegółowy poradnik na temat doboru opału jak również na temat parametrów związanych z używaniem kotłów opałowych. W tym poradniku możemy między innymi przeczytać o tym, że w stosowanym paliwie zawartość popiołu oraz siarki nie powinny przekraczać wartości odpowiednio 10 i 1 %. Ekogroszek jak i każde inne paliwo opałowe nie powinno odznaczać się wilgotnością większą niż 10 %, gdyż wówczas wartość kaloryczność, a tym samym efektywność spalania jest znacznie zmniejszona. Wartość ciepła spalania powinna być wyższa niż 25Mj/kg opału.

Ekologiczny opał to pojęcie, nad którym obecnie wiele osób się pochyla i jest to oczywiście bardzo słuszne. Jeśli chodzi o węgiel, to oczywiście najbardziej ekologicznym paliwem jest ekogroszek. Tani Opał w swojej ofercie stawia głównie na ten rodzaj opału, ponieważ klienci w głównej mierze stosują właśnie ekogroszek workowany. Wygoda transportu, wygoda przechowywania, wygoda stosowania jak również brak utraty wartości opałowych sprawiają, że jest to produkt mający największe wzięcie. Oczywiście na rynku mamy do czynienia z bardzo wieloma różnymi podmiotami zajmującymi się dystrybucją opału, ale tenże podmiot na pewno należy zaliczyć do tych najlepszych, czołowych, najbardziej wiarygodnych. Jeśli więc kupować węgiel, jeśli kupować i stosować ekogroszek to tylko i wyłącznie ze sprawdzonego i z najlepszego źrodła, a na takie natrafiamy właśnie w tym miejscu.