×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W tym ciężkim czasie, w trosce o melomanów i ich nieustającą chęć obcowania z muzyką, Filharmonia w Szczecinie podjęła decyzję o udostępnieniu koncertu Achúcarro gra Griega.


Transmisja rozpocznie się dnia 29 marca 2020 o godzinie 19.00 na kanale facebooku Filharmonii (www.facebook.com/FilharmoniaSZN/) i kanale YouTube (www.youtube.com/channel/UCQ7RqRSiL8J0A5mOLxZMTZg). Premiera będzie trwała ok. 40- 50 minut.

 

Usłyszycie Koncert fortepianowy a-moll, op. 16 Edvarda Griega w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Rune Bergmanna w towarzystwie wybitnego pianisty Joaquína Achúcarro.Ten hiszpański pianista to żywa legenda, geniusz fortepianu, wytrawny artysta i niezwykła osobowość muzyczna. Światowej sławy dyrygent Zubin Mehta porównuje jego grę do wirtuozerskich wykonań Artura Rubinsteina. W hołdzie dla niego Europejska Unia Astronomiczna jego imieniem nazwała małą planetę 2131.

ARTYŚCI
✪ Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
✪ Joaquín Achúcarro - fortepian
✪ Rune Bergmann - dyrygent

Joaquín Achúcarro współpracował z najznakomitszymi dyrygentami, m.in. z Claudio Abbado i Yehudi Menuhinem. Znalazł się na liście „The 100 Most Beautiful Piano Recordings of All Time”, stworzonej przez prestiżowe francuskie wydawnictwo „Diapason”, obok tak wielkich nazwisk, jak Glenn Gould, Martha Argerich, Krystian Zimerman. Nagrał ponad 30 płyt z muzyką klasyczną. Gra baskijskiego pianisty charakteryzuje się poetyckim dźwiękiem, czystą techniką, daleką od ekstrawaganckich wykonań.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA