×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Samorządowcy niemal jednogłośnie, z wyjątkiem radnego Piotra Rzepki, przegłosowali projekt uchwały, który przynajmniej na kilka miesięcy przyblokuje planowaną na działce przy ul. Bocianiej inwestycję operatora telekomunikacyjnego. Przypomnijmy: firma Play planuje tam budowę masztu 5G o wysokości ponad 42 metrów.

 

Uchwała dotyczy przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. - To jedyne działania, którymi miasto może wyrazić protest wobec tej inwestycji – mówiła Ewa Pełechata, zastępca prezydenta do spraw gospodarczych, przypominając, że magistrat jest bezradny wobec istniejących obecnie przepisów prawa. - Teraz dopuszcza się stawianie masztów telekomunikacyjnych nawet w takich miejscach jak parki krajobrazowe czy uzdrowisko – tłumaczyła urzędniczka.

 

Przypominamy; o zablokowanie tej inwestycji walczą mieszkańcy osiedla przy ul. Bocianiej. Planowany maszt ma powstać zaledwie kilkanaście kilometrów do najbliższego budynku.

 

Przegłosowanie uchwały nie spowoduje jednak, że inwestycja nie powstanie. Władze miasta zamierzają więc w najbliższym czasie spotkać się z przedstawicielami firmy Play - Mamy kilka propozycji rozwiązania tego problemu – mówiła podczas sesji Ewa Pełechata.

 

Komentarze  
+25 #1 R$18 2019-12-10 08:29
"Planowany maszt ma powstać zaledwie kilkanaście kilometrów do najbliższego budynku." :lol:
+12 #2 001 2019-12-10 14:56
Bo 5G to niezłe promieniowanie - wielokrotnie lepsze niż 4G Można spokojnie porównać do ciągle działającej kuchenki mikrofalowej. Dzięki tej technologii w niedalekiej przyszłości będzie żyło Nam się znacznie lepiej - po prostu na świecie będzie mniej ludzi. Rak i bezpłodność zrobią swoje.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA