×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Niedługo po wprowadzeniu nowych ograniczeń kołobrzeska policja była zmuszona interweniować kilkukrotnie w związku z zakazem wejścia na plażę. Spacerowicze, którzy zlekceważyli zakaz zostali ukarani mandatami lub kierowano wnioski do sądu. Miało to miejsce między innymi w Dźwirzynie i Grzybowie.

Od środy kary za naruszenie narzuconych obostrzeń, niezależnie od policji, może nakładać Powiatowy Inspektor Sanitarny. Te mogą sięgać 30 tysięcy złotych, a na ich płatność ukarany ma jedynie 7 dni. Poniżej wymieniamy obostrzenia, których należy się trzymać:
• za łamanie ograniczeń w przemieszczaniu się - od 5 tys. do 30 tys. zł. Wśród tych ograniczeń jest zakaz wychodzenia na ulice osób niepełnoletnich i obowiązek zachowania odległości 2 metrów pomiędzy pieszymi,
• za ucieczkę z kwarantanny lub izolacji - do 30 tys. zł,
• za łamanie ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej i w zakładach pracy - od 10 tys. do 30 tys. zł,
• za organizowanie zgromadzeń, także w postaci spotkań lub imprez (nie dotyczy to osób najbliższych) - od 10 tys. do 30 tys. zł,
• za korzystanie z terenów zielonych, takich jak parki czy bulwary - od 10 tys. zł.
Komentarze  
-32 #1 darek1974 2020-04-03 11:18
Co policja dostała prykaz ? Totalna Komuna za komuny jak ktoś wyszedł też wstawiali kary . A sklepy co łamią zakazy to co? nie dostaja mandatu? tylko ludzie co chca z domu wyjść bo juz nie wytrzymują . Niech policja zajmie sie tymi co łamia prawo zjeżdzając z zagranicy a nie tych ludzi co pracują i chcą z domu wyjść . Służba.
+36 #2 mirek68 2020-04-03 12:34
Rozporządzenie mówi o zakazie korzystania m.in. z plaż, a tak się zastanawiam, czy przechodzenie tez jest naruszeniem tego przepisu? Zaznaczam, że żaden akt prawny nie nakazał zamknięcia wskazanych miejsc. Najważniejsze to zdrowy rozsądek.
+37 #3 szczypawka13 2020-04-03 13:21
Takie decyzje to jednie indolencja i chaos w umysłach rządzących.Spacer po plaży to samo zdrowie a kiszenie się w zamkniętych pomieszczeniach to osłabienie organizmu.Zakaz uprawiania sportu? Zapasione byki w Sejmie nie muszą się gimnastykować w parku ale w barku sejmowym podnosząc kieliszki.Taką mądrą mamy Q...a władzę
+6 #4 Zalogowany 2020-04-03 17:39
Mieszkowska jest nie lepsza od krzywoustego. Zamknęła targowisko bo wirus. Po prostu jest zbyt słaba i kiepska ze swoimi psiapsiółkami. Mogla owszem zamknąć ale zostawić furtkę, przy wejściu mogli stać te jełopy ze straży i rozdawać maseczki każdemu a nawet by niech sprzedawali za dwa złote. Każdy by kupił i wyszedł a tak to qur wa po ziemniaki jechałem do białokur do rolnika. Chrzanic taka wladze dobrze ze wam oplata klimatyczna stopniala. Skoncza się marmurowe hodniki.
+22 #5 Sas 2020-04-03 23:20
Zamykanie połowy przestrzeni publicznej w mieście to zbrodnia. Na promenadzie, w parku nadmorskim i na plaży, kiedy nie ma turystów, można by było spacerować w bezpiecznej odległości od siebie. A tak jesteśmy skazani na bliski kontakt na osiedlach, blokowiskach i w centrum miasta. Do tego jeszcze otwarcie targowiska miejskiego. To niekonsekwencja i brak wyobraźni. No, chyba, że chodzi o pieniądze z mandatów.
-6 #6 Dst 2020-04-04 21:57
Jakie czasy! Żeby władze dbały o nasze życie i zbiorowe bezpieczeństwo! To niedopuszczalne! Macie rację. Chodźmy wszyscy na plażę. Takie zbiorowiska towarzyskie. Albo nie. Niech idą Ci, którym tak szkoda spacerów. Bo wcale większości życia nie spędzają przed ekranami. A teraz przecież trzeba wychodzić! Idźcie na targowisko, róbcie burdy o to, że ktoś wykonuje swoje obowiązki. Może jak już wszyscy pierwsi do robienia problemów się spotkają, to i wszyscy popadają. Selekcja naturalna, debile odpadają w pierwszej kolejności.
+10 #7 Sas 2020-04-05 00:15
Czy władzom chodzi o nasze życie i bezpieczeństwo, czy tylko o własną dupę ? Co innego zamknąć Łazienki w milionowej Warszawie, a co innego zamknąć plażę i park nadmorski w czterdziestotysięcznym Kołobrzegu. Przed zamknięciem plaży nie było tam żadnych zbiorowisk, po prostu co jakiś czas gdzieś, ktoś tam chodził. Wiem, bo chodziłem i widzałem ludzi z dala. Ale masz rację, selekcja naturalna zrobi swoje, jeśli będą zbiorowiska. Szkoda ci ich ? To ich wybór, wiedzą co robią. A nasze władze kompletnie nie mają pomysłu co zrobić w zaistniałej sytuacji i powielają odgórne zalecenia, nie biorąc pod uwagę specyfiki regionu.
+11 #8 Sas 2020-04-05 00:36
ps. Weź pod uwagę właścicieli psów. Wychodzą na spacery( bo muszą ), z reguły rano, po południu i wieczorem. Jeśli nie mogą iść gdzieś dalej, to wszyscy muszą spotykać się pod blokiem, na osiedlu czy pod wielorodzinną kamienicą. Jeśli pójdziesz gdzieś dalej, to straż miejska już czuwa (teraz jest bardzo ważna) i chce ci dowalić mandat za to, że próbujesz się oddalić od innych ludzi. Naprawdę uważasz, że to jest mądre i dla naszego dobra ?

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA