×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Nietypową interpelację złożył radny niezależny  Dariusz Zawadzki. Samorządowiec chce, aby w kołobrzeskich parkach lub osiedlach wyznaczyć legalne miejsca do grillowania. - Takie strefy są już w wielu polskich miast, dlaczego nie miałoby ich być w Kołobrzegu? - mówił Zawadzki podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta.

Z powodu panującej obecnie pandemii koronawirusa, radny poprosił władze miasta na razie jedynie o znalezienie i wyznaczenie miejsc do legalnego grillowania w przestrzeni publicznej. Miałyby być one później specjalnie przygotowane, poprzez na przykład utwardzenie powierzchni, a także specjalną infrastrukturę (specjalne kosze na popiół). Radny podkreślił, że ten pomysł pojawił się już 5, 6 lat temu. - Wówczas był bardzo nowatorski, dzisiaj cała Polska w to idzie – mówił samorządowiec.


Radny przekonywał również, że wyznaczenie takich miejsc miałoby pozytywny wymiar społeczny. - Na pewno korzystnie wpłynie na budowę wspólnot i nawiązywanie relacji sąsiedzkich – mówił. Poddał również swoje propozycje; jak ulica Zygmuntowska przy Parsęcie albo Kanale Drzewnym czy Park im. H. Dąbrowskiego. - Może to być gdzieś w Podczelu, gdzieś w Radzikowie, takie miejsca mogliby znaleźć sami mieszkańcy we współpracy z radami osiedli, póki one funkcjonują – mówił radny.


Interpelacja trafiła do Urzędu Miasta. Czy odzew urzędników w tej sprawie będzie pozytywny? Do tematu wrócimy.
Komentarze  
+4 #1 Wieslaw Albinski 2020-06-08 21:32
https://www.youtube.com/watch?v=3J4KAMx54aU
+12 #2 namlua 2020-06-08 21:57
Rewelacyjny pomysł.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA