×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Nietypowe zdarzenie postawiło na nogi, we wtorkowe przedpołudnie, kołobrzeskich strażaków. Otrzymali oni sygnał, że przy Kamiennym Szańcu, w koronie jednego z drzew, około 20 metrów nad ziemią, utknęło niezidentyfikowane zwierzę.

Na miejscu oprócz Straży Pożarnej pojawili się również strażnicy miejscy, a także weterynarz. W skulonym zwierzęciu rozpoznano jenota. Futrzastego sprawcę zamieszania obserwowało mnóstwo przechodniów. Mimo początkowej decyzji o zdjęciu zwierzęcia z drzewa, po konsultacjach z lekarzem weterynarii zostawiono go w spokoju.


Zaskakujące było, że znaleziony w Kołobrzegu jenot nie zapadł jeszcze w sen zimowy. Na drzewie obok Kamiennego Szańca prawdopodobnie szukał schronienia w dziupli. Jenoty wykorzystują również lisie i borsucze nory. Nieczęsto można je jednak podziwiać w naturze.


szop1
szop2
szop3
szop4
szop5
szop6
Komentarze  
+11 #1 sorbus 2019-12-04 04:37
Jeśli to Jenot,to Pan Weterynarz nie był na zajęciach z systematyki i biologii. To jest Szop Pracz(Procyon lotor),
+1 #2 Mycek 2019-12-04 10:38
Że to szopek to się zgadza,ja mam pytanie kto za takie akcje strażaków płaci,np.zdejmowanie kotów z drzew to jest uszczęśliwianie kota czy w tym przypadku szopka na siłę dziwne to prawda a może się mylę.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA