×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

W statystykach to przypadki, w rzeczywistości ludzie, którym przyszło się zmierzyć z bardzo trudną sytuacją. - Najgorsza jest niewiedza, bezsilność, fakt, że nie ma wytycznych jak się leczyć, co robić. Pozostaje tylko czekanie – mówi mężczyzna, u którego test wykrył obecność wirusa SARS-CoV-2.


W naszym powiecie zdiagnozowano dotychczas pięć osób (stan na godzinę 14.30 – dop.red.) w kierunku obecności koronawirusa, choć lada chwila będzie ich z pewnością więcej. Z jedną z tych osób udało się nam porozmawiać. To mężczyzna, który dotychczas nie miał poważnych problemów zdrowotnych. Co ważne, od dłuższego czasu nie wyjeżdżał również za granicę. - To oznacza, że musiałem się zarazić tutaj, na miejscu. Dlatego śmieszy mnie, jeśli ktoś mówi, że u nas jest „czysto”. To świństwo czai się wszędzie i trzeba mieć tego świadomość – mówi mieszkaniec powiatu.

Mężczyzna tłumaczy również, że przez ostatnie tygodnie przybywał głównie w pracy, we własnej firmie. - W poniedziałek poczułem się gorzej, ale to było jak zwykłe przeziębienie. Wiedząc jednak co się dzieje, zostałem w domu. Oprócz gorączki nie miałem typowych objawów wirusa i nie mam ich do tej pory. Dlatego tak ważne jest, żeby zwracać uwagę na swoje zdrowie i jeśli coś jest inaczej niż zwykle, po prostu nie opuszczać miejsca zamieszkania. Z doświadczenia i kontaktów z różnymi osobami wiem, że jest inaczej – mówi mężczyzna. Podkreśla również jak ważna w takich sytuacjach jest szczerość. - Nie ukrywać niczego przed innymi osobami, stosować się do zaleceń, jeśli jest się pod kwarantanną lub nadzorem – zaznacza.

Obecnie mieszkaniec powiatu znajduje się w izolacji domowej. Odseparował się również od członków rodziny (także przebywających na kwarantannie), którzy na razie nie przejawiają objawów choroby. Podkreśla, że to bardzo trudna sytuacja, choć jest dobrej myśli. - Sądzę, że będzie dobrze, chorobę przechodzę łagodnie. Jednak są osoby, które mogą mieć mniej szczęścia, więc po prostu; myślcie też o innych – mówi mężczyzna. (iws)