×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Pomysłodawcy programu „Domowe przesłuchania” zabierają wszystkich w podróż do mieszkań polskich artystów, którzy przed kamerą dzielą się swoimi refleksjami wokół warunków izolacji i przebywania w czterech kątach. mimo, że są znoszone kolejne etapy obostrzeń program jest nadal kontynuowany.
Tym razem gościem "przesłuchań" przygotowanych  przez Regionalne Centrum Kultury w ramach akcji #zostanwdomu jest Bisz/Radex - duet ponad podziałami gatunkowymi założony przez Radka „Radexa” Łukasiewicza, lidera zespołu Pustki i Jarka „Bisza” Jaruszewskiego jednego z najbardziej cenionych polskich raperów. Znani są ze swoich niebanalnych tekstów oraz wykraczającego poza schemat podejścia do warstwy muzycznej. Zadebiutowali w 2016 roku płytą „Wilczy humor”. Album został świetnie przyjęty przez fanów, a także doceniony przez krytykę (m.in. płyta roku wg TVP Kultura czy nominacja do Fryderyka). Nowy album „Duch oporu” to wielowątkowy komentarz do stanu świata. Jest to swoisty dialog o współczesności, tego co w niej zachwyca, ale przede wszystkim co uwiera, od pułapek cyfrowej rzeczywistości po refleksję nad masową kulturą.

Artyści opowiedzą o swoich ulubionych rytuałach i sięgną również po wspomnienia z dzieciństwa. Nie zabraknie rekomendacji kulturalnych, a także prób snucia wizji artystycznych po okresie pandemii. 

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA