×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Przez całą noc potężny wiatr nękał nasz region. Strażacy interweniowali i interweniują do tej pory. Silne podmuchy zapowiadane są do poniedziałkowego wieczora. W różnych miejscach powiatu kołobrzeskiego wiatrołomy zagrażały ciągom komunikacyjnym. Gro interwencji związanych było właśnie z drzewami.

Od niedzielnego popołudnia do godziny 10.00 w poniedziałek strażacy z Kołobrzegu odnotowali 41 miejscowych zagrożeń, z czego 34 związane były z drzewami. Dwukrotnie uszkodzone zostały dachy budynków. Mocno nękane było Ustronie Morskie. To właśnie tam ucierpiały oba budynki. Doszło do zerwania poszycia dachowego z budynku jednorodzinnego oraz uszkodzenia innego dachu przez drzewo. Dodatkowo strażacy odnotowali pożar sadzy w kominie.


Do najpoważniejszych interwencji według zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, st.kpt. Marka Huszli należały akcje, o których informowaliśmy Was na bieżąco. Chodzi o wspomniane interwencje w Ustroniu Morskim, uszkodzenia pojazdów na ulicy Zygmuntowskiej w Kołobrzegu i uszkodzenie trakcji na odcinku kolejowym pomiędzy Kołobrzegiem a Białogardem. Tam kolejowi energetycy naprawiając trakcję również prosili strażaków o pomoc w usunięciu drzewa.


Co ciekawe tak, silny wiatr wieje z południa. Na Bałtyku nie ma sztormu, a mocnym porywom wiatru towarzyszy wysoka, jak na tę porę roku, temperatur.


Zobacz również:
Komentarze  
0 #1 Mieszkanka 2020-02-10 14:36
Ciekawe jakie muszą być prognozy pogody by RCB rozesłało za pomocą SMS alert na nasz region...

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA