×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Katarzyna Boryczko, dyrektorka kołobrzeskiego Centrum Usług Wspólnych, na łamach naszego portalu, postanowiła wydać oświadczenie. - Skłoniła mnie do tego atmosfera, która panuje w naszym mieście – mówi urzędniczka – Chciałabym poprosić, abyśmy przestali się hejtować i byli dla siebie ludźmi, zwłaszcza w tak trudnej sytuacji jak obecnie.

Dyrektorkę CUW, do zajęcia stanowiska w sprawie swojego stanu zdrowia i związanych z tych okoliczności, sprowokował wpis jednego z radnych (patrz tutaj). - Chciałam podkreślić, że zrobiłam wszystko co należało, aby ochronić moich pracowników i miejsce pracy. O wszystkich osobach z którymi miałam ostatnio kontakt, został powiadomiony sanepid, wiem, że są one objęte kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym – wyjaśnia Katarzyna Boryczko.


- Jestem osobą publiczną, więc być może moje słowa będą miały większy oddźwięk, dlatego proszę; wszyscy przeżywamy trudne chwile, wszyscy się boimy, ale pozwólmy osobom zakażonym chorować w spokoju, bo tego najbardziej potrzebują. Nie hejtujmy, nie oceniajmy, bądźmy dla siebie ludźmi – mówi dyrektorka CUW.


Sama została najprawdopodobniej zakażona podczas spotkania z dyrektorami szkół i przedszkoli (na którym był obecny dyrektor SP 6 - dop.red.), jednak jak zaznacza, mogło się to zdarzyć wszędzie. - Wokół nas są osoby, które nawet nie wiedzą, że są nosicielami, że są chore. Trzeba po prostu bardzo uważać, nikt o zdrowych zmysłach nie zakaża przecież innych specjalnie – podkreśla.


Urzędniczka jest w stałym kontakcie ze swoimi pracownikami i, jak zaznacza, to ich zdrowie, w obecnej chwili, jest dla niej sprawą najważniejszą. - Sama czuję się już dobrze i mam nadzieję, że tak zostanie – mówi – Dziękuję również wszystkim tym, którzy okazali mi pomoc i serce w tej trudnej sytuacji.(iws)

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA